Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Dyski szkoleniowe

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 mar 2012, o 07:24

czy ktoś z was używał dysków szkoleniowych i ma w związku z tym jakieś doświadczenia i zechciałby się podzielić swoją opinią na ich temat.
Chodzi mi o tego typu dyski
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=21 ... rule_id=26
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Re: dyski szkoleniowe

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 mar 2012, o 08:05

nie korzystałam z takich dysków...
ale kilka razy przypadkiem udało mi się korzystać z frisbee... i pacnąć tym frisbee Nazgulowi między uszy jak się rozgląda pod samochody (wiadomo za czym) :roftl: działało wyśmienicie :-P
Tak się zastanawiam czy nie brać na spacery łapki na muchy... ;-) i opatentować ją jako łapka na Nazgula :aaa: :roftl: :roftl:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 mar 2012, o 09:39

No chyba, że ja wzmocnisz, bo nazgulowy łeb a mucha to nie to samo :roftl:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 3 mar 2012, o 13:11

mój pies napisał(a):czy ktoś z was używał dysków szkoleniowych i ma w związku z tym jakieś doświadczenia i zechciałby się podzielić swoją opinią na ich temat.
Chodzi mi o tego typu dyski
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=21 ... rule_id=26

Nie używałam ale ja jestem sceptycznie nastawiona do stosowania ich w treningu bo widziałam psy, które po prostu się poważnie wystraszyły i zablokowała się komunikacja między przewodnikiem a psem (dyski były użyte przez trenera) - choć to nie wina dysków tylko złego ich użycia.
Podobny efekt jak dyski można uzyskać używając puszki, do której wrzuci się kilka monet i zaklei otwór.
Oczywiście dobrze jest znać swojego psa i wtedy wiemy czy jak (mniej więcej) pies może zareagować na bodzieć i dobrać odpowiedni "przerywnik" niepoprawnego zachowania (np. klaśniecie w dłonie, nasz głos).
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 mar 2012, o 14:02

mój pies napisał(a):No chyba, że ja wzmocnisz, bo nazgulowy łeb a mucha to nie to samo :roftl:

najpierw musiałabym z tej łapki zrobić mu zabawkę, bo jak go pacnę frisbee to on myśli że to zaczepka do zabawy, także jest to takie pozytywne pacnięcie. A tak pies powinien sobie kojarzyć korekty - po czymś "nie przyjemnym" następuje coś co się opłaca, kurczę, wyrzucam kolce i chodzę z psem z frisbee na spacery :roftl:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 5 mar 2012, o 14:37

U mnie świetnie sprawdza się klaskanie :-)
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez GosiaiMaja » 23 sty 2013, o 10:33

Używałam tych dysków, jak Maja była młodsza i bywała nieznośna. Działały, ale trzeba uważać żeby używać ich odpowiednio i nie nadużywać.
GosiaiMaja
Losowy avatar

Re: Dyski szkoleniowe

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 23 sty 2013, o 12:05

U mnie klaskanie, odgłosy różnej maści, "pacnięcia" nie przynosiły efektu - pomógł gwizdek, taki zwykły, plastikowy za 3,20zł, jest bardziej piskliwy do mojego głosu :roftl:
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Re: Dyski szkoleniowe

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 23 sty 2013, o 13:05

Oooo, na gwizdek jeszcze nie wpadłam, a czasem by się przydał. ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje