Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Dziś Światowy Dzień Kota!

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 19 lut 2013, o 10:03

Irys to brytyjski krótkowłosy BRI kolor liliowy "c" (tak naprawdę to on jest cpc - bo niesie gen pointa, jego tata był liliowym pointem)

Dziewczynki to dachówki, chociaż Bonnie ma w sobie krew "syjamską" stąd znaczenia point i niebieskie oczy (jej mama była niby syjamką). Bonnie została adoptowana jak miała 5 lat, ale jej pochodzenie jest nam znane.

Ze wspomnień:
" Nie planowaliśmy trzeciego kota... Jeżeli miałabym się zastanawiać, czy możemy sobie pozwolić na to, by jeszcze jeden futrzak na stałe zamieszkał z nami to pewnie byłoby to w momencie gdyby okazało się, że w którejś z zaprzyjaźnionych hodowli kotów brytyjskich urodził się długowłosy kocurek w kolorze liliowy point. Taki kot od jakiegoś czasu chodził mi po głowie.
Póki co myślałam o pomocy kotom w potrzebie i byciu tzw. domem tymczasowym. I to nawet działało ....
Bonnie przyjechała do nas na tymczas w styczniu 2007 roku. Pierwsza właścicielka kotki zdecydowała się rozpocząć nowe życie za granicą zostawiając kotkę pod opieką przyjaciół. Niestety - "przyjaciele" pozostawili ją samą sobie. Pierwsza właścicielka przyjechała na święta do rodziny i postanowiła odwiedzić również znajomych i kotkę. Jakież było jej zdziwienie kiedy kotkę spotkała .... koło piwnicznego okienka.
Czym prędzej skontaktowała się z lecznicą weterynaryjną z prośbą o pomoc. Weterynarze skontaktowali się z nami. Obiecaliśmy pierwotniej właścicielce znalezienie odpowiedniego domu dla kotki. Chętnych, by adoptować Bonnie było kilku, gdyż nieczęsto zdarza się tak oryginalnie umaszczony kot. Wybór tych jedynych nie był łatwy...
W naszym domu, który miał być tylko na chwilę, kotka poczuła się bardzo swobodnie. Pola, która z reguły warczy na obce koty i udaje, że one jej nie interesują, na Bonnie reagowała jakby znała ją od zawsze. Irys zadowolony z kompana do zabaw, nie tarmosił jej jakoś okropnie, jak to się zdarzało z innymi kotami, to Bonnie dyktowała tempo. A my ... hmmm w końcu jakiś kot sam z siebie przychodził na kolana, kładł się obok podczas oglądania telewizji, uwielbiał drapanie pod brodą i mruczał. Zakochaliśmy się...
Jednak Bonnie to był kot tymczasowy, dla którego należało znaleźć dom. Wybrałam przemiłą Magdę z Krakowa i wiedziałam, że Bonnie otoczona będzie dobrą opieką. Umowa adopcyjna została przygotowana. Tylko dlaczego to było takie trudne?
3 lutego 2007 r. o 8.40 byłam już spakowana, wyszykowana i właśnie łapałam Bonnie, żeby wsadzić ją do transporterka i wyruszyć w podróż do Krakowa kiedy J. wstał i powiedział, że nigdzie nie jadę, a umowę adopcyjną podpisze on.
W ten oto sposób Bączek została naszym trzecim kotem."

Z Magdą połączyła nas przyjaźń. Bonnie dalej tuli się, ugniata i ślini przy tym.

Niestety pozostałego rodzeństwa Bonnie nie udało się odnaleźć (był kocurek o takim kolorze jak Bąk i dwa koty buraski).

Aaaa i jeszcze. Nasz pierwszy kotek miał na imię Bonifacy, był z nami krótko bo tylko dwa tygodnie (był tak zarobaczony, że dostał perforacji jelit). Ale charakter miał podobny do Bonnie. No i imię też w sumie podobne Boni(facy) i Boni. Ja wierzę, że one wracają tylko czasami w innym futerku.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Re: Dziś Światowy Dzień Kota!

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 19 lut 2013, o 20:49

Carmella napisał(a):oj tak; łóżko to ulubiony mebel kotów :D

Nie tylko łóżko jak widać na załączonym obrazku :roftl:
Obrazek
reinevan
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje