Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

GPS dla psa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 4 lip 2012, o 05:29

Cześć.

Ktoś z Was ma, planuje zakupić lub chociaż zasięgał języka i jest w stanie przybliżyć nieco temat?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: GPS dla psa

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 4 lip 2012, o 07:15

Są dostępne np. w sklepach myśliwskich. Coś mi się kojarzy, że obroża z nadajnikiem jest niedroga, ale oprogramowanie sporo kosztuje.
Karoll
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez dariex » 4 lip 2012, o 14:45

Ja zakładałam chyba rok temu podobny temat na "tamtym" forumie i byłam zainteresowana zakupem.
Dostałam taki link od Juliuszki:

http://www.geodog.de/

Ja nadal nie zakupilam gpsa ,gdyż nadal się waham jak to by było w kwestii "namierzenia" psa.
Pod podanym tutaj linkiem napisano,że psa można zlokalizowac za pomocą telefonu badz netu,zakładam jednak,ze o ile w NIemczech kwestia ta może być dopracowana,to w Pl niekoniecznie.

Nadal zatem nie mam konkretnej opinii w tej kwestii.
GPSy na pewno mają psy ratownicze i można by podpytać tam na jakiej zasadzie to działa u nas.

Faktem jest,ze szkoda,ze chipy są bez gps.Wtedy pies ma nadajnik pod skórą i nie grozi,źe ktoś zdejmie obrożę lub pies ją zgubi.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 lip 2012, o 13:42

Na współczesnej technice to ja się nie znam; psy ratownicze w Storacie mają na sobie GPS nie po to, aby je namierzyć, bo raczej niemożliwe, aby uciekly w sine dale. Za pomocą psiego GPS-u nanosi się po akcji czy treningu na mapę przeszukiwanego terenu trasę psa - wiadomo dzięki temu jak dokładnie pies pracował, gdzie psa coś specjalnie interesowalo, co należy sprawdzić jeszcze raz, z jakiej odległości pies wyłapał zapach czy to zaginionego w akcji, czy pozoranta podczas treningu. Wiadomo też, ile kilometrów przemierzyli podczas poszukiwania ludzie, ile pies.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 5 lip 2012, o 19:51

Dodam tylko, że dzięki temu czujnikowi, który pies nosi ( popularnie nazywany "szpiegiem" ) nawigator zespołu widzi cały czas psa na ekranie swojego GPS-a. Oczywiście, jak napisała Zofia, nie po to żeby psa szukać jak się zgubi ( bo to on jest od szukania ) ale pomimo, że pies ma na sobie , na szelkach, świecące elementy to nocą w gęstwinie może być czasami i przez chwilę niewidoczny. Ale główny cel "szpiega" to zapis na mapie przeszukiwanego terenu trasy jaką podążał pies i analiza jego pracy.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje