Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez sylwia1231 » 31 mar 2015, 21:28

Zacznę od samego początku jestem wolontariuszką w przytulisku gminnym . Jest u nas pies Karo młody ,potrafi dużo sztuczek uwielbia zabawę ,ale jest jeden poważny problem z którym nie potrafimy se poradzić .Karo jest wyprowadzany na spacer cieszy się skacze piszczy no i tu zaczynają się schody po powrocie ze spaceru przy próbie odpięcia smyczy pies gryzie.I to gryzie tak na poważnie ja mam 2 szwy na ręku .Dwie inne koleżanki pokąsał wcześniej .Spacer trwa około 30 minut wtym jest zabawa z piłeczką i ćwiczenia .Wiem że to forum o owczarkach ale już nie raz uzyskałam tu pomoc i dobre rady więc proszę o wyrozumiałość i pomoc .
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez beatrx » 01 kwi 2015, 11:43

Kiedy dokladnie pies gryzie? Jak jest juz w kojcu, jak wyciagasz do niego reke, jak juz trzymasz karabinczyk, w jaki sposob to sie odbywa? Nie jest czasem tak, ze robicie to nagle i on ze strachu reaguje zebami?
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 6
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez Zofia » 01 kwi 2015, 12:53

Czy pies jest w kojcu sam, czy z innymi psami?
Czy to jest reakcja na wprowadzanie go do kojca?

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez sylwia1231 » 01 kwi 2015, 14:10

Pies jest sam w kojcu ,zapiąć go na spacer nie ma problemu ale po powrocie odpięcie przed kojcem kończy się zawsze tak samo zęby na ręku ,teraz używam rekawic spawalniczych bo tych nie przegryzie po ugryzieniu zaraz ucieka do budy .

-- 1 kwi 2015, o 18:29 --

Napisałam to na szybko teraz więcej szczegółów .Na spacerach jest spuszczany że smyczy przy zapinaniu ,sztywnieje i powarkuję tak samo przy różnych zabawach ,przy oddawaniu ringo warczy i nie chce wypuścić z pyska .ogólnie to pies z wielkim naprawdę z wielkim adhd .Za oddanie zabawki jest nagradzany .pies był znaleziony w lesie przywiązany do krzaków z kagańcem na pysku .
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez Zofia » 02 kwi 2015, 06:07

Moim zdaniem warto zacząć od zobojętnienia zapinania - odpinania smyczy. Czyli pies dostaje smakol po każdym odpięciu - zapięciu smyczy na spacerze. Ale na poczatek jest na dwóch smyczach - puszczany na luźnej wlokącej się smyczy lub na drugiej smyczy nieodpiętej. Chyba warto zmienić rodzaj smyczy - pies może kojarzyć zapinanie smyczy z uwiązaniem i pozostawieniem.
Może pomogłoby wprowadzenie szorek zamiast obroży.
Oczywiście wszystkie tego rodzaju zmiany z zachowaniem maksymalnej ostrożności. Pies miskę powinien dostawać tylko po zapięciu - odpięciu - zapięciu smyczy. Czyli je z zapiętą, luźno puszczoną smyczą.

Z psem, ktory uderza zębami czy gryzie na serio opiekuna, nie powinno bawic się w przeciąganie. Najpierw pies musi nabrać zaufania do opiekuna. Czy współpracujecie z jakimś trenerem doświadczonym w prowadzeniu trudnych psów?

Probowaliście zostawić psa w kojcu ze smyczą? Krótką, treningową?
Zobojetniałabym też wchodzenie i wychodzenie z kojca - wiele razy tam i z powrotem. Ze smakolykami w garści i smyczą na psie.
Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez sylwia1231 » 02 kwi 2015, 11:53

Nie tego nie z smyczą w kojcu nie próbowaliśmy pani Zofio .Zabawy w przeciąganie też zostaną zaprzestanie ,była u nas bechawiorystka jednorazowo i stwierdziła ze psa należy odpinać i zapinać do skutku ,ale karo bardzo się spina dziś odciełam smycz gdyż przy próbie zbliżenia ręki do karabinka był wielki warkot Wczoraj z karem pracowała bechawiorystka mnie nie było ale dziś było gorzej niż normalnie
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez Zofia » 02 kwi 2015, 12:02

To niefajnie, że jest gorzej po wizycie behawiorystki.
Czy pies z rękawicy - żeby nie capnął ręki - weźmie jedzenie?
Czy pozwala dotykać grzbietu?
Jaka szansa zalożenia szorek?
Czy w kojcu nie zaczepi sie o coś pozostawioną smyczą?
Taką krótką, treningową?
jakiej to wielkości pies, w typie jakiej rasy? Czy jest cos takiego jak wybieg przed kojcem, żeby zapinać i odpinac go poza kojcem?
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez sylwia1231 » 02 kwi 2015, 12:44

Karo ma około 30 cm w kłębie .kojec jest z siatki sztywnej bez żadnych zadziorów więc w sobotę postaram mu przypiąć smycz treninkgową ,tak z ręki jedzenie bierze bez problemu a założenie szorek nie wiem czy sobie da .a jest w typie rasy kokelspaniel .Jeszcze jedno przed chwila dowiedziałam się telefonicznie od wolatariuszki co była wczoraj .Wpadła niespodziewanie do przytuliska które mniesci się na oczyszczalni I JEDEN Z PRACOWNIKÓW OCZYSZCZALNI KOPIE W DRZWI KOJCÓW I KIJEM JEŻDZI PO SIATCE DOPROWADZAJĄC PSY DO PASJI .My staramy się psy socializować żeby nabierały zaufania do ludzi a tu taki kretyn takie żeczy robi
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez Zofia » 02 kwi 2015, 14:27

A kierownik przytuliska już o tym wie?

Koszmar, ile jest agresji w ludziach. Biedne te psy.

Jeśli to pies spanielopodobny, to czy sprawdzono czy ma zdrowe uszy? Spaniele czasem tak reaguja przy chorych uszach- atakują każdą rękę zblizającą się do obrozy.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Gryzienie na koniec spaceru

Postprzez sylwia1231 » 02 kwi 2015, 14:53

Kierownik został powiadomiony i na jutro wezwał pana na rozmowę .U weterynarza był ale tylko na szczepienie .Postaramy się sprawdzić mu uszy.
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post