Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Re: Dzien dobry

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 mar 2012, o 15:37

Konsekwencja to jest klucz do sukcesu.

Wystarczy nauczyć ją komend "miejsce" (udanie się na legowisko np. zaraz po wytarciu ręcznikiem) i "zostań". Jak całkiem podeschnie komenda zwalniającą (u mnie "możesz") i może np. wejść na kanapie jak ma na to ochotę.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 19 mar 2012, o 15:41

Tomek napisał(a):Konsekwencja to jest klucz do sukcesu.

Wystarczy nauczyć ją komend "miejsce" (udanie się na legowisko np. zaraz po wytarciu ręcznikiem) i "zostań". Jak całkiem podeschnie komenda zwalniającą (u mnie "możesz") i może np. wejść na kanapie jak ma na to ochotę.

Konsekwencja konsekwencja, sek w tym, ze ona nie reaguje nawet na własne imię, ani na masz :D

Wiec to trudniejsze niż uczenie szczeniaka, który wydaje mi się, łapie trochę szybciej niż taki duży pies, który ma już swoje nawyki.
Niemniej jednak damy rade
Silent_bb
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 19 mar 2012, o 16:51

Jeżeli mogę coś zasugerować, zacznij naukę od razu, nie zwlekaj, niech zakoduje, że nowe miejsce=nowe zasady lub jak kto woli inne/nowe zachowanie.
Ja bym zaczęła uczyć ją, tak jak uczy się szczeniaki...jeśli jest łasuchem, to powinno trochę ułatwić sprawę,ale tak prosto i szybko, jak z szczeniakiem nie będzie, a z czasem sam zobaczysz co i jak modyfikować.
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 mar 2012, o 18:13

Szczeniak też nie reaguje sam z siebie na swoje imię. ;)

Do niektórych rzeczy pies musi dorosnąć, także w mojej opinii nie wszystko będzie trudniej osiągnąć niż ze szczeniakiem. Jak długo sunia jest u Ciebie?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 20 mar 2012, o 12:25

Powoli widzę, ze sie przyzwyczaja, od czasu do czasu reaguje na "siad" i "chodź tu".
Jest z nami niespełna 2 tygodnie wiec nie spodziewam się od razu cudów.
Najpierw trzeba ja przekonać, ze jedzenie z miski to jest dobra rzecz i nie trzeba się tego bać, a jak w misce jest woda, to nie jest znak, ze trzeba ja zaraz cala rozlać.

Staram się ja uczyć w każdej wolnej chwili, wiem, ze to rasa pracująca i jak niema zajęcia to zaczyna się nudzić, i robić rzeczy jakie nie do końca są wskazane.
Silent_bb
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 20 mar 2012, o 12:32

Silent_bb napisał(a):...

Staram się ja uczyć w każdej wolnej chwili, wiem, ze to rasa pracująca i jak niema zajęcia to zaczyna się nudzić, i robić rzeczy jakie nie do końca są wskazane.

Skoro jesteś tego świadomy, to już masz z górki...
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 20 mar 2012, o 12:34

To na szczęście wiedziałem od początku :D oraz to, ze to są dość uparte psy i trzeba do nich sposobem i spokojem
Silent_bb
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 21 mar 2012, o 16:24

Witamy na forum :welcome: i cierpliwosci zyczymy :-)

-- 21 mar 2012, o 16:24 --
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje