Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Fajny trening z 10 miesięcznym ONkiem

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 6 lis 2013, o 14:54

gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Re: FAJNY TRENING Z 10 MIESIĘCZNYM ONKIEM :)

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 lis 2013, o 15:05

To daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa podoba mi się najbardziej. Chyba zacznę używać :lool: .
AnnaJagna
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 lis 2013, o 16:02

Ależ to zwierzę idzie niemal w kucki, ciagnąc pupę po ziemi! Wystarczylo mi kilka pierwszych sekund, nie mogłam patrzeć dalej.

Dlaczego szkolenie i regulaminy zawodów mają przybierać tak wynaturzoną forme? Za chwilę będziemy wymagac, aby pies wchodził na stadion na przednich łapach, majtając ogonem tylko pod kątem 14 stopni nad lub pod linią grzbietu i przemiennie co dwie sekunde piszczal, warczał oraz opuszczonym pyskiem zbieral po jednej trawce z boiska. To ja wolałabym, aby ten pies z filmiku pukał się łapką w czoło na widok człowieka.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 lis 2013, o 16:10

Zwróciłam na to uwagę, ale nie czuję się kompetentna żeby to komentować. Wiem, że mojego przyszłego psa nie będę uczyć tak tuptać. Obecna sunia będąc 2 metry przede mną i pozornie będąc zaaferowana czymś w dali doskonale śledzi moje ruchy i kieruje się w odpowiednią stronę zanim jeszcze wykonanam ten właściwy krok. Wynika z tego dla mnie, że czyta moje ciało kątem oka, i że będąc przy nodze, nie musi ciągle patrzeć mi w oczy, żeby elegancko podążać przy mojej łydce. No ale to mało widowiskowe chyba, nie wiem...
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 6 lis 2013, o 17:50

Bardziej chodziło mi o radość tego psa podczas treningu.

Tu jeszcze trening poszukiwania i również radość (ja tak to odbieram ;-) )
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 lis 2013, o 18:22

Radochę widać, jasne, i właśnie to daaaaaa mi się spodobało, a później jeszcze to "dobrze" po rosyjsku. Milsze to dla ucha niż po niemiecku.
Pani Zofia jednak porusza aspekt użytkowy takiego chodzenia przy nodze i trudno chyba się z tym nie zgodzić.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez anita » 6 lis 2013, o 18:25

a dla mnie szczerze mówiąc to trochę nieroztropne rzucać psu piłkę na gruzy w ten sposób! przecież bardziej temperamenty pies ( np mój) by się zabił albo co najmniej połamał łapy :przerażenie:

nie podoba mi się jeszcze osobiście to zabieranie piłki zaraz przed rzuceniem, nakręcanie? ale to tylko moja osobista opinia, ja się nie znam w sumie :głupol:
anita
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 lis 2013, o 18:56

Trzeba by widziec na żywo i znać tego psa - jednak wydaje mi się, że pies jest nadmiernie podekscytowany, pies w takim pobudzeniu nie może pracowac dlugo i spokojnie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez gosiaczek1313 » 6 lis 2013, o 19:09

No cóż, może jestem nie nowoczesna, ale nie chciałabym, aby moja ONka chodziła w taki sposób. Dla mnie jest to i nie naturalne, i brzydkie...
Nie rzuciłabym też zabawki do poszukiwania w takie gruzowisko, no chyba, ze sprawdziłabym wcześniej, ze tam jest bezpiecznie...
gosiaczek1313
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Łapa
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 6 lis 2013, o 21:34

gochadrozdek napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=OXsgRCwQ4tw

Nie wiem do czego szkolony jest ten pies, ale np. w obedience takie napieranie na nogę przewodnika w trakcie chodzenia jest błędem, podobnie jak zderzanie się z nim w trakcie przywołania. Wiem, że Pani Zofia nie jest fanką tzw. chodzenia na kontakcie ;-), mnie się to ćwiczenie bardzo podoba, ale doprawdy - najpiękniej wygląda, gdy pies idzie swobodnie i naturalnie! W Polsce widziałam owczarki szkolone w ten sposób, by zad trzymały nisko (aby szybko usiąść, gdy przewodnik sie zatrzyma), zawijając go wręcz za nogi przewodnika, a przednie łapy wyrzucając mocno do przodu. Taki sposób chodzenia, kompletnie dla psa nienaturalny, wymagał długich ćwiczeń, ale wg mnie to jakaś pomyłka jest :(
Ładne chodzenie na kontakcie trudniejsze jest do osiągnięcia z bardzo małymi psami (często nie nadążają za przewodnikiem, a zadzieranie głowy sprawia im trudność), ale w przypadku bardzo dużych psów problem nienaturalnie ułożonego ciała przestaje w zasadzie istnieć.
A tak my ćwiczymy chodzenie na kontakcie - kompletnie po amatorsku, ale Poirot lubi to ćwiczenie :-)
http://www.youtube.com/watch?v=3zyrvQXr ... e=youtu.be
Jeanette
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Aneta
Pochwały: 1

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje