Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Fifi nie chce jeść :(

Nieprzeczytany postprzez Pekipl » 07 paź 2013, 17:34

Witam.

Mam 3 miesięcznego szczeniaka. Do tej pory jadła normalnie, ale dziś nie chciała jeść. ZAchowywała się normalnie, biegała bawiła się szczekała wszystko ok więc raczej nie jest chora. Daje jej jeść 3 razy dziennie. Mięso mielone z makaronem /kaszą/ryżem + witaminy . Zawsze miska była wylizana do czysta, a dziś z każdego posiłku zjadała może połowe. Dziadek mówił że mogła sie już zasycić i nie będzie tyle jadła co zawsze.

Proszę o pomoc. Radek.
Pekipl
Losowy avatar

Re: Fifi nie chce jeść :(

Nieprzeczytany postprzez matinee » 07 paź 2013, 18:50

Trzymiesięczny szczeniak dopiero się rozkręca, jeśli chodzi o jedzenie; jest w okresie intensywnego wzrostu i powinien jeść coraz więcej, a nie mniej. Musisz obserwować uważnie suczkę, bo ewidentnie coś jest nie w porządku. Zwróć uwagę, czy nie ma odruchu wymiotnego - mogła zjeść coś niejadalnego, co zalega jej w żołądku. Jeśli nadal nie będzie miała apetytu, niezbędna będzie wizyta u weta.

Odnośnie karmienia - do makaronu czy ryżu i mięsa koniecznie trzeba dawać warzywa, np. gotowaną rozdrobnioną marchew czy buraki (marchew można dawać surową, ale jeśli do tej pory nie jadła to zacząć po trochu, żeby się przyzwyczaiła). Ale generalnie wszelkie nowości później, jak się wyjaśni przyczyna niejedzenia.
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Fifi nie chce jeść :(

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 07 paź 2013, 20:15

Myślę,że warto przebadać szczeniaka pod kątem chorób układu pokarmowego. Nie chcę straszyć, bo przyczyna może być błaha, ale jeśli faktycznie będzie odmawiać pokarmu nie czekałabym z wizytą. Jeśli stan szczenięcia się pogorszy - wystąpią wymioty treścią lub żółtą pianą, biegunka, podwyższona temperatura (osowiały pies, przy wysokiej temperaturze "leje się" przez ręce) i inne odstępstwa od normy pojechałabym natychmiast. Natomiast warto czasem dla spokoju ducha po prostu przegadać problem z weterynarzem. Moja suka w dzieciństwie odmawiała pokarmu dosyć często. Wyglądało to tak, jakby jej nie smakowało jedzenie. Miała apetyt, ale rezygnowała ze zjedzenia całej dawki albo pojedynczego posiłku. Robiła przy tym brzydkie obleczone śluzem koopy. Pierwsze leczenie wycelowane było w trzustkę - dostawała Kreon. Jej stan ogólny się poprawił i utrzymywał nawet po odstawieniu leku po kilku miesiącach. Nigdy jednak nie wyglądała zdrowo - brzydka sfilcowana sierść i anoreksja. Morfologia zawsze wychodziła z podwyższonymi kwasochłonnymi - leczenie było ukierunkowane na pasożyty. W pierwszej i kolejnych próbkach koopy nic nie znaleziono, więc zrobiliśmy usg jamy brzusznej - zgazowane powiększone jelita (obraz biegunkowy - mimo,że biegunek nie zarejestrowałam). Diagnoza IBD. Szkoda,że od szczenięctwa nie była właściwie leczona. Na pewno miałaby lepszy komfort życia. Dlatego uważam,że warto reagować na najmniejsze symptomy i rozmawiać z wetami.
Druga możliwość jest taka,że pożarła coś podczas zabawy np. fragment zabawki i stąd te dolegliwości. Nie straszę,ale jedź do weta. Pogadaj. Na forum możemy dzielić się doświadczeniami, ale leczyć należy u weterynarza.
Trzymam kciuki :)
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna
Wiek: 29
Lokalizacja: Stavenger
Dołączył(a): 09 wrz 2013, 18:18

Re: Fifi nie chce jeść :(

Nieprzeczytany postprzez Pekipl » 07 paź 2013, 20:37

W środę miałem z nią jechać na ostatnie szczepienie to poproszę weterynarza o zrobienie jej badań ;] Ale mimo wszystko dziękuję za informacje xD szczególnie te o złym karmieniu, ale poprostu nie wiedziałem ze trzeba dawać warzywa :)
Pekipl
Losowy avatar

Re: Fifi nie chce jeść :(

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 07 paź 2013, 21:06

No to super :)a co do żywienia jest na forum wątek o BARF'ie - żywienie surowym pokarmem (mięso plus warzywa) i mimo tego,że karmisz gotowanym możesz zaczerpnąć inspirację jakie warzywa i owoce warto, a jakich nie należy podawać. Gdzie kupić mięso i czym suplementować :)
cebuli nie dawaj ani czekolady, nigdy ;)
Pozdrawiam Ciebie i Twojego cudaka ;)
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna
Wiek: 29
Lokalizacja: Stavenger
Dołączył(a): 09 wrz 2013, 18:18

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Nie chce jeść
    1 ... 4, 5, 6przez ziom1993 » 05 lis 2011, 18:41
    59 Odpowiedzi
    1508 Wyświetlone
    Ostatni post przez mlodaoi Zobacz najnowszy post
    08 sie 2012, 13:39
    Żywienie
  • Czteromiesięczna suczka nie chce jeść
    1, 2przez Patrykcrazys » 26 gru 2012, 23:40
    18 Odpowiedzi
    1097 Wyświetlone
    Ostatni post przez ojeja Zobacz najnowszy post
    01 sty 2013, 17:44
    Żywienie
  • Karma Fifi - opinie
    1, 2przez Kalten » 03 gru 2013, 18:57
    16 Odpowiedzi
    922 Wyświetlone
    Ostatni post przez sylwia1231 Zobacz najnowszy post
    07 kwi 2014, 17:08
    Żywienie
  • Szyl, Myszka, Fifi i Pikdaki
    przez Chupacabra » 20 lip 2012, 10:50
    6 Odpowiedzi
    180 Wyświetlone
    Ostatni post przez lexusowczarek Zobacz najnowszy post
    07 lut 2013, 19:34
    Pozostałe zwierzęta
  • Ile powinien jeść owczarek niemiecki
    1, 2, 3przez Piksel » 08 cze 2014, 19:57
    23 Odpowiedzi
    2491 Wyświetlone
    Ostatni post przez mój pies Zobacz najnowszy post
    03 lut 2016, 09:50
    Żywienie