Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Dyski treningowe Fishera

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 lis 2015, o 09:24

Słyszałam o takim wynalazku, ktoś używał, jak działają?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Re: Dyski treningowe Fishera

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 9 lis 2015, o 10:10

Nie używałam - moje psy natychmiast zainteresowałyby się nową świetną zabawką. Nie byłaby to dla nich korekta.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 lis 2015, o 10:44

:-) czy użycie dysków nie przyniesie negatywnych efektów u psa który często reaguje strachem na dźwięk ale przez to przerywa negatywną czynność?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 9 lis 2015, o 12:37

To zależy od psa - reakcja jest indywidualna.
Jeśli pies boi się różnych dźwięków, można sobie narobić kłopotu, wzmacniając reakcje lękowe. Znajoma karciła szczeniaka ON-a uderzeniem gazety - potem jej dorosły pies uciekał na widok złożonej gazety w ręce jakiegokolwiek człowieka.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 9 lis 2015, o 15:26

Szczerze? Po co mam warunkować jakieś dyski, jak zawsze mogę użyć klasycznej k.... Wasza m....
Psy natychmiast przerywają dowolną czynność i przypłaszczają sie przepraszająco do ziemi.
Jest to może kłopotliwe towarzysko, ale też kłopotliwych towarzysko psów nie zabierałabym w towarzystwo.
BGrel
Klubowicz
Imię: Barbara
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez norineko » 9 lis 2015, o 17:09

Gdzieś czytałam, że kolczatka wydaje metaliczny odgłos, który ma bardzo stresować psa. Znaleziono przy tym analogię do dysków.
Moje psy mają medaliki po szczepieniach i identyfikatory, które sobie dzwonią im na szyjach. Metalicznie. Nie zauważyłam, żeby je to szczególnie stresowalo, a ja przynajmniej wiem, gdzie są (chodzi o małego, zwlaszcza wieczorem i w gęstwinach, wysokich trawach).
K..... dziala chyba korzystniej ;)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 lis 2015, o 17:49

Szukam sposobu na obrzydzenie psu podążania niechcianym przeze mnie tropem - chodzi o myszy na polach. Zastanawiam się jak najlepiej zareagować gdy pies nie zareaguje na ŹLE i odwołanie podczas kopania oprócz odciągnięcia które działa doraźnie. Ostatnio byłam u szkoleniowca i zalecił "spalenie miski" oraz kaganiec na wszelki wypadek. Mój psiak w ogóle zupełnie inaczej zachowuje się na polach, ciężej jest wyegzekwować polecenia, zachęcić do współpracy, nawet inne psy nie są takie fajne jak myszy:O
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 9 lis 2015, o 18:37

Najprościej - nauczyć tropienia czegoś innego niż myszy, na przykład szukania celowo gubionych przedmiotów osobistych (zwinięta skarpetka, rękawiczka, niepotrzebne już klucze - niepotrzebne na wypadek, gdyby nie znalazł).

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 lis 2015, o 20:54

W tej swojskiej "komendzie" najlepsze jest to, że nie trzeba jej warunkować - wszystkie psy same z siebie ją rozumieją :roftl:
Moja Kafka była bita czymś metalowym - podejrzewam łańcuch - i na pewno możnaby dyskami doprowadzić ją do nerwicy :mur:
Również polecam tropienie - oto praca mojego psa, z silnym popędem myśliwskim, w "zasarnionym" terenie. Oczywiście nie od razu było tak różowo, ale efekty są i to najważniejsze :)

https://www.youtube.com/watch?v=f_MyckJPkpM
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 lis 2015, o 21:29

A Pani Zosiu to już robię i super działa, a jak ja już się schowam to ciężko psa utrzymać - oczywiście pies nie widzi gdzie się chowam ale tempo znajdowania ma nieziemskie. Gorzej jest gdy chcę zrobić luźniejszy spacer w polach, no nie da się, nie wiem jak pokazać psu, że szukanie myszy jest ZŁE! Myślałam żeby przechodzić obok dziury, od której nie mogłam psa odwołać tak długo aż przestanie się interesować - analogicznie do jedzenia. Kombinuje jak koń pod górkę i podejść pod tę górkę nie mogę:P
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje