Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Gwizdek.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 5 lut 2012, o 07:56

Posiadacie? Korzystacie? Jakie komendy wydawane za pomocą gwizdania macie opanowane?

Temat gwizdka wraca i znika u mnie jak Feniks z popiołów. :mur: Tym razem wreszcie sobie sprawię, miałem kupić Billika ale ponoć firmy ACME są lepsze. :scratch Generalnie sygnał dźwiękowy potrzebny jest mi tylko do dwóch komend: "stój" i "wróć" - zamierzam dać Viggulcowi drugą szansę i może jeszcze w tym życiu pobiega luzem...
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: Gwizdek.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 5 lut 2012, o 16:47

ja planuję zakup gwizdka Billika, ale tak się zbieram już dłuższy czas i chyba w końcu na wiosnę zamówię :ooops:
a zamierzam nauczyć go wracania na gwizdek i siadania, noi jakbym opanowała różne gwizdy to i innych rzeczy bym popróbowała
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 5 lut 2012, o 17:01

By nauczyć się gwizdać kup ACME metalowy jak opanujesz gwizdanie dopiero spraw sobie plastikowy.
Naukę zacznij na leśnym parkingu w samochodzie; choć i tak głupia sytuacja będzie gdy drzwi otworzy policjant :roftl: :roftl: :roftl: Nie gwizdaj gdy gwizdek ma możliwość upadku poniżej stóp a gwizdek nie jest powieszony na karku na sznurku. I nie przejmuj się jak pierwszy dwa takie same gwizdy wydasz z siebie za dwa tygodnie :diabeł:

Obrazek

metalowy na czas nauki mogę Ci pożyczyć ;-)

wysyłać?
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 5 lut 2012, o 17:42

Agnieszka, miesiące temu miałem kupić Billika i albo o tym zapominałem albo miałem inne pilniejsze wydatki. Jeśli chodzi o naukę komend to po namyśle (i małej domowej burzy mózgów) nie widzę sensu uczenia czegokolwiek poza awaryjnym przywołaniem. Najważniejsze aby ta jedna jedyna komenda była dobrze uwarunkowana.

Janku dziękuję za propozycję, na Ciebie zawsze można liczyć, ale zamówiłem już taki:
Obrazek
ACME 21.5 polecany na średnie i duże odległości dla ras dużych jak labrador czy inne retrievery. Na Bilika nie zdecydowałem się, bo ponoć drewienko lubi się z czasem rozkleić, poza tym jest to bardzo popularny gwizdek (każdy egzemplarz brzmi identycznie) wśród myśliwych i nie chciałbym aby doszło do sytuacji, że jak gwizdnę w lesie to oprócz V. przybiegnie inny pies, lub Viggo poleci w kierunku myśliwego - opisy takich sytuacji można znaleźć w necie.

BTW, wujek Google podpowiada że Twój gwizdek to gwizdek pasterski który wydaje szeroką gamę dźwięków o różnej tonacji, a ten co kupiłem i Billika wydaje zawsze ten sam dźwięk, więc chyba lepiej nadaje się to tego do czego go potrzebuję.

Artykuł o nauce przywołania gwizdkiem dostępny jest tutaj: http://www.labteam.pl/?uzytkowosc=1&id=10&id2=10 Wypróbujemy tą metodę z tą różnicą, że zamiast dawania smaczków będziemy nagradzać piłką (przeciąganiem). Nawet będzie do tego przeznaczona specjalna, nowa piłka, dostępna dla niego tylko wtedy jak wróci na komendę wydaną gwizdkiem. V. ma fioła na punkcie piłeczek więc myślę, że będzie to silniejszy bodziec niż jadalne nagródki, których zresztą i tak pomiędzy posiłkami nie mógłbym mu wydawać.
Ostatnio edytowano 5 lut 2012, o 18:17 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wstawiłem link.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 5 lut 2012, o 18:23

ja swego czasu widziałam na yt filmik, gdzie dwa labradory właśnie na gwizdek siadały, warowały i stały, oba równocześnie i na gwizd przerywały zabawę. i to wtedy pomyślałam 'też tak chcę' :lool:
my to w sumie po lasach, gdzie chodzą myśliwi nie spacerujemy luzem, ale myślałam że każdy człowiek gwiżdże inaczej, nawet na tym samym gwizdku
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 5 lut 2012, o 18:43

My też nie, ale lepiej dmuchać na zimne.

Wydaje mi się, że ultra wysoki dźwięk gwizdka jeśli będzie poprawnie uwarunkowany będzie skuteczniejszy od słownej komendy "wróć' i będzie lepiej wybudzał z amoku w jaki wpada po wytropieniu śladu sarny czy zauważeniu jej. Czas pokaże, czy mam rację. Do niczego innego gwizdek nie jest mi potrzebny, pozostałe opanowane słowne komendy powoli zamieniam (dla zabawy) na komendy wydawane gestem i w tym planuję się realizować przez najbliższe miesiące czy lata.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 5 lut 2012, o 19:27

mój większość komend optycznie umie, stąd pomysł wprowadzenia gwizdka (również dla zabawy);)
w tym artykule świetnie to jest napisane: Dobrze uwarunkowane przywołanie polega na tym, że pies zawracając do nas nie zastanawia się nad tym, co słyszy i co jest dla niego korzystniejsze, tylko robi to na zasadzie odruchu wywołanego np. dźwiękiem wysokotonowego gwizdka. popracujecie z parę miesięcy i wypracujecie sarenki:)
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 5 lut 2012, o 20:23

My kilka razy próbowałyśmy nauki na gwizdek (Billika zresztą zakupionego po tym jak Tomek go zachwalał, przedtem miałam metalowy Trixie, ale metal w ustach na zimnie-nie polecam).
Nie wiem jak długo trzeba psa uczyć, ja się szybko zniechęciłam, bo Tora ani razu nie podeszła nawet z ciekawości.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 5 lut 2012, o 21:09

Gwizdek Trixie oprócz wymienionej przez Ciebie wady ma jeszcze inną, każdy egzemplarz brzmi ciut inaczej.

Na samym początku nauki to suńka nie musi nawet podchodzić. ;-) Stajesz obok niej, gwiżdżesz i od razu podajesz smakołyk, aby zainteresowała się gwizdem i skojarzyła go z czymś dobry. Poczytaj: http://www.labteam.pl/?uzytkowosc=1&id=10&id2=10

Dużo właścicieli psów "myśliwskich" i aportujących chwali gwizdek jako doskonałe narzędzie do przywoływania.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 5 lut 2012, o 21:30

No to powrócimy do ćwiczeń, chciała bym by Tora przybiegała na gwizdek.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje