Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Filcak do wyczesywania portek u długowł. - pytanie :).

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 03 cze 2012, 16:14

Nie kojarzę w którym temacie ktoś pisał o używaniu filcaka, może Aneta...
Wczoraj kupiłam filcaka i postanowiłam zabrać się za Nazgulowe portki, ale nie bardzo wiem pod jakim kątem tego filcaka używać? Może ktoś podpowie? :-)Czy filcak niszczy włos okrywowy np. przeczesując nim idealnie wyczesany grzbiet mając nadzieję na wyczesanie resztek zbędnego podszerstka?

Obrazek
Bliższa instrukcja jest np. tutaj, ale kąt nachylenia tych ząbków do skóry psa jest mi jeszcze nie obeznany ;-):
http://www.swiatkarm.pl/p,trixie-filcak-dla-psow-tx2403,2997.html
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Filcak do wyczesywania portek u długowł. - pytanie :).

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 03 cze 2012, 18:13

Aga, filcakiem zdecydowanie ścina się też włos okrywowy. Właśnie filcakiem tylko o konstrukcji podobnej do tego
http://allegro.pl/lolopets-zgrzeblo-fil ... 90489.html
"ostrzygłam" Gamonia na lato :lool:. Więc jeżeli nie chcesz zniszczyć okrywy, to filcakiem tak naprawdę możesz wyczesywać tyko portki.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Filcak do wyczesywania portek u długowł. - pytanie :).

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 03 cze 2012, 18:19

A jak się używa tego filcaka? "jeździ" się po psie równolegle do skóry tą nieostrą stroną a górna strona z ostrzami wycina, a może trzyma się go prostopadle do skóry?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Filcak do wyczesywania portek u długowł. - pytanie :).

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 03 cze 2012, 20:38

Ja używam trzymając prostopadle do skóry. Zresztą konstrukcja mojego raczej wyklucza użycie w inny sposób.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Filcak do wyczesywania portek u długowł. - pytanie :).

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 03 cze 2012, 20:46

Faktycznie... dziękuję!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post