Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 sty 2012, 20:30

hm jak wiecie mam dwa psy. Ciapka czyli mixa jamnika z czymś i Sonię w typie ON.
Jak głaskam Ciapka to wzdłuż kręgosłupa to wyczuwam taką jakby kulkę czy coś. To chyba przy kręgosłupie jest. Ale on jest mały i to małe jest i wiem, że parę lat to ma. więc luzik bo u niego to trzeba bardzo dokładnie głaskać aby to wyczuć.

Ale ostatnio to samo u Sonii wymacałam. Tylko to jest większe :oostatnio schudła, bo była za gruba i z troski o stawy dawałam jej przepisowo jeść. Tym bardziej, że po sterylce jest to i na wadze mogłaby szybciej przybierać. A wracając do tematu to TO znajduje się gdzieś tak na środku. Jak się wyczuwa kręgosłup to tak na nim jakby? No i ja byłam spokojna, bo Ciap też ma, ale tata zaczął panikować co jemu się nie zdarza :o
więc czy Wy też coś takiego wyczuwacie? czy mam pędem do weta biec?
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 sty 2012, 20:45

Hmmm a możesz zaznaczyć na zdjęciu? To rano też Nazgula "obmacam" bo teraz to tylko grawitacja trzyma mnie na krześle, idę spać, nie martw się na zapas!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 sty 2012, 21:02

to tak w okolicach... dokładnie nie wiem jak zaznaczyć, bo teraz leży i je :D

Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 30 sty 2012, 21:44

Miała ostatnio jakieś zastrzyki podawane? Guzek jest ruchomy, twardy czy miękki?
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 34
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 30 sty 2012, 22:56

Moj poprzedni ON mial w tym miejscu kaszaka, ktorego trzeba bylo wyciskac. A kiedys obok tego miejsca cos, albo ktos mu przywalil zebem i mial gulke, ktora wchlonela sie po jakims czasie, pewnie tak ze 2-3 tygonie to mial.
No wlasnie, miekka, czy twarda jest gulka i czy oba psy maja te gulki w identycznych miejscach?
nebrot
Losowy avatar

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 31 sty 2012, 08:37

Mama wymacała i stwierdziła, że Ciap to kręgosłup na pewno.
A Sonia to ma niby na skórze, bo jak poruszała w tym miejscu to ruszała się razem z skóra a nie została z kręgosłupem. hmm tak jakby trochę z boku nawet. Nie wiem czy to dobrze opisałam.
To takie twarde coś jest :(a, że patrzyłam wieczorem przy kiepskim oświetleniu i w sierści zimowe to nic nie widziałam.

zastrzyki ostatnie były podawane w wrześniu na wściekliznę...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 lut 2012, 16:51

Byliśmy u weta. Oczywiście go nie było i była pani pielęgniarka.
Pomacała i stwierdziła, że to zmiana nowotworowa i mamy obserwować. I nie martwić się, bo pewnie nie złośliwy :o
Ale w sumie to najlepiej jak przyjdziemy z nią jeszcze raz jak wet będzie.... czyli w piątek. I operować pewne będzie trzeba, ale może się wchłonie. Czyli nie powiedziała niczego innego. Mogła tylko zastosować inną terminologia jak guzek, a nie nowotwór, bo to mnie przeraziło.

Łezka mi poleciała...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 04 lut 2012, 17:45

Spokojnie, dopóki tego nie wytną i nie zbadają nie ma sensu włosów z głowy wyrywać.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 04 lut 2012, 20:04

Jak się rusza razem ze skórą to można czekać ... i obserwować czy rośnie; a jak się zdecydujesz na zabieg to każ wyciąć ze skórą i wysłać na histopatologię (dodatkowo 90;- PLN ale na 100% wiesz z czym masz doczynienia. Obmacaj do dokładnie zwróć szczególną uwagę na jądra - jakaś niepewność USG.
I nie panikuj. :ok:
może też być kaszak.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 55
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: guzek czy kręgi w kręgosłupie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 lut 2012, 22:54

to suczka i macicy już nie ma, więc to o co mam obawy to jest wyeliminowane. Ropomacicza bałam się strasznie, bo moglibyśmy na czas nie zareagować itp.

to nie była wetka, więc jej słowa powinnam potraktować na półgwizdka.
Jak chodziłam z Ciapą pół roku do niej i kilka razy sprawdzała gruczoły i powiedziała, że czyste. Wet raz nacisnął i od razu wszystko wyjechało. Już stan zapalny był itp. Wet powiedział, że na kontrolę powinnam przyjść a ta latała, że systematycznie nie przychodzę itp. Poza tym ona o wiele więcej zastrzyków chciała mu dac itp. Więc ona chyba panikuje. Stwierdziła, że to do wyduszenia nie jest, bo to nie ropień....

To jest pod skórą i to nawet można chwycić. Twarde, ale wędruje ze skórą. teraz wiem gdzie to dokładnie jest, bo ciągle macamy.....Co to jest nie mogę zobaczyć, bo obrosła podszerskiem, a że mieszka na dworze to jest bardzo gęsty.

Jeśli będzie mieć wycinane to pojadę do naszego weta o 30 km dalej.... na razie nie podnoszę aż takiego alarmu....
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post