Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Drapanie i gryzienie

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 16 lis 2012, 08:35

Zakupiłem profilaktycznie krople na pchły, i po ich użyciu szczeniak zaczął się więcej drapać i gryźć, czy to normalne?
SAYR
Losowy avatar

Re: drapanie i gryzienie

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 16 lis 2012, 08:40

SAYR napisał(a):Zakupiłem profilaktycznie krople na pchły, i po ich użyciu szczeniak zaczął się więcej drapać i gryźć, czy to normalne?


Normalne. Taka może być reakcja na preparat. Jeśli dawka jest zbyt duża lub jeśli podaliście preparat dla dorosłych psów. Najlepiej maluszkowi podawać preparaty dostępne w gabinetach wet. Są bezpieczniejsze...
Gdyby objawy nie ustępowały, to idźcie do weta. Powody mogą być różne - od alergii na jakiś składnik karmy do reakcji na preparat właśnie.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 37
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: drapanie i gryzienie

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 16 lis 2012, 10:27

Preparat zakupiony był u weterynarza dla szczeniaków, wiec pomyłki z dawkowaniem nie było mowy. Od karmy chyba też nie, bo dopiero inne zachowanie było po podaniu tego środka.
SAYR
Losowy avatar

Re: drapanie i gryzienie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 lis 2012, 11:48

Wszelkie preparaty owadobójcze sa preparatami chemicznymi, które mogą działać alergizująco.
Szczeniakom trzeba aplikowac takie prepartay z wielka ostrożnościa, bo czasem więcej z tego szkody jak pożytku.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: drapanie i gryzienie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 16 lis 2012, 15:58

ja kupiłam krople dla szczeniaka, na których opisie było, aby stosować u szczeniaków powyżej 3 miesięcy.. Nie znalazłam innego preparatu w internecie, który miałby jeszcze wcześniejsze zastosowanie... a i tak zakropiłam szczeniaka jak miał nie całe 4 miesiące i nie wywołało u niego żadnych objawów... ;)

-- 16 lis 2012, o 15:59 --

kalyna napisał(a):ja kupiłam krople dla szczeniaka, na których opisie było, aby stosować u szczeniaków powyżej 3 miesięca. Nie znalazłam innego preparatu w internecie, który miałby jeszcze wcześniejsze zastosowanie... a i tak zakropiłam szczeniaka jak miał nie całe 4 miesiące i nie wywołało u niego żadnych objawów... ;)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: drapanie i gryzienie

Nieprzeczytany postprzez ion » 23 lis 2012, 18:10

To normalna reakcja.

Na tego typu preparatach jest zazwyczaj informacja, że przy rozchodzeniu się preparatu po skórze (ok. 48 godzin, czasem tydzień nawet) może wystąpić swędzenie, na co pies reaguje drapaniem.

Jeśli po tygodniu się nie poprawi - idź do weterynarza.

Nasz drapał się przez 4 dni po założeniu obróżki przeciwpchelnej, potem przeszło. Teraz tylko co jakiś czas się czochra po kryzie.
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion

Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Wiek: 29
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 3
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 17:59

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post