Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Dziwne znamię

Nieprzeczytany postprzez poldek » 12 maja 2012, o 22:27

hmm jakby to opisać...

ares trzyma się zdrowo i wszystko z nim ok , lecz dzisiaj zauważyłem przy uchu jakąś dziwą narośl . wyrasta bezpośrednio ze skóry a spod niej wychodzą małe czarne włoski. Na początku myślałem , żę mu się przykleił orzeszek ziemny - wielkość, kształt i kolor jak połówka orzeszka ziemnego. taki zółtawo brązowy kolor. w poniedziałek pojade z tym do weterynarza. zauważyłem dopiero dzisiaj.

powiedzcie mi prosze co to może być i co to może oznaczać
poldek
Losowy avatar

Re: Dziwne znamię

Nieprzeczytany postprzez niya » 13 maja 2012, o 09:00

hej właśnie się zastanawiałam gdzie się podziałeś :)
Co do tego czegoś na uchu Aresa nie poradzę bo nie mam pojęcia co to, faktycznie najlepiej się do weta jak najszybciej wybrać

Miło Cię widzieć jak się Ares sprawuje? :)
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez poldek » 13 maja 2012, o 09:11

żyje dobrze . mase zdjęć mu porobiłem ale nie mam gdzie ich wsadzić:(
już ma 14 kg :P żyje mu się dobrze. zaczęliśmy początki spacerków z rowerem ( po 200 metrów biegu) i sam z nim biegam po kilometrze :)

ale martwie się tą narośla przy uchu - mam nadzieje że to nic poważnego :(
poldek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 13 maja 2012, o 09:21

Mam nadzieję, że czyjaś wypowiedź tutaj Cię uspokoi bo ja się nie znam. Mam nadzieję, że dasz radę szybko zdjęcia psa wstawić :)
A jak rodzinka? całkiem już psiaka zaakceptowali?
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez poldek » 14 maja 2012, o 23:14

tak wejrzałem dzisiaj na niego i mu to urosło bardzo mocno - doszedłem do wniosku że to kleszcz :P obżarł się niesamowicie , czytajaąc po innych forach jak go wyjąć , przekręciłem go powoli dwa razy w lewo i sam wypadł. sprawdziłem go dokładnie i miał główkę i parzyscie nóg , w rani nic nie pozostało , rączki umyłem a mendę ( kleszcza) zamknąłem w słoiku bo sie ruszał ...

ale sie wystraszyłem i tak :P
poldek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 15 maja 2012, o 05:55

Jeśli pies nie jest zabezpieczony preparatem anty-kleszczowym, a na to wygląda skoro kleszcz żył to najwyższa pora go zakropić lub założyć specjalną obróżkę. Bo potem będzie płacz, nie wspominając o cierpieniu zwierzaka.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez poldek » 15 maja 2012, o 07:14

a czy dobrze wyukręcony kleszcz też może zarazić psa jakimś świństwem ? kleszcz miał główke ii nóżki - w dziurce po nim nic nie zostało. mam się martwić ?
poldek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 15 maja 2012, o 07:28

Poldek kleszcze przenoszą choroby, to, że wyjąłeś go jak należy to fajnie, ale psa trzeba zabezpieczyć przed chorobami odkleszczowymi.
U nas zawsze przed sezonem szczepi się zwierzaki u weta i obroże obowiązkowo noszą
Tutaj można poczytać czym kleszcze u psa grozi
http://weterynarz-radzi.pl/content/kles ... -ps%C3%B3w

Kup Aresowi koniecznie obróżkę przeciw kleszczom kosztuje ona kilka zł ( chyba 7) i jeśli masz możliwość zaszczep go no i w miarę możliwości po każdym spacerze sprawdzaj mu skórę zwłaszcza szyja, mordka, okolice uszu. Pies często wącha w trawie i wtedy łapie najwięcej kleszczy
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 maja 2012, o 07:54

Niektórzy lekarze nie polecaja obróżek dla szczeniąt, jako zbyt toksycznych. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem, co on by polecił. Moja sunia jest zabezpieczona Adventixem (preparatem do który wciera się wskóre na karku i grzbiecie) i od tej pory, a to juz ze trzy tygodnir będzie, żadnego kleszcza nie złapała. Wcześniej stosowany był preparat Fipronil, ale był mało skuteczny.
Nasz wet nie zaleca szczepionki, więc my nie szczpiliśmy.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez niya » 15 maja 2012, o 08:02

mój pies napisał(a):Niektórzy lekarze nie polecaja obróżek dla szczeniąt, jako zbyt toksycznych. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem, co on by polecił. Moja sunia jest zabezpieczona Adventixem (preparatem do który wciera się wskóre na karku i grzbiecie) i od tej pory, a to juz ze trzy tygodnir będzie, żadnego kleszcza nie złapała. Wcześniej stosowany był preparat Fipronil, ale był mało skuteczny.
Nasz wet nie zaleca szczepionki, więc my nie szczpiliśmy.

no tak, zapomniałam, że Ares to szczeniak :głupol:
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje