Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: extremalny ONek

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 lut 2012, o 20:34

Stawiam na te wywijające się na oczy fafle hahaha :D ;-)
ja bym się bała i bez psa skoczyć :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 27 lut 2012, o 22:51

ja bym napisala dosadniej- ale napisze tylko: glupota :negatyw:
To mi sie kojarzy jak podrzucanie niemowlaka do gory pt." bo on tak lubi" :mur:
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 28 lut 2012, o 08:27

Trudno porównywać psa do niemowlaka...
Pies tak nie lubi, pies ma wykonać konkretną pracę której człowiek nie podoła a dzięki której może człowiek przeżyje.
... i są psy po to by dostać kulkę zamiast ludzia - tylko dlatego: "BO TO LUBIĄ" :przerażenie:
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 28 lut 2012, o 11:53

tylko ze ten "lot" na spadochronie niekoniecznie (chyba) jest praca ktora pies ma wykonac. Chyba ze to jakies nowe odcinki "Czterech pancernych..." albo "Psa Cywila" :-(

ponadto Twoje ostatnie zdanie jak dla mnie dosc dyskusyjne. "bo to lubia"??????
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 28 lut 2012, o 18:21

A co tu jest do dyskusji?
Tak jest uczony pies by chronił przewodnika przed strzałem i lubi to robić.

PUKPUK
PUKPUK
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez monika » 28 lut 2012, o 18:55

Jangcy napisał(a):Tak jest uczony pies by chronił przewodnika przed strzałem i lubi to robić.

Chronić przed strzałem-oki, psi żołnierz i lot ze spadochronem-oki, ale tak rekreacyjnie to nie bardzo widze sens, ale może...Zresztą pod drugim artykułem który podałeś, ktoś zadał pytanie, cyt. "Jak psom nie robi roznicy wysokosc to czemu nie skacza przez balkony z domow ?" Co sądzicie?
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 lut 2012, o 19:48

Jestem w stanie zrozumieć wykorzystywanie w ten sposób psów do działań militarnych. Jeśli chodzi o rekreacyjne, cywilne skakanie psa ze spadochronem, to w mojej opinii pomysł jest chory.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 28 lut 2012, o 20:02

Tomek napisał(a):Jestem w stanie zrozumieć wykorzystywanie w ten sposób psów do działań militarnych. Jeśli chodzi o rekreacyjne, cywilne skakanie psa ze spadochronem, to w mojej opinii pomysł jest chory.

Trafiony, zatopiony, czyli trafione w sedno.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 28 lut 2012, o 20:11

Tomek napisał(a):Jestem w stanie zrozumieć wykorzystywanie w ten sposób psów do działań militarnych. Jeśli chodzi o rekreacyjne, cywilne skakanie psa ze spadochronem, to w mojej opinii pomysł jest chory.

to wlasnie mialam na mysli
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 29 lut 2012, o 02:54

monika napisał(a):
....
"Jak psom nie robi rożnicy wysokość" to czemu nie skacza przez balkony z domow ? Co sądzicie?

Nie skaczą??? :lool: ja znam osobiście trzy przypadki takich skoków. I kilkanaście ekstra zabezpieczonych balkonów i okien by pies nie wyskoczył.

Dla innych jest chore: Szkolenie na żarcie, szkolenie na klikier, wychodzenie z psem na spacer (i wiele innych) a dla innych samo szkolenie psa bo pies ma być groźny i szczekać.
A pies ma lubieć to co właściciel i mu w tym towarzyszyć jak tego chce właściciel. :-)
Jedni lubią rybki drudzy lubią akwarium :roftl: :roftl:
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje