Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez KamilJB » 09 sie 2013, 14:45

Witam,
od paru dni mój pies ma dziwną narośl na tylnej łapie. Myślałem, że ona zniknie, ale minęło pare dni a ona dalej jest (nie powiększa się) ale jest spora. Pies czasami liże tam to miejsce. W poniedziałek ide do weterynarza, jakbyście mogli przez te dni zobaczyć co to jest i dać jakieś propozycje to będę bardzo wdzięczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KamilJB
Losowy avatar

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez Aga i N » 09 sie 2013, 15:04

Nie widze dobrze w telefonie - czy jest to rzeczywiście narośl czy efekt np. wygryzienia sobie łapy bo np. kolec utkwił?
Do czasu pojawienia się u Weta, pilnuj aby pies się tym nie zajmował i nie rozgryzał.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez xxxkaluniaxxx » 09 sie 2013, 15:09

Pewna nie jestem ale to wygląda tak jakaś choroba grzybowa bullką często się robi coś podobnego między palcami :)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez KamilJB » 09 sie 2013, 15:16

Choroba grzybowa, czyli coś gorszego ?

Nie widze dobrze w telefonie - czy jest to rzeczywiście narośl czy efekt np. wygryzienia sobie łapy bo np. kolec utkwił?

Daje lepsze zdjęcie:
http://iv.pl/images/34200850505069448458.jpg
KamilJB
Losowy avatar

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez Aga i N » 09 sie 2013, 15:42

Moim zdaniem miejsce to jest solidnie wygryzione, bo pokryło się tym czymś lepkim...
Ja dostawalam na takie coś od Weta preparat do naniesienia: "tetra-delta" - świetnie goi takie wygryzione rzeczy.
A może uda Ci się jeszcze dzisiaj gdzieś podskoczyć?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez KamilJB » 09 sie 2013, 16:00

Pójdę z nią w pon do wete i się dowiem wszystkiego.
KamilJB
Losowy avatar

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez Nanami » 09 sie 2013, 16:08

Wygląda na lekko zapaprane ugryzienie owada, ale może to też być np. ostre nasiono trawy wbite albo mały cierń.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez Bejti » 09 sie 2013, 16:31

A mnie się wydaje, że nie ma co siać paniki ;] Moja Aria miała takie coś na udzie, a Bruno od Kaltena na łapie. Zarówno Arii jak i Brunowi wszystko zeszło i śladu nie widać. Fakt, że troszkę się paprało, bo Aria wylizywała, ale wetka powiedziała mi, że to nic strasznego i nie ma się czym martwić, bo to coś w rodzaju mega pryszcza,a wylizuje bo ją po prostu to denerwuje, powiedziała, że mam niczym nie smarować tylko poczekać. Tak zrobiłam i po kilku dniach zagoiło się wszystko i śladu nie ma.
W Waszym przypadku, oczywiście, może to być co innego, nie przeczę, ale podejrzewam, że to nic groźnego ;)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 34
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez Kalten » 09 sie 2013, 16:35

Tu o tym pisałem. Można porównać zdjęcia. Znikło i nie ma śladu :)
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Dziwna narośl na tylnej łapie

Postprzez KamilJB » 09 sie 2013, 17:52

Dzięki za pomoc :)
Poczekam do pon, jeżeli w pon nie zejdzie ide do wete, tak dla świętego spokoju :)
KamilJB
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post