Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez patrykbudek » 04 paź 2012, 11:37

Witam szukam porady co do naszego kochanego dżusika. mianowicie Dżus potrafi godzinami lizac podłoge asfalt i inne powierzchnie :)dostaje pełen zestaw witamin i karme. nikt nie umie nam poradzic o co chodzi. Może ktoś z W as spotkał sie z czymś takim osobiście ? ja nie mam juz pomysłów nic tylko :mur:
patrykbudek
Losowy avatar

Re: dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 04 paź 2012, 13:59

jeżeli psisko jest zdrowe, to może kwestia psychiczna? kurcze, dobry temat aż poszukam informacji
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 04 paź 2012, 15:36

Jak wygląda przeciętny dzień Twojego psa?
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 45
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 04 paź 2012, 15:46

No właśnie, jak wygląda dzień psiura? Bo może tu leży "pies pogrzebany"
uuups sorki za sformułowanie.
Patryk, jak byśmy wiedziały, to może byśmy były w stanie Ci pomóc, choć troszkę.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez patrykbudek » 05 paź 2012, 17:47

No więc tak 6 30 spacer 45 minutowy biegamy bawimy sie w miedzy czasie szlifujemy komędy dostaje papu potem spacer nastepny kolo 10 i znów 45 do 60 min zabawa i szlifowanie umiejętności. do 15 obiadek a nastepnie niestety siedzi i pilnuje domu. spacer wieczorny o 19 tez gdzies tak 45 minut i do 22 ma czas dla siebie wiec zabawki spanie tulanie no pieskie życie o 22 spacer przed snem tak z godzinke poltorej bo idziemy na łąki wiec czyste szalenstwo wraca i pada spi do 6 i nawet jak ktos by sie włamał to podejzewam ze go obudzi jedynie jak na niego nadepnie ewentualnie potknie sie o niego i wybije sobie zęby :Dnie wiem dlaczego on tak robi no nie mam pojęcia do jedzenia karma + witaminy can vit + 2 razy w tygodniu ap-tus+ 2 razy w tyg D3 kropelki. martwie sie o niego bo to naprawde moj wierny przyjaciel i towarzysz. choc czasem naprawde umie pokazac różki (kablówka zjedzona sciany meble) czasem wychodzi z niego niezła łajza :)ale jest poprostu kochany to mój drógi psiór taki moj moj pierwszą miałem bernardynke i tu przepaść miedzy harakterami saba pies idealny do ułożenia usłuchany pomimo swojej wagi i wielkości no ideał a dżusik no cóż narazie jest młody wiec ja jestem bardzo wyrozumiały a przedewszyskim kocham go tak jak sabcie wiec nieba bym mu przychylil jak popatrzy tymi oczkami (no co sie złościsz to tylko kabelek musiałem go zgryźć)
patrykbudek
Losowy avatar

Re: Dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 05 paź 2012, 21:26

Wprawdzie nie widziałam zachowania Twojego psa, ale jeżeli tak jak piszesz, potrafi robić to godzinami, może to być zachowanie kompulsywne, które - jeżeli w porę nie zapobiegniesz - będzie narastać, a w kolejnym etapie mogą dojść następne. Na Twoim miejscu, za każdym razem gdy widzisz, że pies zaczyna wylizywać przerwij to (fe, nie, słowo, którego używasz, gdy pies robi coś czego nie powinien). Gdy tylko przestanie daj mu do wykonania jakąś komendę (siad), a po wykonaniu nagródź go natychmiast zabawą. Zabawą, a nie smakołykiem. Staraj się zmęczyć go zabawą, ale przerwać zanim będzie miał dość. Następnym razem po przerwaniu lizania inna komenda, np. "do mnie" i znów zabawa. Dużo uwagi, zaangażowania i pracy. Pies musi być zmęczony, żeby w momencie kiedy się kładzie chciał już tylko odpoczywać.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 45
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Dżus i jego dziwna mania...

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 10 paź 2012, 22:06

A od kiedy tak robi i w jakich sytuacjach? Bo przecież nie od zawsze. Ile on ma lat?/miesięcy?
Spróbuj przypomnieć sobie kiedy to się zaczęło. Może wcześniej wydarzyło się coś na co my, ludzie, nie zwrócilibyśmy uwagi, a psa trafiło?
Poobserwuj go (wiem, że to czasochłonne) i spróbuj ustalić kiedy zaczyna się tak zachowywać. Jakie ma nastawienie? Jakie dźwięki słychać? No generalnie co się dzieje chwilę przed i co on wtedy robi. Może to będą jakieś wskazówki.
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 61
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Pomocy co to za dziwna wydzielina
    1, 2przez mariola » 01 sie 2012, 21:21
    10 Odpowiedzi
    2616 Wyświetlone
    Ostatni post przez Bazooka Zobacz najnowszy post
    18 gru 2012, 20:46
    Zdrowie
  • Dziwna narośl na tylnej łapie
    1, 2przez KamilJB » 09 sie 2013, 14:45
    12 Odpowiedzi
    420 Wyświetlone
    Ostatni post przez vega_bw Zobacz najnowszy post
    07 wrz 2013, 17:42
    Zdrowie
  • ON ZIKO i jego początki :-)
    1, 2przez OSKAR » 21 lut 2013, 13:27
    11 Odpowiedzi
    731 Wyświetlone
    Ostatni post przez Wilania Zobacz najnowszy post
    21 lut 2013, 17:15
    Owczarki niemieckie
  • Mój owczarek Pako i jego tatuś;-)
    1, 2, 3, 4, 5przez Pako » 08 mar 2012, 23:49
    45 Odpowiedzi
    910 Wyświetlone
    Ostatni post przez kalyna Zobacz najnowszy post
    20 wrz 2012, 22:44
    Owczarki niemieckie
  • Pies i jego zachowanie pod nieobecność właściciela.
    1, 2, 3, 4przez blaaa » 12 kwi 2012, 14:04
    38 Odpowiedzi
    779 Wyświetlone
    Ostatni post przez Aśś Zobacz najnowszy post
    18 kwi 2012, 13:20
    Wychowywanie