Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 26 paź 2012, 10:03

Z tego co mi mówiło parę osób to najwcześniej można robić badanie w wieku 6 miesięcy.. ale wtedy też zaleca się badać gdy jest coś niepokojącego... gdy nic się nie dzieje to nie zalecają...
Prześwietlenie zrobić najlepiej po skończonym okresie wzrostu, i nie wiem ale coś ok 18 miesiąca chyba.. u nas nie było żadnych niepokojów i Sonia jeszcze nie miała prześwietlenia.. Gandzik w sumie też jeszcze nie.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 12
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 26 paź 2012, 12:30

Dagi napisał(a):Cześć.

W jakim wieku robiliście pierwsze badanie RTG w kierunku dysplazji?

Wczoraj u Weta dowiedziałam się, 8 mc to już czas. Wszystko wygląda ok, ale dla pewności i profilaktycznie dobrze jest takie badanie przeprowadzić.

Podobno teraz pierwsze badanie robi się w 16-18 tyg. a kolejne w 8 mcu. Były jakieś konferencje w tej sprawie, w oparciu o badania Amerykanów i tak się właśnie świat weterynaryjny dogadał.

Nasza (poprzednia) Pani Wet. nic o tym nie wspominała, a informowałam ją jak Aria była jeszcze malutka, że chciałabym maluszka zbadać. Twierdziła, że za wcześnie i nie ma sensu...

Czy Wasze psy przechodziły takie badania? Czy są one wiarygodne w tym wieku? Byłabym wdzięczna za informacje.

Aria badanie ma za ok 1 mc. ( jak skończy się cieczka).


ja robiłam Xandorkowi prześwietlenie jak miał 9msc :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 18
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 7
Dołączył(a): 14 lis 2011, 10:20

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 03 lis 2012, 17:09

Dagi napisał(a):W jakim wieku robiliście pierwsze badanie RTG w kierunku dysplazji?

Ostatnio byłam w Czechach u dobrego ortopedy. Powiedział mi, że zdjęcie bioder najlepiej wykonać około 4 miesiąca życia, gdyż do 22 tygodnia można zrobić zabieg zespolenie spojenia łonowego. Co do łokci to najlepiej przed 6 miesiącem, gdyż jak wyjdzie, któryś z nieprzyrośniętych wyrostków, można go wtedy przymocować śrubą i ma szanse całkowicie się zrosnąć z kością., po czym śrubę się wyciąga. Im starszy pies, tym mniejsze szanse na zrośnięcie.
mlodaoi
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Imię: marta
Wiek: 28
Lokalizacja: radom
Dołączył(a): 28 gru 2011, 17:33

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 lis 2012, 11:02

https://www.facebook.com/groups/rodowodoweniuanse/

Zobaczyłam ten filmik i jestem wstrząśnięta :(
Wadera
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Imię: Grace
Wiek: 34
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Dołączył(a): 23 lip 2012, 11:49

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 lis 2012, 11:13

Ciekawa strona o diagnozowaniu i leczeniu stawów:

http://www.artroskopia-wet.com/choroby.php

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 69
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 80
Dołączył(a): 20 mar 2012, 06:26

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 15 lis 2012, 18:53

My prześwietliliśmy Wirusińskiego jak miał 6 m-cy i 3 tyg.
Mój owczarek niemiecki Wirus
Wilania

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Ania
Wiek: 25
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:23

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 27 lis 2012, 11:27

Zgłupiłam :/

Wybrałam się z Ryjkiem do kliniki weterynarii przy UP w Lublinie na konsultację do poradni chirurgiczno- ortopedycznej w celu uzyskania skierowania na RTG pod kątem dysplazji. Ryjek ma 9mcy i jest duża babką.

I nie uwierzycie..... Pan Dr zrobił ze mnie wariatkę :/
Wyśmiał mnie. Stwierdził, że po cholerę ją prześwietlać????? Po co mi to, skoro suczka jest w typie i nie będzie wpisu do rodowodu.

Ja na to : Co ma piernik do wiatraka??!!! Zależy mi na profilaktyce i zdrowiu suni...
Słyszałam, że wcześnie wykryta dysplazja i szybko przeprowadzony zabieg może zdziałać cuda.

I tu zostałam wyśmiana kolejny raz :/

Pan Dr stwierdził, że jeśli Aria będzie miała dysplazję, to operacja nic nie da..." no chyba, że nie ma Pani co z kasą robić i wyda Pani 6 tyś. na protezę ( czy jakoś tak...) ale to w wieku 6 lat, u młodych psów operacja "G" daje.

Stwierdził również, że jeśli ma mieć dysplazję, to będzie ją miała i najwyżej będzie całe dnie spędzać na kanapie...

- Ja nie chcę, by Ryjek spędzał całe dnie na kanapie!!!!!!!!!!!!!!!!! Chcę mieć zdrowego i sprawnego psiaka. Wiem, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale jeśli możemy coś zrobić, to dlaczego nie?

Yyyyyyyyy zatkało mnie. Po pierwsze jego słowa i zdanie na temat prześwietlenia...po drugie ton jakim zwracał się w moją stronę :/

Spytałam więc jak ma wyglądać profilaktyka??? Czy podawać suplementy? Jeśli tak to jakie i ile? Odpowiedź brzmiała " NIE WIEM.

Ręce mi opadły...To kto ma wiedzieć? :(


Ps. Jeden plus : nic nie skasował za wizytę...
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 3
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 12:47

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, 11:34

Dagi teraz to mnie zwaliło z nóg :-O:-O:-O


A na prześwietlenie wybierz się do innego weta, którym ma odpowiedni sprzęt...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 12
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 27 lis 2012, 11:38

kalyna napisał(a):Dagi teraz to mnie zwaliło z nóg :-O:-O:-O


A na prześwietlenie wybierz się do innego weta, którym ma odpowiedni sprzęt...


Alinko, ale oni mają odpowiedni sprzęt. Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie są lekarze, którzy mają uprawnienia do odczytu takich zdjęć, w innych gabinetach lekarze takich uprawnień nie mają - dlatego tam poszłam :(

Pan Dr powiedział, że on mi skierowania na badanie nie wypisze, bo to zbędne.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 3
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 12:47

Re: Dysplazja

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 27 lis 2012, 11:40

Dagi, ale jednego się dowiedziałaś: Jaką przychodnię omijać szerokim łukiem. ;-)
Masakra jakaś! Weterynarz! A my oczekujemy świadomości od przeciętnego Kowalskiego ... :mur:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post