Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 cze 2012, 14:53

Czasami oglądam na Animal Planet psy na służbie w policji gdzieś za oceanem... na patrolu ze swoim policjantem głównie widzę psy w typie użytkowym, nie przerośnięte... takie właśnie 'poręczne' wnioskując z ostatniego zdania p. Zofii.
Niejednokrotnie rozgrywa się akcja gonienia i złapania przez psa przestępcy i nie puszczenia póki policjant nie zakuje w kajdanki... a później do szpitala na parę szwów... i taki filigranowy użytkowy owczarek zupełnie starczy w tej pracy, nie potrzebuje dodatkowych 10kg w ciele żeby zatrzymać rabusia.

Volt, ja znam kłaczusię która startowała w OBI i była baaardzo nakręcona na pracę, aż zapierało dech, no przynajmniej na placu szkoleniowym bo na trybunach podczas startu nie byłam :). Tylko jej Pani powiększyła rodzinę i nie mam pojęcia czy na arenę OBI wróciła...
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Duże, masywne owczarki, a wzorzec i użytkowość

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 25 cze 2012, 07:27

Zofia napisał(a):
Oszczekiwanie, o ktorym wspominała Marzena w tej konkretnej organizacji ratowniczej (myślę, że chodzi o STORAT - tak?)- nie oznacza oszczekiwania znalezionego człowieka - po odnalezieniu pies bez szczekania wraca do przewodnika i szczeka na przewodnika, nie przy znalezionym, po czym W CISZY doprowadza do znalezionego.

Zofia


Tak, Pani Zofio, miałam na myśli STORAT. I dokładnie chodziło mi o takie zachowanie, jak Pani opisuje. :-)
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 44
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post