Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Dobry wątek, nie tylko o psach

Nieprzeczytany postprzez Joan » 30 gru 2013, o 14:30

CanisFamiliaris napisał(a):(...)
Wiele krzywdzących opinii mają też koty. Uważa się je za zdecydowanych samotników. Jednak moja stara kotka zaprzyjaźniła się bardzo z moim nieżyjącym już królikiem miniaturowym. Wpadła też w panikę, gdy królik spadł z niewielkiego balkoniku, w miejsce z którego nie mógł sam wyjść. Kotka narobiła wielkiego rabanu, alarmując i pokazując gdzie jest królik. Spała z nim w klatce. Mój królik był wolnobiegający zawsze.

"Moje" dzikie koty podwórkowe, chodzi mi o kocury opiekowały się kociętami - przynosiły im jedzenie, spały z nimi w jednej budce, nie przepędzając ich nigdy. Wydaje mi się, że najbardziej opiekuńczy był kocur - ojciec, ale jego ojcostwa nie jestem 100% pewna ;) Co przeczy opinii że kocury zabijają młode, i nie tworzą jakichkolwiek relacji społecznych.

(...)

Takie relacje są normalne - gdy pozwoli się im zaistnieć.

Właśnie - trzeba pozwolić im zaistnieć.

Ludzie, którzy nie znają kotów, opowiadają na ich temat straszliwe brednie. Koty przywiązują się do ludzi a nie do miejsca; są wierne, inteligentne (przeciętny kot przewyższa inteligencją przeciętnego psa), są subtelne i czyste z natury. Związki z kotem są dozgonne. Po Powstaniu Warszawskim, opuszczony kot rozpoznał właścicielkę, wyszedł z gruzów, skoczył jej na piersi i dokonał żywota. Chorwacka kotka służyła jako łączniczka w okupowanym kraju. A mój kocur dokarmiał swoje dzieci. Przez pewien czas nie wiedzieliśmy dlaczego najlepsze kąski wynosi z domu, aż pewnego dnia przyprowadził do domu 6 kociąt. :D
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 30 gru 2013, o 15:17

Jednak nie mierzyłabym inteligencji kociej psią i vice versa. Oba te gatunki, żyją w innych światach. Tak samo jak my żyjemy w ludzkim, psy w psim, koty w kocim i tak dalej. Jednak te światy potrafią się przenikać. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że tworzą się relacje, przyjaźnie - nieraz na całe życie. Wszyscy żyjemy w jednym świecie, inaczej go postrzegając. Jednak tylko my ludzie rościmy sobie prawo do ziemi na wyłączność. I przypisujemy zwierzętom takie cechy, żeby nam było lepiej.

Moja kotka, przyjaciółka owego królika - wita domowników, TYLKO domowników. Czeka na parapecie, by z podniesionym ogonem przywitać swojego poddanego ;)

Mój kocurek (ogłaszany zresztą na tym forum) wykazał się cwaniactwem na dużą skalę. Zawsze ganiany, gdy chciał coś "ukraść", któregoś dnia, w momencie gdy nikt nie patrzył, ukradł całą kostkę masła, którą schował za wersalką - celowo używam słowa SCHOWAŁ, bo jak nazwać to co się stało - masło z kuchni, przetransportował za wersalkę w pokoju, w przeciągu kilku minut.

Przez kolejne 2 dni konsumował tam to masełko, aż je znalazłam...
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Joan » 30 gru 2013, o 17:23

Predyspozycje psa są, oczywiście, inne niż kota, mają różnie wyostrzone zmysły i tego nie ma co porównywać, bo kot po śladzie nie pójdzie, jednak w powrotach do domu kieruje się równie nieomylnym zmysłem - Jakim? Tego nie wiadomo... Ja mówię jednak o inteligencji, która polega mniej więcej na tym, że mając znane elementy, buduje się z nich nowy. Otóż koty są niewątpliwie większymi kombinatorami. :)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 4 sty 2014, o 09:53

przyjazn psa i sroki
Kaisa
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 4 sty 2014, o 17:25

Bardzo ciekawe jest to przyjmowanie pozycji na grzbiecie przez ptaka. Kruki w ten sposob prowokują do zabawy - (zdjęcia dokumentujące to w książce Lecha Wilczka Opowieść o kruku). Któreś z drapieznych ptaków w locie godowym chwytają się pazurami i wirują w powietrzu - jeden z ptaków ma pozycję na grzbiecie.
Więc pozycja na grzbiecie jako sygnał socjalny nie jest obca drapieznym ptakom.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 17 sty 2014, o 17:15

AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 17 sty 2014, o 18:23

Przepiękne zdjęcia :)
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 11 lut 2014, o 13:05

Myślę, że jest wiele domów i gospodarstw gdzie zwierzaki dożywają swoich ostatnich dni otoczone dobrą opieką i szacunkiem za wykonaną służbę...
Zobaczcie http://www.swiatobrazu.pl/stare-zwierzeta-wzruszajace-portrety-isy-leshko---30841.html
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez matinee » 12 lut 2014, o 12:40

Bo życie jest piękne - i jego początek, i jego koniec... Trzeba tylko umieć patrzeć. Niektórzy mają ten dar :-)
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 12 lut 2014, o 13:12

Piękne te zdjęcia.

Ja trafiłam na przyjaźń psa z wiewiórką. Poczynania wiewiórki mnie rozbroiły :)

http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... SKl7iN.gif
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje