Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 07 sie 2013, 12:12

Witam! Czy gotowane jedzenie będzie odpowiednie dla 6 miesięcznego owczarka? Oczywiście urozmaicone, różne rodzaje mięsa, warzyw, owoców, nabiał typu jogurt naturalny, kefir czy chudy twaróg oraz czasem jajko, siemię lniane czy zdrowe oleje plus makaron lub ryż. Jako suplement Canvit zielony. Wiadomo, że wszystko wprowadzane stopniowo.
Ostatnio edytowano 07 sie 2013, 19:21 przez Andzik, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Andzik
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Wiek: 28
Lokalizacja: Swarzędz
Dołączył(a): 24 mar 2013, 12:40

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 07 sie 2013, 12:53

Przez tysiace lat surowe mięso nie szkodzilo psowatym - gotowane też nie, suche karmy to niedawny wynalazek.
Wszystkie moje psy karmione były najczęściej surowym mięsem. A szczeniaki jako pierwsze uzupełnienie karmienia przez sukę dostawaly tez surowe mięso.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
1 rok członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 07 sie 2013, 12:58

Andzik napisał(a):Witam! Czy gotowane jedzenie będzie odpowiednie dla 6 miesięcznego owczarka? Oczywiście urozmaicone, różne rodzaje mięsa, warzyw, owoców, nabiał typu jogurt naturalny, kefir czy chudy twaróg oraz czasem jajko, siemię lbiane czy zdrowe oleje plus makaron lub ryż. Jako suplement Canvit zielony. Wiadom, że wszystko wprowadzane stopniowo.


Na pewno będzie bardzo odpowiednie. Oczywiście zamiast gotowanego mięsa, możesz do posiłku doadać mięso surowe, jeżeli pochodzi ze sprawdzonego źródła gdzie jest badane.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 07 sie 2013, 13:45

Potwierdzam,że gotowane to dobre jedzonko, pod warunkiem,że dobrze zbilansowane :)
Sprawdza się u wybrednych psiaków, jak mój(pisałam o tym w wątku o karmieniu).
Suche, nawet dosmaczone potrafi zostawić nie ruszone,a za gotowanym aż się trzęsie :)
Do tego wszelaka surowizna w postaci mięsnej i owocowo-warzywnej.
Moje zwierzę dopiero na gotowanym zaczęło wyglądać, jak na psa przystało, wcześniej chudzina jak zagłodzony. ;)
Obrazek
vega_bw
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Wiek: 36
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 07 sie 2013, 16:28

Dziękuję za pomoc. Już się nie boje co powie wet na nową dietę. I wiem, że Daskuniowi nie zaszkodzę. Od dziś gotowane, które bardzo mu smakuje :-)Jak będzie ok to po wakacjach barfujemy :-)Pozdrawiamy!:-)
ObrazekObrazek
Andzik
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Wiek: 28
Lokalizacja: Swarzędz
Dołączył(a): 24 mar 2013, 12:40

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 07 sie 2013, 16:39

Jesli wet. sprzedaje suchą karmę, to może być zainteresowany, aby jego klienci karmili tylko suchym.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
1 rok członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 07 sie 2013, 18:34

Jakoś w głebokiej komunie, gdy mięso było na kartki psy towarzyszyły Polakom i miały się dobrze. Teraz się nam wmawia, że bez suchych karm na pewno sobie nie poradzimy i nasz pies niechybnie zginie od złej diety.
Wadera
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Imię: Grace
Wiek: 35
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 9
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 07 sie 2013, 19:23

Niestety Grace masz rację. Suchej karmy nie kupowałam u weta. Jednak teraz nie obawiam się już jego zdania- po Waszych opiniach. Jeśli dieta będzie urozmaicona to musi być ok. :-)
ObrazekObrazek
Andzik
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Wiek: 28
Lokalizacja: Swarzędz
Dołączył(a): 24 mar 2013, 12:40

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Bodzia » 10 wrz 2013, 06:26

Witam niektórych na forum po latach (z innego forum) - czytam o żywieniu psiaczków i tak sobie myślę jak bardzo wszystko się zmienia. Jak to mówią: "tylko krowa nie zmienia zdania". Kiedyś dawno dawno temu, że aż nie pamiętam kiedy, preferowałam karmienie suchą karmą. Bo wydawało mi się że tylko taka jest na tyle dobrze zbilansowana żeby pies mógł być zdrowy. Ale że krową nie jestem to zdanie zmieniłam i teraz tylko gotowane. Pewnego dnia usłyszałam od mojego klienta argument właśnie o zbilansowanych karmach i witaminach w nich zawartych, że gotowanie w domu żarła tego nie zapewni. Każdy uważa co uważa i każdy ma swoją dietę. Ja jestem wegetarianką i uważam że to cudowna dieta, mój mąż jest mięsożercą pełną gębą a mój pies je gotowane żarło i wygląda super, sierść zdrowa i lśniąca, nie wygląda żebym mu źle bilansowała jedzonko. Tak jak napisała Wadera - kiedyś mięsko było na kartki a w sklepach suchych karm nie było - jak się wtedy gotowało i z czego? Sama się ostatnio nad tym zastanawiałam. A jednak psy się miały dobrze :-)
Bodzia
Avatar użytkownika
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Hubal
Imię: Bogumiła
Wiek: 36
Lokalizacja: Opole
Dołączył(a): 09 wrz 2013, 09:48

Re: Gotowane dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez minia » 10 wrz 2013, 08:59

Ja również gotuję dla Dżanga i nie widzę żeby coś złego mu się działo, wszystko wprowadzane stopniowo, psiak zadowolony, sierść lśniąca, kupki normalne. On szczęśliwy i ja też
On jest Twoim przyjacielem,Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie.
minia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dżango
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: lubuskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 27 sie 2013, 20:56

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post