Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Guinness, 'brzydkie kaczątko' które okazało sie być ONki

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 gru 2013, o 20:17

O pseudo na forum wylaliśmy już tysiące postów. Bez sensu powtarzać je.
Jest to forum PASJONATÓW RASY. I jeśli ktoś tego nie chce zrozumieć - to bardzo mi przykro.
Słowo "obrzydło mi to forum" jest absolutnie nie na miejscu - w porównaniu do innych for, myślę że trzymamy przyzwoity poziom. Dlaczego? A no dlatego, że staramy się tutaj edukować użytkowników, jak również trzymać "sztamę" z najlepszymi Hodowcami w naszym Kraju.

Ten, kto czyta forum, wie, że ja np. jestem i przeciw pseudo, i przeciw rozmnażaniu psów niezgodnych ze wzorcem Stephanitz'a.

P.S. Nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, ani na forum ani na zlotach, aby ktoś z moich forumowych znajomych których w większości znam real - uczył atakowania (???) oraz agresywnego zachowania.
A co do naszej Brawurki - Amonka poznałam - super pies, a Percia ma zadowolony od ucha do ucha pychol. Ktoś tu się nie zna na odczytywaniu sygnałów zwierząt - psów, oj nie zna... I przykre jest to, że NIE CHCE ICH POZNAĆ.

Analogicznie można przyjąć, że mój Nazgul kiedy biegnie na zawodach psich zaprzęgów i dostrzeże przed nim inny zaprzęg włącza 6sty bieg z... agresji??? Bo chce dorwać i zagryźć tego psa przed nim??? :lool: Kochani - szanujmy PRACĘ Z PSEM. A jeśli sami nie mamy drygu do sportu - to chociaż nie oceniajmy innych nie mając o tym zielonego pojęcia. Spróbujmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego konkretnego sportu, żeby nie musieć później stwierdzać, że ludzie którzy pracują z owczarkiem po to, aby nie leżał cały dzień na kanapie i nie ganiał ujadających yorków na spacerze - to ludzie których powinno się unikać. ;-)

Tak sobie myślę, że my tu mamy na forum naprawdę wysoki poziom. :yahoo: I tak trzymać. :ok:

Autor postu otrzymał pochwałę
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 12 gru 2013, o 00:17

Popieram świadome i odpowiedzialne rozmnażanie, a co za tym idzie nie popieram pseudo.
Czy Werka i Guiness zamieszkują na terenie PL? Z jej postów może wynikać, że mieszka w UK, i że tam nie trzeba rejestrować każdego miotu. Jeśli tak, to czy troszkę nie za ostro jednak została potraktowana? Wyobrażam sobie, że cena rodowodowego psa w UK jest znacznie większa niż u nas. I są też puppy mills, które odpowiadają naszym pseudo, ale nie są nielegalne, a jedynie nieetyczne. Podobnie sprzedawanie szczeniaków w sklepach zoo w Brazylii, nie popieram, ale to ciągle legalne. To tak na marginesie...
Mieszkańcy UK, proszę mnie poprawić jeśli coś pokręciłam.
ech...
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 12 gru 2013, o 08:00

AnnaJagna napisał(a):Czy Werka i Guiness zamieszkują na terenie PL? Z jej postów może wynikać, że mieszka w UK, i że tam nie trzeba rejestrować każdego miotu. Jeśli tak, to czy troszkę nie za ostro jednak została potraktowana?
ech...

Właśnie tak, Werka mieszka w UK ...
Jak sama napisała, wzięli małą z domowej hodowli tylko dlatego, ze psy rodowodowe w UK są zbyt drogie, a weryfikacji związanej z adopcją by nie przeszli.
I choć jestem tu od niedawna, to żal mi, że stąd odeszła...
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 gru 2013, o 08:19

Powiem Wam tak.

Ona nie była codziennym uczestnikiem forum. Sama się podłożyła więc już powinna to wziąć na klatę i wyjaśnić co i jak co nie. Pewnie poczuła się niezrozumiana. Ale czy podjęła wszystkie możliwe próby, aby nią nie być? Szybko się zwinęła, a to coś znaczy.

Może mimo urażenia nie zależało jej na naszym forum więc dlatego odeszła "bez klasy" chłapiąc te bezpodstawne słowa o agresji psa, o którym wszyscy wiemy że jest prowadzony na wysokim poziomie?
Eh.

Forum to "życie". I tak jak w życiu, ktoś przychodzi, ktoś odchodzi, ktoś kocha wiernie, inny z czymś na boku,..

Ja widziałam tamten post. Ale nie zareagowalam bo się nie znam na hodowli psów po za krajem i byłam wrecz ciekawa dlaczego adopcja nie wypala. Nie chce mi się w tel kukac na poprzednie posty, ale wiedzcie że niestety CAŁEGO świata na forum nie zbawimy. I to dosłownie ŚWIATA. Będą nieporozumienia i to tylko chyba od szczęścia zależy jak sytuacje potoczą się dalej.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 gru 2013, o 09:46

Powiem coś i ja.
Werka poczuła się zaatakowana, jej prawo.
Tak sobie analizuję i dochodzę do wniosku,że Brawurka bardziej chciała uświadomić koledze,który pisał o psiakach bez rodowodu od miłego pana,że to złe, niż w jakiś sposób dopiec dziewczynie, tak zrozumiałam z postów.
Litania naszej adminki bardziej skierowana była do tego kolegi niż do Werki, tym bardziej,że dziewczyna wyjaśniła, jak to wygląda w Anglii.
Szkoda,że tak wyszło.
Mam tylko jedno przeciw koleżance, która sobie od nas poszła, mianowicie tekst o uczeniu celowej agresji- duże niezrozumienie zasad i tematu.
Widziałam na własne ślepka bardzo wycofaną sunię,która po umiejętnym treningu "z agresji" wyszła z placu z uśmiechniętą mordeczką dumnie dzierżąc ukochaną zabawkę w paszczy, tak podbudowanej tej suni nie widziałam wcześniej.
Co do poziomu forum,to zgodzę się z Agą,że trzymamy poziom-dzięki nam i adminom.
Jestem zalogowana na konkurencyjnym forum,ale nie lubię tam szperać.
Cóż, czuję troszkę niesmak...ale jak zostało powiedziane-całego świata nie zbawimy.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 12 gru 2013, o 10:01

Myślę, ze Werka poczuła się zaatakowana i niesłusznie skrytykowana, stąd ta "agresja" w stosunku do Brawurki i natychmiastowa chęć wypisania się z forum.
Jestem wieloletnim uczestnikiem i moderatorem forum o zupełnie innej tematyce i dla mnie ważny jest każdy uczestnik i gość i wieloletni bywalec. Ważne, żeby traktować się z szacunkiem, zbyt pochopnie nie osądzać i przede wszystkim szanować fakt, że każdy z nas ma prawo do innego zdania...

Niestety, ani pośpiech, ani emocje nie są najlepszym doradcą, szkoda, ze Werka odeszła, bo bez względu na to, skąd ma psy, wiemy, że obydwa ogony bardzo kocha i o nie dba, a to chyba najważniejsze, prawda? :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 12 gru 2013, o 10:17

Dokładnie tak, jak napisała Beatka (Vega), moje posty były skierowane do Carlosa i odnosiły się do jego wypowiedzi i sytuacji w Polsce. Zresztą wyraźnie to widać w zdaniu
A Ty logując się na naszym forum zaakceptowałeś regulamin

Tym bardziej nie rozumiem ataku na mnie.

Wszyscy (niemal :-) ) jesteśmy dorośli, więc chyba świadomi podejmowanych decyzji? Skoro ktoś podjął decyzję o odejściu z forum, nie możemy mu tego zabronić.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 gru 2013, o 10:53

No to jest właśnie to że "zwiała" pozostawiając po sobie trochę niesmak. Trochę rygorystycznie napisałam poprzedniego posta, ale ja szczera po prostu jestem.
Mam za sobą odejście z innego forum, ale z innego powodu - bo nikt nie chciał pozytywnie rozpatrzeć mojej propozycji, więc postanowiłam odejść. Więc tym bardziej rozpatruję odejście Weroniki z naszego forum pod tym kątem, że nie była z nami emocjonalnie związana (przecież duża część użytkowników zna przynajmniej jedną osobę z nas na real) i dlatego łatwiej było jej potraktować nasze forum "rzeczowo", wyrzucić adres owczarkopedii do kosza jak szmatkę. Trochę to przykre.
Zakładając, że to Polskie forum, trzeba liczyć się z tym, że sprawy zagraniczne są nam nieznane (!!!) i chociażby podjąć próbę wytłumaczenia nam - jak to za granicą jest. Czy też tam występuje taka bezdomność jak u nas? Jak wygląda sprawa ze znęcaniem się nad psami? Czy jeśli dochodzi do takich incydentów - czy dochodzi do nich w udziale z psami z renomowanych Hodowli, czy tych z "marginesu"?? No nie porozmawiamy, nie podyskutujemy sobie... Szkoda. Ale tak jak już wcześniej pisałam, głośno myślę, że Weronika nie była z nami związana i stąd ta obraza - niesłuszna z resztą.
No szkoda szkoda.

Weroniko - jeśli masz ochotę nam napisać jak u Ciebie wygląda sprawa odnośnie psów - zapraszamy - chętnie wysłuchamy :).

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Carlos1982 » 12 gru 2013, o 11:44

No szkoda że odeszła z forum. Ja też nie chciałem wywołać tej awantury - jeśli tak to zostało odebrane to słowa krytyki przyjmuję na klatę! Chciałem po prosty stanąć w jej obronie opisując niestety realia jakie są, panują i będą panować w naszym kraju - jeśli chodzi o zagranicę to przecież widać było, że koleżanka mieszka w Belfascie - Avatar to przedstawiał. Teraz juz mniejsza o ten cały spór najlepiej będzie zakończyć temat i proponowałbym wszystkim sobie podanie ręki na zgodę i ewentualne przeprosiny użytkowniczki. Pozdrawiam serdecznie.
Carlos1982
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sheila
Imię: Łukasz
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 gru 2013, o 11:57

Carlos1982 napisał(a):że chce zarabiać tylko na hodowli

W moim odczuciu ten fragment zdania spowodował stan zapalny. ;) Tu już nawet nie chodzi o to, czy ktoś robi to dla kasy, czy nie. Chodzi o zmniejszenie populacji bezdomnych zwierząt. A jeśli już ktoś ma wybitną parę "bezpapierową" - to po prostu te psy nie podlegają sprzedaży, nie mogą być ogłaszane na serwisach aukcyjnych jako "pies gratis - smycz w komplecie 1000zł" - wg PL prawa, muszą być oddane bezpłatnie. Więc jeśli komuś ZALEŻY na poprawieniu rasy, a jego bezpapierowe psy są czegoś "warte", to niech je rozmnaża dalej, ale decydując się na to, że pasja kosztuje i nic mu się z tego nie zwróci.

Pies rozmnożony bez "papierów" w Polsce - jest wart 0zł.

Każdy ma jakiegoś bakcyla. Ja kocham rower - też nikt mi za części nie oddaje.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje