Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Guinness, 'brzydkie kaczątko' które okazało sie być ONki

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 10 gru 2013, o 19:13

Sam znam jednego Pana który hoduje owczarki tak dla przyjemności bo po prostu je kocha i psiaki nie posiadają u niego rodowodu - są tańsze w zakupie bo do max 1 tyś zł i są zdrowe, zadbane, posiadają wszystkie szczenięce szczepienia, odrobaczone -i nie można złego słowa powiedzieć o tej hodowli

A jakie badania miały pieski z hodowli tego Pana? Mój pies też na pierwszy rzut oka jest okazem zdrowia. Dopóki się go nie prześwietli i nie zrobi USG. :-P się maskować musi cwaniara :roftl:

edit:
Poprawiony cytat
ADM
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Carlos1982 » 10 gru 2013, o 21:21

Powiem tak - tego Pana (mojego znajomego dobrego) nie znacie i możecie pisać, że chce zarabiać tylko na hodowli - a to jest bzdura bo znam go osobiście i wiem jakie ma podejście do owczarków. Jeżeli chodzi o szczepienia to wszystkie które szczeniak powinien mieć plus odrobaczenie. I nie dam złego słowa powiedzieć o jego hodowli - baa uważam, że jest lepsze od niektórych hodowli FCI - które właśnie czasami nastawione są tylko i wyłącznie na zysk - bez miłości dla psa!
Carlos1982
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sheila
Imię: Łukasz
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 10 gru 2013, o 23:01

Twoje prawo mieć takie zdanie.
Nie zmienia to faktu, że postępowanie tego człowieka jest łamaniem prawa, w świetle przepisów obowiązujących w tym kraju.
A Ty logując się na naszym forum zaakceptowałeś regulamin. A zaczyna się on tak:
"Nie tolerujemy rozmnażania psów bez uprawnień hodowlanych i sprzedawania szczeniaków z takich miotów. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, od 01.01.2012 polskie prawo zabrania takich praktyk, a osoba tak postępująca łamie prawo. Tym samym możemy nasze podejście do tematu ująć słowami "PRZESTĘPCOM mówimy <NIE>".

Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że ani psy w typie rasy, ani popularne "kundelki" niepodobne do żadnej rasy, nie są gorsze, ani niemile przez nas widziane. Na forum jest mnóstwo psów "w typie", wielu z nas posiada, oprócz owczarków psy wielorasowe. Są też mioty "bezpapierowe", które "się zdarzyły", jednak czym innym jest miot z "nieświadomości" czy "wypadku", a czym innym celowe rozmnożenie suki i sprzedawanie szczeniąt. Pseudohodowla to nie tylko tragiczne warunki bytu psów, to także celowe mnożenie zwierząt bez rodowodu. Schroniska mamy pełne efektów tej "radosnej twórczości"
."

A § 4.regulaminu, pkt. 3. mówi:
Osoby nie stosujące się do zasad określonych w niniejszym regulaminie forum, oraz takie które z innych przyczyn uznane zostaną przez Administratora lub Moderatora za mające negatywny wpływ na funkcjonowanie forum, mogą zostać na stałe z niego usunięte. Administrator lub Moderator może także zastosować inne sankcje, według swojego uznania i bez konieczności uzasadniania jej rodzaju ani wymiaru.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Carlos1982 » 11 gru 2013, o 08:26

Przeczytałem regulamin i przecież nie posiadam hodowli - więc nie bardzo rozumiem po co jego przypisanie? Nie miałem nic złego na myśli - tylko chciałem stanąć w obronie przedmówców , którzy napisali że kupili psa z pseudo hodowli. Skoro już go kupili to niech tak będzie - po co od razu ich potępiać. A tak w ogóle to najlepiej będzie skończyć rozważania bo po co się kłócić i bałagan w poście robić. Zdrówka życzę dla obu psiaków!
Carlos1982
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez anita » 11 gru 2013, o 09:36

po co? a takie prawo ekonomi jak popyt kształtuje podaż znasz?
sorry ale jakby nikt nie kupowal psow z pseudo to by ich nie bylo, a tak to calkiem dobry biznes bo za nic nie placisz ( wystawy, przeswietlenia, szkolenia), a sprzedajesz za przeciez nie mala kase, czesto chore bidy, pokiereszowane psychiczne,
dla mnie zapalcenie 1000zl za brzydko mowiac kundla to jednak zbyt duzo, zwlaszcza ze mozna zabrac ze schroniska prawie za darmo i byc moze juz bedziesz wiedzial co z niego wyroslo,
a twoj znajomy pseudodowca, bo tak niestety sie nazywa, moze byc przeciez bardzo milym i fajnym czlowiekiem i tego nikt nie neguje, ale nie zmienia to faktu ze ŁAMIE PRAWO kraju w ktorym mieszka
anita
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 11 gru 2013, o 13:33

Powiem tak psełdo nie popieram bo to rozmnażanie niepotrzebne psów ,ja mam Zule z hodowli pod egidą FCI i do tej pory praca nad socializacją 2.5 roku.Zule kupiłam z tej hodowli tylko dlatego że była mała zabiedzona i po ludzku łza mi się w oku zakręciła ja stawiam psełdo na równi z niektórymi hodowlami FCI
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 11 gru 2013, o 17:05

Wg prawa w UK każdy może założyć hodowlę, a nawet nie musi mieć licencji jeśli nie przekracza 4 miotów rocznie, to po piersze. Po drugie, nazwa pseudo-hodowla kojarzy mi sie poprostu z miotem pary psów znajdujących sie w domu, czyli nielicencjowanym, o co cały hałas?
Założenie legalnej hodowli w UK jest dziecinnie proste i tanie, nie widzę powodu by tych ludzi potępiać skoro prawo na to pozwala.
Tak, Mia nie ma papierów ani zdjęć rtg, facet który ja sprzedał nie był kasiasty, miał żonę i niemowlaka, i prastare auto, więc nie sądzę by się utrzymywali z masowych sprzedaży szczeniąt.
Chciałam zauważyć ze na samo słowo "pseudo-hodowla' rzuciliście się na nas jak dzikie psy na padlinę, obrzydliwe.
Dodam że maniakalne uczenie psów ataku i agresji na rozkaz przyprawia mnie o mdłości pani brawurko, a nie potepiam, bo mam szacunek do innych.

PROŚBA DO ADMINISTRATORA
Pragnę usunąć to konto, jako że nie mogę znaleźć takiej opcji, proszę o to admina.
Dłuższe uczestnictwo w tym forum napawa mnie obrzydzeniem i niechęcią do ludzi.
dziekuję

Zgodnie z życzeniem użytkownika, konto zostało usunięte.
ADM
Werka&Guinness
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Carlos1982 » 11 gru 2013, o 18:35

Całkowicie popieram właścicieli tych psiaków i dlatego stanąłem w Waszej obronie! Nie rozumiem ludzi, którzy właśnie rzucili się na Was! Tak jak pisałem wcześniej nie będę kontynuował tego tematu bo nie ma sensu - trzymajcie się i zdrówka życzę dla obu piesków! Są urocze i nie przejmujcie się tymi zarzutami innych - ja jestem z Wami!.
Carlos1982
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 11 gru 2013, o 18:43

Psiaczki śliczne, a na dyskusje o pseudo są inne działy... :on:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 11 gru 2013, o 18:47

Werka&Guinness napisał(a):Dodam że maniakalne uczenie psów ataku i agresji na rozkaz przyprawia mnie o mdłości pani brawurko,

:mur:
Zabrakło mi słów.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje