Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 9 mar 2015, o 10:20

Kamila napisał(a):Jakie macie doswiadeczenia z preparatami na stawy dla koni podawane psiakom?
My mamy niestety dysplazje, takze suplement bedzie podawany juz zawsze. Dotychczas podawalismy Atrhri Aid (taki odpowiednik arthroflexu), ale planuje zakupic Equine Cortaflex HA regular
http://www.discount-equestrian.co.uk/eq ... ution.html.
Wyszloby duuuuzo taniej, wg moich obliczec 2-2,5 ml dziennie to mialabym butelke na ok rok. Czy stezenie skladnikow w preparacie dla koni nie jest zbyt duze, zeby bezpiecznie podawac dany preparat psu? Czy plyn w butelce otwartej tak dlugo nie straci swoich wlasciwosci?

Moja sunie ma też dysplazję. Podaję Cortaflex dla koni. 2gą butlę. Przy czym uwzględnij, iż dla koni są są 3 rodzaje. Różnią się stężeniem składników, a tym samym dawkowaniem. Pierwszą butlę - miałam tą weterynarynją ( za 460 zł) i tu podawałam po ok, 1,2 ml. I prawie na rok faktycznie wystarczyło. Teraz mam tą średnią ( za 360 zł) i podaję koło 4 ml. Wiem, że wydatek na raz spory.. ale znowu Artroflex - butelka 500 ml- koszt ok 160 do 200 zł- i wystarczało na miesiąc ( dawkowanie chyba było po 5 mln). Obecnie widzę, że mają też linią dla psów ( i dla ludzi) Ta dla psów- koszty podobne jak dla koni.. tylko znowu inne dawkowanie i tym samym wystarczy na krótszy okres czasu ( podają , że do 4 m-cy).. Chyba jakoś muszę skonsultować te składniki..
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 5 kwi 2015, o 16:29

nie wiem odpowiedni temat ale błagam o podpowiedz Alfa nocą biega sobie po podwórku i nie wiem czy to ma jakieś powiązanie ale od rana kuleje na tylnią łapę jak byłam nią na spacerze bo pomyślałam że rozchodzi i jakby ok póki biegała po podwórku było spoko ale weszłyśmy do domu i to samo jak stoi bez rychu to tylną łapę podnosi a jak idzie to kuleje - jutro zaś święto boję się że to coś powarznego :-(
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 5 kwi 2015, o 18:21

Są kliniki całodobowe czynne również w święta. Powiem Ci tak, z Anguą zaczęło się od pojawiającej się kulawizny lewej przedniej łapy. Najpierw podejrzenie naciągnięcia mięśni, potem zapalenie stawów, dysplazja, choroba odkleszczowa, potem znowu powrót do choroby stawów, podejrzenie zapalenia opon mózgowych aż w końcu został wykryty zaawansowany (!) rak splotu barkowego. Dopiero pffffff 4 wet, wspaniały, wspaniały wet z nowej przychodni w Poznaniu nas pokierował w dobrą stronę.

Morał z tej historii jest taki - nie lekceważy się NICZEGO.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 7 kwi 2015, o 17:52

i problemy zawsze chodzą parami 2 pies też problem z łapami nie umi wyskoczyć nawet na niskie łóżko :-((
Dziś byliśmy u weta mała Cloe - york - dostała antybiotyki bo w kolanie jej jabłko się nie przesuwa tylko przeskakuje jak antybiotyki nie pomogą to operacyjnie
a Alfa nie wiadomo jutro jadę na prześwietlenie czy to dysplazja - tak się zastanawiam czy tak wcześnie przecież Alfa ma dopiero 9 miesięcy :-(( :-(( :-(( :-(( :-((

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 10 kwi 2015, o 07:33

prześwietlenie zrobione to nie dysplazja antybiotyk dostała już po dwóch dniach jest lepiej podobno to zerwany mięsień i sie wygoi :-)

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 10 kwi 2015, o 07:49

bardzo dobra nowina :)
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez aschlichter » 25 kwi 2015, o 10:28

Może mam hipochondrię, ale czytam i czytam o tej dysplazji i coraz bardziej się martwię. Elsa ma co prawda 4 miesiące dopiero, ale nie podoba mi się jej sposób chodzenia. Jakoś tak strasznie kanciasto chodzi, zarzuca tyłkiem na boki. Co najciekawsze, to tak kaleczy tylko zwykły krok, w kłusie wygląda bardzo płynnie i ładnie. Spróbuję na spacerze nagrać filmik.
Ciężko mi powiedzieć czy ma za dużo czy w sam raz ruchu, chodzimy na spacer raz, czasem dwa razy dziennie i to nie daleko, a tak to wychodzimy często na ogród, tam rzucam jej piłeczkę, za którą chętnie biega, ja gonię ją albo ona mnie, bawi się ze starszym psem trzymanym na łańcuchu (w sumie przez cały dzień zabawy na ogrodzie trwają może ze 45min).. I raz w tygodniu jeździmy na godzinę do psiego przedszkola gdzie intensywnie ćwiczymy komendy itd z krótkimi przerwami na coś w stylu szczeniakowego agility - slalom między słupkami, przeskakiwanie nad przeszkodą na naprawdę niskiej wysokości (w zasadzie nawet podskakiwać nie musi), tunel, huśtawka. To agility nie trwa nigdy więcej niż 5 minut w ciągu jednego spotkania. Po schodach chodzi sama cały czas, bo nie wyobrażam sobie nosić 19kg psa na drugie piętro co 2 godziny.. A no i właśnie waży 19kg a jest bardzo bardzo przeraźliwie chuda, wręcz żebra sterczą ;/
Pytam najpierw Was, czy mój niepokój jest uzasadniony, bo nie chcę jej narażać na niepotrzebny stres związany z wizytą u weta, wystarczy że zobaczy budynek naszego weta i od razu zaczyna protestować, szarpać się i chce uciekać (miała operowaną przepuklinę pępkową i kilka razy byłyśmy na zastrzyki z powodu biegunek).

Poradźcie coś, prosimy :)
Obrazek
aschlichter
Świeżak
Owczarek niemiecki: Elsa
Imię: Klau

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 25 kwi 2015, o 10:43

No cóż, to w sporej mierze wynik hodowców, którzy hoduja z naciskiem na ten przestrzenny, wydajny kłus. W pewnym wieku sporo eksterierów jest bardzo niestabilnych motorycznie, bo kości długie rosną nieproporcjonalnie, a żeby ten owczarek taki ładny kłus miał, to musi mieć bardzo specyficzny balans ciała. Plus fakt, że na wystawach nikt nie patrzy na krowią postawę ani francuza (czyli pięty psa jak stoi schodzą się do środka, czasem niemal stykają), więc to jeszcze bardziej zwiększa destabilność. Tak więc młode owczarki kicają często... Nie jest to koniecznie powód do paniki iż od razu dysplazja.
Swoją drogą, może dobrze by było odwrażliwić psiaka na weta, to znaczy wpaść tam parę razy z niebolesną, miłą wizytą. Nie spowoduje to raczej, że pokocha przychodnię, ale może trochę zneutralizuje.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez aschlichter » 25 kwi 2015, o 11:06

Elsa nie pochodzi z hodowli - jej matką jest 4-letnia suczka mojego wujka, nie jest kantowana, to psina domowo-ogrodowa z rodowodem ZHPR (hodowla "z Harexu"), wolna od dysplazji po badaniach. Ojciec kantowany 7 lat, jeździł na wystawy kiedyś, rodowód ZKwP, był reproduktorem. Ciężko więc w naszym przypadku mówić o jakiś kombinacjach hodowców.
Obrazek
aschlichter
Świeżak
Owczarek niemiecki: Elsa
Imię: Klau

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 25 kwi 2015, o 16:29

Aschlichter ten "trend" dotyczy całej populacji owczarków niemieckich od wielu lat i jest to efekt uboczny, a więc żaden hodowca "świadomie" nie kombinuje przy tym, lecz pojawia się jako zaniedbanie i brak przykładania uwagi do tego. Malutko jest hodowców, których martwiłoby to, że przyszły świetnie zapowiadający się szczeniak ma iksy z tyłu i kica jak króliczek, skoro świetnie wygląda w kłusie i piękne stójki, kolor itd. Wszystkie owczarki "nie z hodowli" czy tego chcą, czy nie, gdzieś tam mają korzenie w psach hodowlanych i siłą rzeczy przejmują wszystkie zalety i wady tych trendów.
W każdym razie, dopóki mała nie ma problemów ze wstawaniem, zwłaszcza z rana, nie powłoczy trochę czy nie pojawi się ból - ja bym nie martwiła się, że dysplazja. Zwlaszcza że u tak młodego psa stawy są jeszcze luźne i obraz RTG może być niemiarodajny, a to jednak narkoza konieczna, by zdjecie było poprawne.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje