Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Dobry zły pies

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 29 lis 2013, o 22:57

AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Re: Dobry zły pies

Nieprzeczytany postprzez Joan » 29 lis 2013, o 23:20

A co to za komuna, żeby urzędnik decydował za rodzica? Bo się psy pogryzły? Bosz... dokąd zmierza ten świat... ???
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 29 lis 2013, o 23:36

Powiem tak, na mojej ulicy mieszka gość, którego pitbull zagryzł rotweilera będącego na spacerze z opiekunem. Pogryzł też inne psy i nic się nie stało, żadnej policji, interwencji. NIC, a wypadałoby.
W Niemczech zawsze mi się podobało, bo generalnie reguły są przestrzegane i żyje się przez to łatwiej. Nie interesowałam się zbytnio tematem kiedy tam mieszkałam, ale wiem, że pies musi mieć jakiś egzamin czy certyfikat, żeby móc chodzić bez smyczy i bez kagańca, ale za to można z psem wejść niemal wszędzie. Reguły są jasne. Proszę mnie poprawić, jeśli coś poknociłam.
Jednak ta sprawa jest trudna, bo ten sam pies, który pomaga dziecku może potencjalnie ukatrupić psa sąsiada, który też jest kochany przez jakiegoś dzieciaka. I co wtedy?

P.S. Byłoby prościej, gdyby pieso był zawsze przyjaznym labradorem albo beaglem...
Tymczasem w UK psy asystujące uruchamiają pralki szczeknięciem :ok: http://thehydrantblog.com/2013/11/29/woof-to-wash-bark-activated-washing-machine-lets-service-dogs-do-the-dirty-work/

Edycja: dokleiłam link, bo mi uciekł za pierwszym razem.
Ostatnio edytowano 4 gru 2013, o 12:43 przez AnnaJagna, łącznie edytowano 1 raz
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 30 lis 2013, o 01:09

Myślę, że można zadbać o to by nie stanowił zagrożenia dla innych psów (smycz/linka i kaganiec na spacerach).
Tu jest strona poświęcona sprawie:
https://www.facebook.com/pages/Unterst%C3%BCtzt-Wachkomakind-Dylan-und-seinen-Hund-Tascha/231620397014494
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 gru 2013, o 21:08

Kilkanaście minut temu na FB podano informację, że Tascha zostaje jednak w domu z chłopcem. :ok:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez matinee » 4 gru 2013, o 12:34

Rozum zwyciężył :brawo: :brawo: :brawo:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 4 gru 2013, o 13:05

No dobrze, ale kto czytał oryginalne artykuły wie, że po pierwsze podczas akcji doszło do przestępstwa ponieważ grożono urzędnikom, co jest karalne i winni poniosą konsekwencje. Po drugie pies został wymeldowany z Branderburgii a zameldowany w Berlinie, bo tam można mieć takiego psa. Tascha musiała się więc przeprowadzić, ale ma prawo odwiedzać chłopca.
Po trzecie, musi ukończyć kurs i zdać egzamin na psa terapeutę albo towarzyszącego osobie niepełnosprawnej. Pies musi udowodnić, że jest bezpieczny. Tascha już chodzi na kurs i daje sobie dobrze radę. Urzędnik zapewnił, że wszystko będzie dobrze jeśli postawione warunki będą spełnione a formalności załatwione.
Jeszcze w Branderburgii urzędnicy nie podejmowali szybkiej decyzji, szukali sposobu aby tę sprawę załatwić na drodze wyjątku. Jeden z urzędników odbył trzygodzinną rozmowę z rodziną o możliwości rozwiązania problemu. W nagrodę urzędnicy otrzymali emaile z groźbami karalnymi... ech.
Linki do artykułów:
http://www.morgenpost.de/brandenburg-aktuell/article122490050/Hund-Tascha-muss-nun-eine-Wesenspruefung-ablegen.html
http://www.bz-berlin.de/aktuell/berlin/amtlich-tascha-darf-bei-dylan-bleiben-article1771464.html

I jeszcze, bo doczytuję tutaj http://www.rbb-online.de/panorama/beitrag/2013/12/Kampfhund-Tascha-koennte-zu-Behindertenhund-werden.html
Tascha przebywała w Branderburgii nielegalnie, Amstaffy są tam zabronione, więc rodzina złamała prawo. Następnie pies ugryzł i dopiero wtedy urzędnicy zabronili rodzinie trzymanie psa.
Nie podoba mi się łamanie jasnych zasad a potem "bycie ofiarą". Szkoda dzieciaka, szkoda psa, ale reguły są jasne. Moim zdaniem rodzina ma szczęście, że trafiła na ludzkich urzędników, że udało się znaleźć wyjście, bo Tascha po zdanym egzaminie może wrócić do domu do Brandenburgii.
AnnaJagna
Klubowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje