Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 10 sie 2013, 10:38

Zasyp to chociażby dermatolem.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Nieprzeczytany postprzez javasen » 06 wrz 2013, 21:31

Pozwolę sobie podłączyć się pod ten temat, żeby nie mnożyć niepotrzebnie wątków.
Mój 6-letni owczarek w zasadzie nie choruje (odpukać!) - ale ma nawracający problem - nie wiem, czy to od psyche, czy od somy - każdy weterynarz ma inne przypuszczenia, a konkretnej diagnozy nie mam do teraz.
Otóż co jakiś czas mój Trevor wylizuje sobie przednią łapę, poniżej stawu - zaczyna lizać na zdrowym miejscu, aż do krwi. Próby bandażowania/zakrywania/utrudniania dostępu są skazane na niepowodzenie, potrafi pozbyć się wszystkiego i już zagojonego strupa rozlizać znowu do krwi. Trwa to ok, 2-3 tygodnie, potem o tym jakby zapomina, łapa się goi - aż do następnego razu...
Przypuszczenia weterynarzy : choroba skóry, alergie ze świądem (wykluczone wszystkimi możliwymi badaniami, łącznie z badaniem zeskrobin); problemy psychiczne (tutaj nie wiemy do końca, czy nie jest to słuszna diagnoza - ale pies żyje absolutnie bez stresu, nie jest praktycznie nigdy zostawiany sam, ma bezpieczne i znane sobie otoczenie, nic się w tym otoczeniu nie zmienia jakoś drastycznie, nie pojawiły się żadne nowe osoby w domu itd.); kolejna diagnoza : nerwica podczas rui innych psów (nasz Trevor jest wykastrowany od ponad pięciu lat, poza tym te 'napady' ma o każdej porze roku); następna diagnoza : podłoże w genetyce (???)... I tak w kółko. Dodam, że nasz pies był przebadany juz na wszystkie strony, łącznie oczywiście z pełną morfologia i biochemią kilkanaście razy - wyniki ma książkowe.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem?... Może ktoś ma wiedzę na ten temat albo jakieś sugestie?
Na razie możemy sie ograniczać tylko do dezynfekowania tych ran i dbania o to, by Trevor sobie ich nie zanieczyścił. :/
javasen
Losowy avatar

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 07 wrz 2013, 17:42

Krysiu, dokładnie taki sam problem mieliśmy z naszym kaukazem. Badania wykluczyły alergie, a on dalej wygryzał łapsko,tyle,że na kolanie.
Po dokładniejszym przeanalizowaniu wszystkiego doszliśmy do wniosku,że to psycha daje o sobie znać.
W jego mniemaniu działo się coś,co go stresowało i on ten stres rozładowywał właśnie w ten sposób.
Smarowaliśmy rankę miodem naturalnym (nie znosił słodyczy) i pięknie się goiło. Kiedyś, gdzieś tu na forum wspominałam o takim właśnie leczeniu ran. Poświęcaliśmy więcej czasu na spacery i inne psie rozrywki.
Może dzieje się coś, czego wy nie zauważacie,a na psa to działa w taki właśnie sposób.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post