Porady i problemy zdrowotne owczarków niemieckich.

glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 24 lut 2012, 18:18

witam, mój szczeniak zjada własne kupki, problem jest w tym ze wczoraj dostała pigule na odrobaczenie i dzisiaj w kupie są martwe glisty. czy jak szczeniak zje taka kupę to mam się martwic? :przerażenie:
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
M. Siegal
Bejti
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 29
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 lut 2012, 18:45

Nie miałam nigdy do czynienia ani z robalami ani ze zjadaniem tego co wyszło drugą stroną psa, ale po prostu go pilnuj... aby nie zjadał!!!
Mój pies zanim nie nauczył się czystości, na noc był zamykany ze mną w pokoju do spania, także jak tylko coś narobił od razu wiedziałam o tym i sprzątałam. Oj nie da się zapomnieć tych stęków i jęków jak się produkuje taki mały szczyluś o 5 rano hahahaha ;-)
Także lepiej go pilnuj najbardziej jak to tylko możliwe... i sprzątaj jak najszybciej jak się da. I naucz jak najszybciej nie podejmowania pokarmu z ziemi...
Był gdzieś podobny temat o tym jak dosuplementować dietę pieska, bo z tego co orientuję brakuje mu jakiś witamin które wymuszają na nim taką dietę...
LightBike: 11kg + LighttDog: 33kg = zadowolony właściciel :-)
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Wiek: 26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 12
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 24 lut 2012, 18:56

dzięki wielkie, spróbuję pilnować dzisiaj w nocy ale mam podejrzenie ze już zjadła jedna z takich kupek :/ kupiłam jej tabletki ale podejrzewam ze zanim one zaczyna działać to odrobaczenie trafi szlag... albo już trafił.znajomy zaproponował żeby dać jej biały ser, czy to dobry pomysł?
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
M. Siegal
Bejti
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 29
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 lut 2012, 19:00

Dokładnie, nie ma innej rady, trzeba pilnować aby kup nie jadła. Niestety pierwsze dni są bardzo ciężkie, zero spania.

Żwacze jej podaj, lub jakiś irlandzki odpowiednik Rumen tabs.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 11
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 24 lut 2012, 19:22

spać w nocy nie muszę, w zasadzie to nocny marek jestem:) tylko ja jakoś tak wyszło ze panikara jestem straszna;] we wszystkim widzę problem;] ze sapie, ze szybko oddycha, ze może chodzi nie tak jak trzeba;] LOL oczywiście wszystko jest w porządku. moi znajomi którzy tez maja piesy pukają się w głowę i śmieją ze mnie, ale cóż mogę na to poradzić. tego już się chyba nie da zmienić:]
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
M. Siegal
Bejti
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 29
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 24 lut 2012, 20:29

jeżeli są robale w kupie... to konieczne będzie powtórzenie odrobaczenia, za ok 2-3 tygodnie, bo w organizmie są jeszcze nie wyklute jajka... tym bardziej , jeśli psiak, ponownie sobie zaaplikował towarzystwo...
przezywałam totalne zarobaczenia psa... Szaman jako szczenior dostał od mamusi w prezencie tyle robali że miał, je aż w żołądku...
pilnuj, i odrobacz jeszcze raz ;-)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 15:04

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 24 lut 2012, 22:22

Ja jestem na biezaco z jedzeniem kup i odrobaczeniem. Nie jest dobrze, jak pies zjada kupy tak w ogole. W kupach po odrobaczeniu powinny unajdowac sie martwe glisty, ale niekoniecznie sa w nich tylko widoczne golym okiem postaci dorosle pasozytow. Sa jeszcze jaja i ew. larwy. Zdecydowanie powinno sie odrobaczyc psa ponownie wlasnie ze wzgldu na cykl zycia pasozytow - tempo rozwoju z jajczek. Jesli w domu sa inne psy to tez je odrobaczyc.
Ja walcze z Lulu, zeby przestala jesc kupy moich pozostalych psow. Staram sie jak najszybciej sprzatac i w 99% mi sie udaje, ale wolalabym ja oduczyc tego, niz zapobiegac doraznie. U nas podawanie zwaczy ani tabletek w ogole nie pomaga. Nie wiem, jak z tym walczyc, bo mloda przy mnie nie ruszy cudzej kupy- wie, ze nie wolno - ale jak mnie nie ma w poblizu to wyjada prosto spod innego psa :przerażenie::przerażenie::przerażenie:Valy czas mam nadzieje, ze z moja pomoca i z wiekiem jej przjdzie... :-((
Ewa, Sabina, Max i Lulu
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 36
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 4
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez myszo1skoczek » 25 lut 2012, 11:25

U nas podawanie tabletek rumen tabs ze żwaczem pomogło na zjadanie kup i to b. szybko, wcześniej Dante rzucał się na nie jak oszalały, ten problem już na szczęście za nami
Robale b. często występują u szczeniąt, trzeba zwalczyć czym prędzej i cieszyc się malutka
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
trzymaj się mocno swoich chmur
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=1320466
myszo1skoczek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Monika
Wiek: 33
Lokalizacja: Świdnik
Dołączył(a): 16 lut 2012, 08:29

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 25 lut 2012, 12:51

dzisiaj dostała druga tabletę na ten dziwny pociąg do kupy;] ale tez karmę musiałam zmienić, dawałam jej purina pro plan ale ja uczulał i się drapała a raczej gryzła. poradzili mi zmienić na clinivet puppy.naturalna kompletna karma dla szczeniaków o wrażliwym żołądku. Dałam jej ale nie bardzo chce ja jeść, wmieszałam jej trochę tej puriny i zobaczymy. na szczęście w zoologicznym dali mi 300g darmowej próbki.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
M. Siegal
Bejti
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Beata
Wiek: 29
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Dołączył(a): 09 lut 2012, 22:49

Re: glisty w kupkach

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 lut 2012, 13:53

Nie zmieniaj jej tak często karm bo kupki nigdy nie poprawią się. Mała drapie/wygryza się pewnie z powodu pcheł. ;)
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 11
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Następna strona
Dział statystyki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje