Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Fejkowe wpisy i ukryte reklamy

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 21 kwi 2017, o 11:31

Nie chciałem zaciemniać wątków co do których mam wątpliwości, więc wrzucam ten temat w dziale Hyde-Park.
Zauważyłem że na forum czasami pojawiają się wpisy które po prostu są zbyt banalne lub temat już dawno został opisany na forum. Mam wtedy poważne wątpliwości co do prawdziwych intencji dokonującego wpis. Mam podejrzenie że często są to ludzie którzy fora (nie tylko nasze) wykorzystują w celach reklamy lub podniesienia pozycjonowania różnych stron (im więcej forumowiczów tym lepszy efekt). Jestem w stanie zrozumieć że to ich praca i próbują w ten sposób osiągnąć cel. Niestety mam problem z zaakceptowaniem faktu że w ten sposób próbuje się mnie (nas) robić w "jajo". Tym bardziej że bardzo często te wpisy zaciemniają cały wątek i ktoś kto rzeczywiście próbuje rozwiązać problem musi przebijać się przez dziesiątki stron aby dojść do sedna (o ile mu wystarczy cierpliwości). Oczywiście nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora bo być może rzeczywiście ktoś jest niedoświadczony, ma wiele pytań i szuka odpowiedzi - ale ten kto rzeczywiście szuka odpowiedzi - najpierw przeszuka forum (internet) zanim zada pytanie. No chyba że ma inne intencje. Rozmawiałem z kumplem który zwrócił mi uwagę na to co łączy takie wpisy. Otóż:
1. Temat - który będzie w jakimś sensie nawiązywał do oferowanego produktu lub strony internetowej.
2. Nowy(i) forumowicz(e) - z reguły pojawia się ich kilku w przeciągu kilku dni i każdy z nich potwierdza tezę że coś jest wspaniałe i rewelacyjne (ochrona przed pchłami i preparat Nex..d).
3. Jednorazowy wpis - bardzo często jest to jeden max dwa wpisy (brak merytorycznej dyskusji na inne tematy) a w kolejnym pojawia się nakierowanie na cel (wg mnie wątek: co dziś na obiad i link do strony z przepisami). Gdyby np Beta zapytała co na obiad to pewnie bym pomyślał że rzeczywiście się dziewczynie pomysły pokończyły, szuka inspiracji i trzeba pomóc ;-) , ale odświeżanie wątku (przez nowego forumowicza) karmienie szczeniaka i wklejanie linka do produktu Royal canin a następny wpis tegoż pana/pani to link do przepisu - to do mnie nie dociera. Tym bardziej że wystarczy wpisać hasło Royall canin w wyszukiwarkę i wyskakuje 14 stron na temat tej karmy.
W związku z tym chciałbym zaapelować: skoro musicie już to robić to weźcie przykład z kolegi andrujos'a (a może koleżanki) i umieszczajcie swoje wpisy w dziale hyde park (pokrowce na smartfony) lub napiszcie jasno o co wam chodzi - będzie uczciwie.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 9

Re: Fejkowe wpisy i ukryte reklamy

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 21 kwi 2017, o 13:30

Paweł, odnoszę takie wrażenie,że ludzie są strasznie leniwi, nie chce im się zapytać wujka Google ;)
Inna sprawa,to nieumiejętność wyszukiwania informacji. Najłatwiej dublować,bo po co się męczyć.
Kolejna sprawa to wciskanie głupot między wiersze- taki ludek,co robi za bota ma za to płacone i na dodatek robi reklamę produktowi, niekoniecznie dobremu. Wystarczy powertować, jaka była awantura, jak na tym forum gość wciskał kit,że "pedigri" jest świetne i jak bardzo dostał po łbie.
Niestety, taka kolej tego, zcyfryzowanego świata. :(
Jeśli zabrakło by mi obiadowej fantazji,to grzebała bym w necie,a nie pytała Was,co na obiad ;) Natomiast, jeśli chodzi o psy,to oczywiście, psie fora na pierwszym miejscu.
Myślę,że dobrze,że poruszyłeś ten temat,ale starym wyjadaczom nie trzeba tłumaczyć zasad,a nowi są zbyt zakręceni na coś takiego ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje