Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Ferdynand Wspaniały

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 25 gru 2012, o 19:12

Tak mi się tęsknie zrobiło, melancholijnie i przypomniała mi się książka z dzieciństwa pt. Ferdynand Wspaniały.
Znacie, pamiętacie? Ktoś czytał?
Miałam i książkę i kasetę. Pamiętam okładkę książki, i że chyba strona B kasety zaczynała się w deszczowy, ponury dzień i Ferdynand był bardzo znudzony.
Fragment do posłuchania.
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/ferdynand-wspanialy
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Re: Ferdynand Wspaniały

Nieprzeczytany postprzez dariex » 25 gru 2012, o 22:14

:brawo: Alez oczywiscie

Ferdynand Wspaniały i Zbudź się Ferdynandzie to byly jedne z moich ulubionych książek,a historyjkę o tym jak Ferdynand wzbił się w chmury windą,opowiadam mojemu młodemu :lool:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 27 gru 2012, o 12:18

pewnie, że znamy

i też miałam kasetę :D
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 27 gru 2012, o 13:29

Pamiętam okładkę, pamiętam że bardzo mi się podobało, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć o czym była książka :mur:
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 27 gru 2012, o 13:37

Ja tylko pamiętam, że chodził na dwóch łapach, miał laskę i melonik, i był jedynym psem. Wszyscy inni bohaterowie byli ludźmi. :-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 27 gru 2012, o 14:34

Brawurka napisał(a):Ja tylko pamiętam, że chodził na dwóch łapach, miał laskę i melonik, i był jedynym psem. Wszyscy inni bohaterowie byli ludźmi. :-)

A to wszystko było snem drzemiącego w zagłębieniu kanapy psa. Jamnika, jeśli się nie mylę.

A kto pamięta Pchę Szachrajkę na kasecie?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 27 gru 2012, o 20:33

Na jamnika to on był raczej chyba za duży, ale czy to ważne? Książka była genialna a i kreskówka niczego sobie, ech słodkie dzieciństwo...
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 gru 2012, o 17:27

Słabo pamiętam akurat tę książkę, ale w dzieciństwie nie tknęłam żadnej, której bohaterem nie był pies ;) Można się domyślić, że z czytaniem lektur szkolnych był problem :lool:

Przy okazji przenoszę prośbę z innego tematu - zna ktoś książki, których bohaterem był ON? Pamiętam tylko Timbę (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63398/timba-historia-o-psie) i Dzikusa (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59064/dzikus-czyli-wyjety-spod-prawa) - jak ktoś zna jakieś inne proszę o tytuły :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 4 sty 2013, o 10:51

Wadera napisał(a):Słabo pamiętam akurat tę książkę, ale w dzieciństwie nie tknęłam żadnej, której bohaterem nie był pies ;) Można się domyślić, że z czytaniem lektur szkolnych był problem :lool:

Przy okazji przenoszę prośbę z innego tematu - zna ktoś książki, których bohaterem był ON? Pamiętam tylko Timbę (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63398/timba-historia-o-psie) i Dzikusa (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59064/dzikus-czyli-wyjety-spod-prawa) - jak ktoś zna jakieś inne proszę o tytuły :)

A czterej pancerni i pies? :lool:
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 sty 2013, o 14:36

Racja, ale jakoś nigdy nie dałam rady tego przeczytać, mimo pięknych zdjęć Szarika w środku :ooops: a szukam czegoś przystępnego dla dzieciaka :)
Czyżby tak mało było książeczek z ONkami? :scratch :on:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje