Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Dysplazja w typie użytkowym?

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 12 lut 2011, 19:58

Nurtuje mnie pewna myśl:
czy ON-ki w typie użytkowym bez rzecz jasna kątowania mają rzadziej dysplazję?
Czy często występuje u tej odmiany? :?:
Majkowa
Losowy avatar

Re: Dysplazja w typie użytkowym?

Nieprzeczytany postprzez Marek » 12 lut 2011, 22:04

Użytki oczywiście też mają kątowanie, choć nie takie okrutne jak eksteriery. Nie dysponuję żadnym danymi które sugerowałyby że chorują one rzadziej na tą przypadłość.
Marek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: [*] Maciuś [*]
Imię: Marek
Wiek: 38
Lokalizacja: Zawiercie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 12 lut 2011, 07:39

Re: Dysplazja w typie użytkowym?

Nieprzeczytany postprzez Kokosanka » 13 lut 2011, 06:34

Oczywiście trudno znaleźć takie dane, o ile takie istnieją ;)Nie mniej jednak wydaje mi się, że żyjemy w czasach, w których jak i dzieci tak i psy rodzą się słabsze niż kiedyś. Stąd wydaje mi się, że kupując psa z linii użytkowej nie można być pewnym niczego...może mają mniejsze predyspozycje do zapadania na pewne choroby...może...
Kokosanka
Losowy avatar

Re: Dysplazja w typie użytkowym?

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 lut 2011, 19:01

Kokosanka napisał(a):Oczywiście trudno znaleźć takie dane, o ile takie istnieją ;)Nie mniej jednak wydaje mi się, że żyjemy w czasach, w których jak i dzieci tak i psy rodzą się słabsze niż kiedyś. Stąd wydaje mi się, że kupując psa z linii użytkowej nie można być pewnym niczego...może mają mniejsze predyspozycje do zapadania na pewne choroby...może...


Poza tym, gdyby dysplazja była rzeczywiście bezpośrednio powiązana z kątowaniem, to nie stanowiłaby problemu u ras z "prostym tyłem", jak berneński pies pasterski, bernardyn, czy dog niemiecki. A jednak jest to u nich taka sama "plaga" jak u owczarków, niestety. :(
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Dysplazja w typie użytkowym?

Nieprzeczytany postprzez pumagr » 15 lut 2011, 12:27

Brawurka napisał(a):
Kokosanka napisał(a):Oczywiście trudno znaleźć takie dane, o ile takie istnieją ;)Nie mniej jednak wydaje mi się, że żyjemy w czasach, w których jak i dzieci tak i psy rodzą się słabsze niż kiedyś. Stąd wydaje mi się, że kupując psa z linii użytkowej nie można być pewnym niczego...może mają mniejsze predyspozycje do zapadania na pewne choroby...może...


Poza tym, gdyby dysplazja była rzeczywiście bezpośrednio powiązana z kątowaniem, to nie stanowiłaby problemu u ras z "prostym tyłem", jak berneński pies pasterski, bernardyn, czy dog niemiecki. A jednak jest to u nich taka sama "plaga" jak u owczarków, niestety. :(


To prawda Brawurko kaukazy też są spionowane a dysplazją są obciążone w takim samym stopniu jak owczarki a tak mówiąc szczerze to wszystkie duże rasy mają ten problem i nie tylko , ja kiedyś miałam samojedke która miała dysplazje a w książce o samojedach piszą że ta rasa jest całkowicie wolna od dysplazji i dlatego nie podlega prześwietlenią :(
pumagr
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Murzyn juz Blacky DON w typie użytkowym trafił do DT.
    przez Wadera » 19 lip 2014, 17:25
    2 Odpowiedzi
    234 Wyświetlone
    Ostatni post przez płocczanka Zobacz najnowszy post
    25 lip 2014, 13:28
    Szukam nowego domu
  • Dysplazja
    1 ... 17, 18, 19przez kalyna » 02 mar 2011, 10:58
    180 Odpowiedzi
    6188 Wyświetlone
    Ostatni post przez vega_bw Zobacz najnowszy post
    09 lut 2016, 11:08
    Zdrowie
  • Czy to dysplazja?
    przez milka » 10 cze 2012, 09:41
    4 Odpowiedzi
    485 Wyświetlone
    Ostatni post przez milka Zobacz najnowszy post
    10 cze 2012, 11:57
    Zdrowie
  • Dysplazja a cieczka
    przez Yustyna » 08 sty 2014, 12:43
    4 Odpowiedzi
    287 Wyświetlone
    Ostatni post przez Yustyna Zobacz najnowszy post
    09 sty 2014, 13:28
    Zdrowie
  • Czy to jest dysplazja?
    przez wildschek » 16 paź 2014, 11:01
    9 Odpowiedzi
    503 Wyświetlone
    Ostatni post przez wildschek Zobacz najnowszy post
    17 paź 2014, 15:50
    Zdrowie