Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Frisbee - początki :)

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 22 kwi 2012, o 19:19

Oglądając wyczyny wielu forumowych psiaków, stwierdziłam, że muszę się wziąć za Sabulę :-P W końcu zaczęła jako tako aportować swój ulubiony sznur, bo zazwyczaj biegła po niego i uciekała lub nawet nie ruszyła tyłka, żeby po niego pójść ( :diabeł: ). Dziś wygrzebałam z zakamarków szafy..frisbee! Oczywiście, nie takie jak do psiaków, tylko takie plastikowe, twarde (na zdjęciach zauważyłam, że te, które aportują psiaki są takie..elastyczne - nie wiem, jak to nazwać :-) ). Zabrałam je na spacer, żeby tylko zobaczyć, czy Sabie się to spodoba. Jak zapewne się idzie domyślić, frisbee wróciło do domu z..hmm..obrażeniami. :roftl: Ładnie po nie biegała, a potem męczyła się trochę, ale w końcu jakoś podnosiła je z ziemi. ;-) A moje pytanie brzmi : jak nauczyć ją łapania frisbee już w locie? Z góry dziękuję za odpowiedzi, może to pytanie jest głupie, ale..jestem mało doświadczona :-)
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Pochwały: 1

Re: Frisbee - początki :)

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 28 kwi 2012, o 15:50

Oczywiście, nie takie jak do psiaków, tylko takie plastikowe, twarde

Zanim zaczniesz bawić się z psem, kup lepiej właśnie takie "dla psów", bo możesz zrobić psu krzywdę. Najtańsze, bezpieczne dyski są już od około 18zł (tylko, że z wytrzymałością u nich krucho, szczególnie dla ONka ;) )

A moje pytanie brzmi : jak nauczyć ją łapania frisbee już w locie

Najpierw zaczynamy od rollerów, czyli rzutów, kiedy dysk toczy się po ziemi. Potem można próbować krótkich floaterów i backhandów, wcześniej możesz biegać z dyskiem w ręce na wysokości pyska psa, żeby futro załapało o co kaman ;) Bardzo przydatne jest również nauczenie psa obiegania siebie na komendę.
Ogólnie polecam wcześniej nauczyć się rzucać, bo wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe. Chyba, że ktoś jest wyjątkowo zdolny :P Filmików na youtubie jest mnóstwo, również takich z serii "jak rzucać" :)
Kilche
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 30 kwi 2012, o 15:21

Tak jak mówi poprzedniczka,jeżeli chcesz zacząć z psem frisbee, kup normalne frisbee dla psiaków, ja polecam dla szczeniąt miękkie, gumowe najlepiej- nie latają, ale fajnie się psa na to nakręca. :)

W jakim wieku jest pies? z owczarkiem nie radzę szybko zaczynać wysokich skoków- wiadomo, duży, ciężki pies, potem mogą być problemy ze stawami, najlepiej zacząć rzucać wyżej, gdy pies skończy rok, a może i nawet dwa, bo sama się na tym przejechałam. ;)

Na początku rzucaj bliskie rollerki, ale też nie za dużo i nie za wcześnie, bo potem pies może mieć problemy z łapaniem dysków w locie.
I najważniejsze, naucz się dobrze rzucać, bo owczarki to szalone i jak pies ma adhd i uwielbia fri, tak jak np. mój, zabije, aby złapać dysk.. :lool:

Aha i jeżeli chcesz tani i wytrzymały dysk, polecam zwykły trixie, bodajże 25zł, a u mnie wytrzymał 2 lata, a jeżeli chcesz już bardziej profesjonalny dysk, to tylko jawzy, inne raczej nie wytrzymają dłużej niż 2-3 sesje, ale niestety to kosztowny wydatek. ;)

pozdrawiam! :)
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 30 kwi 2012, o 18:03

Dominika. napisał(a):W jakim wieku jest pies?

Sabula 21 czerwca będzie miała roczek :-)
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi :lool:

Mam jeszcze jedno pytanie.. odwiedziłam ostatnio zoologiczny i zapytałam o frisbee. Sprzedawczyni pokazała mi takie, (miało inny napis, ale kij z tym :-P ) :
Obrazek
takie:
Obrazek
i takie (też miało inny wzór, a z resztą.. to nie ważne):
Obrazek

Który będzie najodpowiedniejsze dla Saby ? ;-)
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 30 kwi 2012, o 18:20

pierwsze jak na początek będzie ok :)
drugie w sumie, tez mogłoby być, tyle że one bardzo szybko się rozwali podejrzewam.

jak już mówiłam polecam ten dysk: http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_ ... bee/152343
dla rocznego psa, to takie będzie dobre, bo myślałam, że to szczylek :D
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 30 kwi 2012, o 19:03

Aha :) No to dostałam odpowiedzi na wszystkie moje pytania ;) Dziękuję bardzo ;)

Obrazek
sandrula811
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Justyna&owczarki » 3 maja 2012, o 11:20

zdecydowanie odradzam te dyki-na stronie whippy.pl mozna zamówic profesjonalne psie dekle;o) Tym co kupuje sie w zoologikach-mnozna sie ewentualnie ze szczeniakiem szarpac;)

A jak nauczyc psa skakac? Hmmm niektóre jak są juz mega nakręcone same zaczynaja skakac;o) A jesli nie-najpierw trzymasz dysk w ręce zeby pies do niego skoczył, potem ciepasz na metr, dwa, trzy.... ważne ty musisz umiec rzucac, pies fajnie jak umie obiegac;o) To tak w skr-cie
Justyna&owczarki
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 7 maja 2012, o 02:11

Justyna, a mogłabyś polecić konkretny dysk, o konkretnej wadze dla 14- miesięcznej suki?
Suka fantastycznie skacze, łapie wszystkie patyki w locie, natomiast ja, w rzutach jestem kiepska. I ile dysków warto mieć na początek? Patyków wyrzucam jej, ile mi się w garści zmieści, raz w jedną , raz w drugą stronę, ale patyków nie umiem rzucić na przyzwoitą odległość, a suńka jest niezmordowana. :)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 13 maja 2012, o 13:47

Jawz używam trzeci sezon
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 13 maja 2012, o 17:11

Też polecam jawz - my mamy 2 sztuki i do zwykłej zabawy nam w zupełności wystarcza, no i pomogło nam przy nauce oddawania.
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje