Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

gwizdek

Nieprzeczytany postprzez piotrek1961 » 04 lip 2017, 20:54

witam koledzy mam pytanie czy ktoś wie gdzie można kupić gwizdek przywołujący owczarka
piotrek1961
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Piotr
Wiek: 56
Lokalizacja: Sandomierz
Dołączył(a): 21 gru 2014, 17:27

Re: gwizdek

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 05 lip 2017, 07:42

Gwizdki do przywoływania psów dostępne są praktycznie w każdym sklepie zoologicznym (w necie również). Osobiście nie spotkałem gwizdka który by był przeznaczony tylko dla owczarków i tylko na nie działał ;-). Nie ulega wątpliwości że psa należy nauczyć reagowania na gwizdek tak samo jak na komendy głosowe. Jeśli tego nie zrobisz to żebyś sobie płuca wygwizdał to pies nie wykona polecenia. W mojej ocenie praca z gwizdkiem nie różni się wiele od pracy ze zwykłą komendą głosową z tą różnicą że gwizdka człowiek nie słyszy. Swoją drogą, gwizdek najlepiej sprawdza się w miejscach gdzie jest duży zgiełk np. miasto lub w terenie jeżeli pozwalamy psu odchodzić na dużą odległość.

Autor postu otrzymał pochwałę
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: gwizdek

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 05 lip 2017, 16:36

Dokładnie jak Paweł pisze :)Gwizdek można kupić w każdym zoologu, sama jakiś czas temu takowy kupiłam :)Są też w decathlonie na dziale myśliwskim :P
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: gwizdek

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 06 lip 2017, 15:08

Ja nie używam gwizdka ;),co nie znaczy,że nie gwiżdżę. Mój pies jest uwarunkowany na wiele różnych tonów gwizdów. Każdy znaczy co innego. Mam również awaryjne przywołanie, na wypadek wypadków. Dobre są myśliwskie gwizdki, z racji wyraźnego głosu, moja koleżanka używa właśnie takiego, inny mój znajomy używa zwykłego -piłkarskiego. Ja osobiście gwiżdżę przez zęby lub na palcach.
Nie polecam gwizdków bardzowysokotonowych-nie mam pojęcie, jak je inaczej nazwać. Mój pies, tak samo, jak ja, nienawidzi ich szczerze.
Paweł ma rację,że gwizdek nic nie da, jeśli pies nie jest nauczony przychodzenia na każde zawołanie. To takie samo przywołanie, jak każde inne ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Gwizdek.
    1, 2, 3przez Tomek » 05 lut 2012, 07:56
    21 Odpowiedzi
    734 Wyświetlone
    Ostatni post przez Raspberrydream Zobacz najnowszy post
    27 sie 2012, 00:06
    Akcesoria