Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Dzien dobry

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 12 mar 2012, o 12:02

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Niedawno stałem się właścicielem niewiele ponad 2 letniej suczki owczarka niemieckiego.
Zawsze bardzo podobały mi się te psy, ale dopiero teraz mogłem sobie pozwolić na taki luksus.

Mam nadzieję, że lektura forum pozwoli mi na jak najlepsze poznanie mojego pupila.
Silent_bb
Losowy avatar

Re: Dzien dobry

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 12 mar 2012, o 17:09

Cześć. W jakich to okolicznościach stałeś się jej właścicielem?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 12 mar 2012, o 17:15

Witamy :welcome:
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 19 mar 2012, o 13:09

Tomek napisał(a):Cześć. W jakich to okolicznościach stałeś się jej właścicielem?

Kupiłem bezpośrednio od hodowcy.
Co prawda nie jest to jego pierwotny właściciel, ale ma spora hodowlę.
Otrzymałem od niego rodowód i książeczkę zdrowia

Pies nie umie kompletnie niczego, jest wyjątkowo uparty i kompletnie nie reaguje na jakiekolwiek komendy.
Czasem jak ma lepszy dzień, albo chce się przymilić, to zareaguje na siad.
Oczywiście nie ma mowy o sygnalizowaniu chęci wyjścia za potrzeba wiec w środku nocy nie raz muszę po niej sprzątać.

Za to świetnie znosi jazdę samochodem, grzecznie leży, czasem usiądzie u spogląda na drogę

Niebawem będę budował mu kojec, bo w środku trochę hałasuje i domaga się opuszczenia przedpokoju.
Staram się poświęcać mu co najmniej godzinę w ciągu dnia, powoli uczę chodzenia na smyczy.

Jest pacyfistycznie nastawiona do całego otoczenia, nie reaguje na inne psy, lubię obecność dzieci i lubi się bawić.

Ogólnie rzecz ujmując jest kochana i cieszę się bardzo, ze jest z nami.

http://img844.imageshack.us/img844/7753/dsc1130g.jpg
Silent_bb
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 mar 2012, o 13:22

Bidulka zaniedbana przez poprzedniego właściciela. :( Ale głowa do góry, wciąż można ją jeszcze wychować i wielu rzeczy nauczyć czy oduczyć - tylko musisz być konsekwentny i cierpliwy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 19 mar 2012, o 14:09

Tomek napisał(a):Bidulka zaniedbana przez poprzedniego właściciela. :( Ale głowa do góry, wciąż można ją jeszcze wychować i wielu rzeczy nauczyć czy oduczyć - tylko musisz być konsekwentny i cierpliwy.

Niestety, zadbana za bardzo to nie była, trzeba będzie jej zmienić dietę i może wyjdzie na "ludzi"

Ze szkoleniem będzie ciężko, bo pies ma ponad 2 lata, ale trzeba byc dobrej myśli i wydaje mi się, że z czasem dam rade.

Z reszta, może kiedyś będziesz miał okazje zobaczy ja osobiście, dziś w nocy wróciłem z BB, a wizytuje co 2 tygodnie, moje rodzinne okolice.
Silent_bb
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 mar 2012, o 15:16

2-latek, to wciąż młody pies i warto z nim i nad nim pracować. Owczarki są bardzo plastyczne. Wszystkich niepożądanych zachowań pewnie nie uda Ci się skorygować, ale na pewno postępy będą. Nie od razu, ale będą.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 19 mar 2012, o 15:20

Tomek napisał(a):2-latek, to wciąż młody pies i warto z nim i nad nim pracować. Owczarki są bardzo plastyczne. Wszystkich niepożądanych zachowań pewnie nie uda Ci się skorygować, ale na pewno postępy będą. Nie od razu, ale będą.

Mam tego świadomość :)

Będąc dzieckiem mieliśmy w domu owczarka niemieckiego, bardzo mądry pies, mimo, ze nigdy nie byl poddawany żadnemu szkoleniu, ot tak sam z siebie.

Zakochałem się w tych psach i przy pierwszej nadążającej się okazji stałem się posiadaczem tego pięknego i mądrego zwierzęcia.

Grunt to systematyczność i spokój, chociaż to drugie ciężko zachować jak pies szaleje i demoluje przedpokój o 3 nad ranem. A żal go przywiązać na smyczy do słupka przy płocie.
Silent_bb
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 mar 2012, o 15:27

Sunia za jakiś czas sama zrozumie, że noc jest do spania a nie do rozrabiania. Mój uwielbia wszelkiego typu rytuały i schematy zachowań. Wie, że jak wieczorem Pani idzie do łóżka z książką to trzeba położyć się na legowisku i odpoczywać.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Silent_bb » 19 mar 2012, o 15:32

Tomek napisał(a):Sunia za jakiś czas sama zrozumie, że noc jest do spania a nie do rozrabiania. Mój uwielbia wszelkiego typu rytuały i schematy zachowań. Wie, że jak wieczorem Pani idzie do łóżka z książką to trzeba położyć się na legowisku i odpoczywać.

Mam taka nadzieje.

Prawdę mówiąc nie za bardzo wiem jak się za nią zabrać, czytałem kilka pozycji, ale wiadomo, ze inaczej wygląda to w książce a inaczej wygląda rzeczywistość.
Zauważyłem, że jest bardzo uparta i konsekwentna i jak się jej raz na coś pozwoli to później domaga sie tego wszelkimi sposobami, wiec muszę być bardzo ostrożny, bo później biedna nie wie, czemu wczoraj mogla biegać po salonie, a dziś, z juz nie. Ciężko wymagać od niej zrozumienia, ze jak ma obłocone łapy bo mokro na polu to salon nie jest miejscem gdzie powinna przebywać.
Silent_bb
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje