Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: witam

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 sty 2012, 22:45

sorry, co to ma znaczyć "to ich pierwszy miot"... ręce mi opadają.

Ja chyba kiedyś utworzę rezerwat ludzi którzy nie patrzą na życie pryzmatem przyklejania do ścian banktonów i się w nim zamkniemy i będziemy żyć długo i szczęśliwie, a inni niech się powybijają z zazdrości, egoizmu, chciwości, oszczędności... i czego tam jeszcze... niech sobie kupują laptopy na przyjęcia, auta na 18'stki. Mnie to nie obchodzi... ja wysiadam... wolę porzucać piłeczkę mojemu psu i cieszyć się kiedy podstępnie ukradnie moją rękawiczkę do memlania ;-)niż cieszyć się z tego jakby tu najmniejszym kosztem kupić drogie perfumy z bagażnika, papierochy czy voodkę :/ a że za tym stoi ten kto stoi to już nikogo nie interesuje... Mnie też nie, bo... nie kupuję w takich miejscach i nie nakręcam tego biznesu, w którym dla odmiany padają ofiarami nie zwierzęta, a ludzie. :(
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: witam

Nieprzeczytany postprzez Oinone » 23 sty 2012, 22:48

Ja też w pełni to popieram.
W artykule który ktoś wyżej podał pod linkiem napisane jest, że karą było 500zł za każdego szczeniaka...kogo to odstraszy? :(
Oczywiście pseudohodowle powinny być likwidowane i to jest właśnie ta idea o której wyżej mówiłam i z którą w pełni się zgadzam...Jeśli policja zrobi 'nalot' na takie miejsce i znajdzie wymęczone psy to kara powinna być bardzo dotkliwa-nie 500zł. Z tym się zapewne wszyscy zgadzamy...

-- 23 sty 2012, o 22:49 --

Nie bardzo rozumiem pytania co znaczy 'pierwszy miot' - pierwszy to pierwszy...wspomniałam o tym w ramach poinformowania że nie jest to pseudohodowla w której 'idzie miot za miotem' a pies to 'towar'...
Oinone
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Frida
Imię: Monika
Wiek: 31
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 22 sty 2012, 12:49

Re: witam

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 23 sty 2012, 22:49

Po pierwsze nie robimy na Ciebie nagonki, tylko chcemy przestrzec Cię z czym możesz mieć do czynienia. Psa nie wzięłaś jeszcze, więc masz szanse. Pamiętaj tlyko, ze to decyzja na wiele lat i pierwsze chwile szczeniaka sa bardzo ważne.

Ale ja z chęcią przytoczę mój przykład. Zanim kupiłam psa od pseudohodowcy nie weszłam na żadne forum. Rodowód to był dla mnie tylko papierek, no bo przecież nie będę się bawić w wystawy.
Pojechałam po psa i się z nim zakochałam a potem wkładałam w niego pieniądze, bo ktoś sobie wypuścił miot nie mając pojęcia o potrzebach szczeniaka. przecież nawet pewnie nie wiedział co to socjalizacja, że szczenię MUSI dostać odpowiednie jedzenie, które zalicza witaminy itp a nie resztki pojedzeniu. Co z tego, że matka była piękna? potężna, dorodna suka? to co ze szczenię, które wzięłam było największe z miotu, ale została sama na końcu.
A napiszę dlaczego. Bo miała przepukline pępkową. W sumie operacja była konieczna, ale jak to wet powiedział to jej najmniejszy problem. Miała łapy tak powykrzywiane, że nie chodziła tylko podskakiwała. Jak poszłam z nią do weta to chciał ją uśpić. A dlaczego ją wzięłam w ogóle? bo wiedziałam ze nikt jej nie kupi, bo to chodząca szkarada była, bo w najlepszym wypadku trafiłabym do schroniska a pomoc była potrzebna na już.
Dlatego ja to piszę wszędzie aby podzielić się moim doświadczeniem, bo szkoda było mi dołożyć więcej pieniędzy na psa z rodowodem. Bo w dobrym hodowlach zanim wezmą się za rozmnażanie to najpierw wszystko analizują.
mały drobiazg, że jest bardzo płochliwa i bała się wystrzałów, na inne psy warczy i nie ma mowy o zabawie.

Więc jak kogoś nie stać na psa z rodowodem, bo ja to w pełni rozumiem to lepiej adoptować. Przez takich rozmnażaczy bez papierka teraz jest aż tyle psów w schronisku. Owczarka w każdym schronie można spotkać, często po kilka sztuk, które nie mają szansy na adopcję...

proszę przemyśl tą decyzję :)

edit. to też był pierwszy miot... i widać, że mają w planach kolejne.. bo to przypadek żektoś ma sukę i psa tej samej rasy.... hmm a możesz coś więcej napisać o rodowodzie rodziców?

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 9
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: witam

Nieprzeczytany postprzez Oinone » 23 sty 2012, 22:58

Cieszę się, że to nie nagonka na mnie i ja tego też nie chcę tak traktować.
Odpowiadam na Wasze pytania i uczestniczę po prostu w dyskusji...
Raz jeszcze wspominam, że psina nie pochodzi z pseudohodowli...jest pod kontrolą weterynarza i po szczepieniach...nikt nam też jej nie wpycha na siłę-wręcz znajomy powiedział, że da nam ją dopiero jako siedmiotygodniowe szczenię...zaszczepione i odrobaczone...dlatego na nią czekamy a nie mamy jej już w domu...: )
pozdrawiam Forumowiczów
Oinone
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Frida
Imię: Monika
Wiek: 31
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 22 sty 2012, 12:49

Re: witam

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 23 sty 2012, 23:04

Monika, jeśli ktoś rozmnaża psy, których szczeniaki nie mają rodowodów to jest to pseudohodowla. niestety jaka nie byłaby to i tak to zwykłe rozmnażanie psów. Nic do rasy nie wnosi.

Szczeniaka nie można wcześniej wydawać do nowego domu jak po skończeniu 7 tygodni. Więc dla mnie to normalna kolej rzeczy i nie widzę w tym nic dziwnego a tym bardziej przez to nie świadczy o dobrych intencjach sprzedającego.

Napisze na koniec tyle, że Sonia miała książeczkę zdrowia, miała szczepienia i odrobaczania a wyglądała jak wyglądała.

to rodzice mają ten rodowód czy oni też po rodowodowych rodzicach są?

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 9
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: witam

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 sty 2012, 07:58

Uważam, że POWITALNIA powinna byc powitalnią, miejscem na Forum, w którym witamy z sympatią i żywczliwością nowego Członka, a nie miejscem na tego rodzaju dyskusję. Natomiast poruszony temat jest na tyle ważny, że powinien być dyskutowany w odrębnym wątku.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Dyskusja ogólna na temat nowej ustawy o ochronie zwierzą

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 sty 2012, 08:56

Masz rację, podzieliłem wątek.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Dyskusja ogólna na temat nowej ustawy o ochronie zwierzą

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 sty 2012, 08:57

:ooops::ooops::ooops:
TO JA TAK ZAREAGOWAŁAM, WYŁĄCZCIE MI FEJSBUKA I NIE POKAZUJCIE CODZIENNIE NOWEJ PSIEJ KRZYWDY, TO MNIE WTEDY TAK TEN TEMAT NIE BĘDZIE PONOSIŁ :cry:

-- 24 sty 2012, o 10:18 --

WARTO PRZECZYTAĆ STRONĘ PONIŻEJ, OD POCZĄTKU DO KOŃCA PRZED ZAKUPEM PSA KTÓRY NIE BĘDZIE POSIADAŁ METRYKI (RODOWODU)!!!

http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Dyskusja ogólna na temat nowej ustawy o ochronie zwierzą

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 24 sty 2012, 10:40

z grzeczności nie udzielę się w tym temacie...
bo nóż mi się w kieszeni otwiera...
dziękuje Tomku za Twój post...
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Dyskusja ogólna na temat nowej ustawy o ochronie zwierzą

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 11 mar 2012, 12:45

Nie chcę zakładać nowego tematu bo w zasadzie sprawa jaką chce opisać dotyczy tej właśnie ustawy. A więc moja koleżanka ma szwagra, który kupił ze dwa lata temu 2 DONki od pewnego szkoleniowca ( Gościu ma szkołę dla psów - z naciskiem na wzbudzanie mega agresji w kursantach- i hoduje DONy bez rodowodów. No i ten szwagier stwierdzając że ma super mega piękne za**biste psy postanowił je rozmnożyć. I tak we wrześniu zeszłego roku przyszło na świat 7 szczeniąt. Facet stwierdził że psy mają super pochodzenie itp i że nie sprzeda ich taniej niż 1000zł. Ktoś mu doradził żeby pojechał na giełdę ale on stwierdził że tam są sprzedawane jakieś kundle a "porządny" hodowca nie sprzedaje psów w takim miejscu. A więc mamy marzec a gościu trzyma 2 dorosłe DONy i 7 siedmiomiesięcznych DONków. Z ceny nadal zejść nie chce. Po wejściu ustawy facet wraz z tym szkoleniowcem postanowili założyć jakiś związek czy coś, co pozwoli im sprzedawać psy wyrabiając im rodowody z tego związku. Nie znam szczegółów bo koleżanka jest w tym temacie ziolona i ja niestety też, ale z ciekawości się pytam, czy można sobie założyć właśnie taki związek a potem legalnie sprzedawać psy z "rodowodem"? Przeglądając ogłoszenia na allegro to jest dużo ludzi, których "hodowle?" są zarejestrowane w jakiś związkach np "LEGALNA HODOWLA '' RADOSNY PUPIL'' ZAREJESTROWANA
w US i W SWKiPR pod nr. 10/01/12" ( ta "hodowla ma kilka ras wystawionych na allegro beagle, labradory, teriery itd), "Moja chodowla jest zarejestrowana " Ranczo Zacisze " - "Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki KHRON ", " HODOWLA LA TOSIA ZAREJESTROWANA W SWKIPR NR REJ 37/01/112." Rodzice maluchów oraz szczeniaczki zarejestrowane są w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Psa Rasowego KC" . Tu też jest ciekawy opis "Wspaniałe owczarki niemieckie długowłose-krótkowłose z rodowodem. Owczarki niemieckie po rodzicach rodowodowych zakomitego niemieckiego pochodzenia." Chyba logiczne że skoro szczeniaki mają rodowód to rodzice muszą być rodowodowi? a może nie koniecznie? nie rozumiem tych Klubów itp. Dodam tylko że cytaty pochodzą z ogłoszeń gdzie pieski są w cenie 400-700 zł, i mam teraz wrażenie że ustawa nic nie wniosła a ludzie obchodzą prawo jak chcą.
ObrazekObrazek
Kasia-Bari
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bari
Imię: Kasia
Wiek: 23
Lokalizacja: Częstochowa
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 21:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt
    przez Rivia » 02 sie 2011, 09:52
    1 Odpowiedzi
    54 Wyświetlone
    Ostatni post przez Aga i N Zobacz najnowszy post
    02 sie 2011, 20:27
    Prawo i media
  • Ustawa o ochronie zwierząt
    przez Marek » 17 kwi 2011, 14:07
    1 Odpowiedzi
    95 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    24 sty 2012, 10:56
    Prawo i media
  • Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja
    1, 2przez remik155 » 09 maja 2012, 11:18
    15 Odpowiedzi
    242 Wyświetlone
    Ostatni post przez Carmella Zobacz najnowszy post
    10 maja 2012, 06:35
    Hodowle
  • Kawały, dowcipy - temat na luzie.
    1 ... 16, 17, 18przez Marek » 12 lut 2011, 07:55
    178 Odpowiedzi
    1598 Wyświetlone
    Ostatni post przez Karoll Zobacz najnowszy post
    06 sie 2012, 19:17
    Hyde-Park
  • Ciekawy artykuł na temat przewodnictwa
    1, 2przez dorplant » 20 cze 2011, 22:24
    14 Odpowiedzi
    237 Wyświetlone
    Ostatni post przez Aga i N Zobacz najnowszy post
    22 cze 2011, 21:46
    Wychowywanie