Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 20 wrz 2011, 18:02

Nie miała żadnych obiawów ja chciałam wiedzieć czy jest wszystko wporządku.

Bardzo dobrze, zawsze lepiej wykryć wcześniej, żeby się nie pogłębiało. A z operacją na pewno będzie wszystko okej, trzymamy kciuki! :)
Pozdrawiamy, Klaudia&Dżaki.
Kilche
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 19 lut 2011, 17:12

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 20 wrz 2011, 18:09

Ja mysle, ze operacja to jedno, a jej koszty to drugie. Ktos wie, ile cos takiego kosztuje?
Ewa, Sabina, Max i Lulu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 37
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 20 wrz 2011, 18:53

Ja bede wiedziec w czwartek. ja juz wczoraj za sterylke i obciecie bocznych pazurków dałam sporo.
Obrazek
http://zrodowodem.pl
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
sKate89sc
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Wiek: 23
Lokalizacja: Sosnowiec
Dołączył(a): 26 maja 2011, 19:46

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 wrz 2011, 19:10

ja znalazłam ciekawe zdanie pośród wygooglowanego artykułu:
"W USA po 10 latach przekazywania do hodowli tylko psów bez dysplazji , ilość szczeniąt z dysplazją spadła o 60 % ."
a wcześniejsza część brzmi następująco:
"np szczenięta pochodzące od rodziców wolnych od dysplazji mogą na nią chorować , a szczenięta pochodzące od rodziców z dysplazją mogą być całkowicie zdrowe . Dowiedziono tylko , że zdrowi rodzice dają większą pewność , że szczenięta także nie będą miały dysplazji . "
http://www.owczarki-kaukaskie.com/dysplazja.htm

Wychodzi na to, że Hodowcy które świetnie znają swoje psy oraz pra pra psy swoich psów w połączeniu z ogromnym doświadczeniem, wieloletnim stażem Hodowli, mogą wiele zdziałać w tym temacie. Można rzec "dlaczego to tak wolno idzie" - ta eliminacja dysplazji". I tu nie chodzi tylko o ON a o wszystkie rasy obciążone tą chorobą.

Ale bezpośredni czynnik dysplazji nie jest znany, to jest kurcze ciekawe, co to jest, co psuje te starania.... ?
No słuchajcie, jest robota - Kopernik i Curie-Skłodowska zrobili swoje - także kto następny? :-)
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 21 wrz 2011, 04:18

Aga i N napisał(a):...
Ale bezpośredni czynnik dysplazji nie jest znany, to jest kurcze ciekawe, co to jest, co psuje te starania.... ?


Jak to co? Dążenie hodowców do nadmiernego kątowania. Przyjrzyjcie się czołówce międzynarodowych psich gwiazdorów, czy aby na pewno taka postawa wygląda na zgodną z naturą? A potem przyjrzyjcie się archiwalnym zdjęciom ONków z lat 60 i 70-tych...
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez shida » 21 wrz 2011, 12:34

Aga i N napisał(a):Wychodzi na to, że Hodowcy które świetnie znają swoje psy oraz pra pra psy swoich psów w połączeniu z ogromnym doświadczeniem, wieloletnim stażem Hodowli, mogą wiele zdziałać w tym temacie. Można rzec "dlaczego to tak wolno idzie" - ta eliminacja dysplazji". I tu nie chodzi tylko o ON a o wszystkie rasy obciążone tą chorobą.

Ale bezpośredni czynnik dysplazji nie jest znany, to jest kurcze ciekawe, co to jest, co psuje te starania.... ?
No słuchajcie, jest robota - Kopernik i Curie-Skłodowska zrobili swoje - także kto następny? :-)


no troche opracowan wetow i hodowcow juz o tym jest... psuje np zle zywienie...poczynajac od zle dobranego domowego po gotowe karmy... i to zabawnie wychodzi bo czasem nawet dobre karmy u danego psa powoduja niedobry wzrost ktory wywolujacy klopoty stawowe - od dysplazji po wzorstowe stany zapalne itd...
po prostu malo kto kontroluje wzrost psa... a niestety obecne psy dosc mozno odbiegaja od ich prozdkow - maja tendencje do wiekszego wzrostu i innej budowy...sa masywniejsze, ciezsze...mniej wyrabiane sa miesnie...
kolejnym czynnikiem sa urazy... i czesto nawet nie mocno obciazajacy trening co zly typ poruszania i mikrourazy nim wywolane...
shida + whoo i kaethe ;)
Obrazek
Obrazek
shida
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: kaethe
Wiek: 31
Lokalizacja: wawa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 10:21

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 wrz 2011, 16:21

dzisiaj wyczytałam, że dysplazję może powodować nawierzchnia, po której pies chodzi. Np beton zbyt twardy, po panelach jak się pies ślizga może przewrócić się. Więc najlepsza to trawa w ogrodzie. Tak samo, że pies do 6 miesiąca życia nie może po schodach chodzić. Już nie wspomnę o większym wysiłku. Bo stawy są jeszcze zbyt delikatne i nie rozwinięte.
No i psy, które ważą powyżej 20kg mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia dysplazji niż psy ras małych.
no i wiadomo, że nadwaga czy otyłość nie wychodzą na korzyść.

no i też doczytałam się, że psy żywione na BARFie wolniej się rozrastają (tutaj na przykładzie staffików) niż na karmie suchej.

chociaż czytałam też, że niby kątowanie nie ma wpływu na dysplazję. Choćby rasy, które zad mają wysoko a też dysplazją są zagrożone.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 12
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 06 paź 2011, 16:00

http://www.faunaplanet.tv/275/Dysplazja ... tki_tv.htm

Polecam ten link a propo dysplazji.

Znalazłam cudowną sunię w podpoznańskim schronie (w niedzielę jadę ją poznać! :yahoo) ale wolontariuszka uczciwie powiedziała, że mała ma objawy dysplazji (sunia ma 2 lata). Nie przeraziło mnie nie to, zwłaszcza, że fundacja opiekująca się tym schronem pokryje wszystkie koszty leczenia w tym również koszty ew. operacji. Nie ukrywam, zaskoczyło mnie to. :shock:
Chciałabym tylko, żeby ktoś z Was podzielił się ze mną swoim doświadczeniem w prowadzeniu takiego psiaka... czego mogę się spodziewać?
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 16:05

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 14 paź 2011, 17:52

Moja Elza jest przykladem psa, ktory w wieku mlodym mial robione zdjecia i wtedy odetchnelam z ulga. Wczoraj pojechalam na przeswietlenie kolana i przy okazji zrobilam zdjecie w kier. dysplazji no i niestety okazalo sie , że ma:( Obecnie ma 7 lat. Powiedziano mi, że nie ma tragedii ale cos trzeba z tym robić. Niestety w opisie nie dostałam informacji o 'kategorii' dysplazji i teraz nie wiem. Moze macie, znacie adresy mailowe do dobrych chirurgów, ktorym moglabym podesłać zdjecia? bede wdzieczna za pomoc bo nie wiem co robic.
Obrazek
ELZA
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Elza
Imię: Małgorzata
Pochwały: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 14:26

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 paź 2011, 18:08

Jesteś z Brzegu, więc nawet jeżeli trzeba będzie podjechać, to dramatycznie daleko nie masz :ok

dr Jan Siembieda - Katedra i Klinika Chirurgii Wydziału Weterynaryjnego Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Plac Grunwaldzki 51, tel. (071) 20-53-46

Zadzwoń, porozmawiaj, poproś o adres e-mail, bo niestety nie znam.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post