Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Dziwne drgawki

Nieprzeczytany postprzez niya » 14 paź 2012, o 19:00

Dziś zauważyłam, że Amba podczas snu delikatnie drży, łapy jej latały i całym ciałem tak delikatnie trzęsło, czy ktoś wie co to mogło być? nigdy wcześniej nie zauważyłam u niej czegoś takiego. Spała na podłodze między pomieszczeniami i o tej porze roku zasczyna delikatnie podwiewać po nogach więc czy to możliwe, że to z zimna? Wszystko trwało parę sekund tylko.
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Dziwne drgawki

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 paź 2012, o 19:01

A może dziewczynka spała głęboko i coś jej się śniło po prostu?
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Urodziny
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 14 paź 2012, o 19:12

ja bardzo często obserwuję takie "zachowanie" u moich śpiących psów. Szczególnie jak są po spacerze na którym biegały i bawiły się z innymi psami/psem. Widocznie we śnie jeszcze raz "przeżywają" zabawę :-) i stąd taka reakcja. Czasem dochodzi jeszcze mruczenie/warczenie, i "podnoszenie" fafli :)
Ostatnio edytowano 14 paź 2012, o 19:14 przez ojeja, łącznie edytowano 1 raz
ojeja
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 14 paź 2012, o 19:13

K też ma takie coś :-( już od 2-3 lat, kilka razy chciałam się pytać weta od czego to jest ale zawsze zapominam :ooops:
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez niya » 14 paź 2012, o 19:25

dziękuję za szybkie odpowiedzi :), dzis byliśmy na długim spacerze po lesie, Amba sama nie wiedziała co wąchać :D może faktycznie przezywała podczas snu przyjemny spacer :)
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 14 paź 2012, o 19:27

ojeja napisał(a):ja bardzo często obserwuję takie "zachowanie" u moich śpiących psów. Szczególnie jak są po spacerze na którym biegały i bawiły się z innymi psami/psem. Widocznie we śnie jeszcze raz "przeżywają" zabawę :-) i stąd taka reakcja. Czasem dochodzi jeszcze mruczenie/warczenie, i "podnoszenie" fafli :)

Dokladnie tak! pies po prostu spi glebokim snem i cos mu sie sni, a we snie...biega, goni cos co mu ucieka, warczy, szczeka( moj Akkbar szczeka przez sen :lool: )

A przy okazji taka ciekawostka:.. czy wiecie ze, zeby pies spiac osiagnal faze REM (totalny relax, wypoczynek i faza najglebszego snu w ktorym wlasnie przezywa to co sie dzialo przez caly dzien)- musi spac wyciagniety na cala swoja dlugosc NA BOKU! :scratch
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 paź 2012, o 19:29

A nie wiedziałam, dzięki za informację Bazooka. Zawsze coś nowego :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Urodziny
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 14 paź 2012, o 19:32

Bazooka napisał(a):A przy okazji taka ciekawostka:.. czy wiecie ze, zeby pies spiac osiagnal faze REM (totalny relax, wypoczynek i faza najglebszego snu w ktorym wlasnie przezywa to co sie dzialo przez caly dzien)- musi spac wyciagniety na cala swoja dlugosc NA BOKU! :scratch

a to wiedziałam :)

mój X często przeżywa sny, tyle że ma też takie drgawki kiedy głowę zadziera do tyłu i cały się telepie :(
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 paź 2012, o 19:49

Bazooka napisał(a):
ojeja napisał(a):ja bardzo często obserwuję takie "zachowanie" u moich śpiących psów. Szczególnie jak są po spacerze na którym biegały i bawiły się z innymi psami/psem. Widocznie we śnie jeszcze raz "przeżywają" zabawę :-) i stąd taka reakcja. Czasem dochodzi jeszcze mruczenie/warczenie, i "podnoszenie" fafli :)

Dokladnie tak! pies po prostu spi glebokim snem i cos mu sie sni, a we snie...biega, goni cos co mu ucieka, warczy, szczeka( moj Akkbar szczeka przez sen :lool: )

A przy okazji taka ciekawostka:.. czy wiecie ze, zeby pies spiac osiagnal faze REM (totalny relax, wypoczynek i faza najglebszego snu w ktorym wlasnie przezywa to co sie dzialo przez caly dzien)- musi spac wyciagniety na cala swoja dlugosc NA BOKU! :scratch

To Tora chyba zawsze ma tą fazę, bo ona w innych pozycjach nie sypia :lool:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 paź 2012, o 21:07

Sama frajda oglądać psiura jak we śnie przebiera łapkami, podnosi ogonek, mruga powiekami, trzęsie noskiem i fafelkami :friends
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje