Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Halloween

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 10 lis 2012, o 11:02

Przysłał mi brat zdjęcia z HALLOWEEN. Mam mieszane uczucia, czy to zabawne, fajne. Hmmmmmm. Nie do końca chciałabym, żeby przeniosła się ta moda do nas. Można lubić kicz, ale aż taki?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niby kolorowo, a jednak
Obrazek

W dzień już trochę lepiej to wygląda
Obrazek
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Re: HALLOWEEN

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 10 lis 2012, o 12:07

A zdjęcia są ze Stanów ? Amerykanie jak zwykle muszą przesadzić :) W Irlandii również obchodzone jest Halloween ale nie aż tak, domy są "przebrane" ale jakoś tak mniej kiczu. w oknach świecą się dynie, sztuczne pajęczyny, lampki w kształcie duszków i w ten dzien nawet dorośli chodzą przebrani :) np. widziałam dziecko ubrane normalnie a mama przebrana za czarownicę, co wyglądało po prostu rewelacyjnie :) Cały ten makijaż i strój, miotła :D pieprzyk na nosie :lool:

Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. W tym dniu żegnano lato i witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Kapłani wierzyli że w tym dniu zaciera się granica między światem ludzi żyjących a zaświatami, według nich duchy łatwiej mogły się przedostać do naszego świata.
Symbolem Halloween były noszone przez druidów ponacinane rzepy i czarne stroje które miały odstraszać złe duchy.

W Irlandii obowiązuje zasada, że po 1 listopada nie zbiera się dzikich owoców, bo mogą być zatrute,gasi ogień pod kuchnią, a gospodynie wykładają jedzenie i napoje, po czym wszyscy idą spać.
Nie wiem czy ta zasada jest jeszcze stosowana, z ciekawości zapytam ;)

A Halloween w Polsce? Myślę, że prędzej czy później będzie wyglądało tak jak w Stanach, mimo, że to pogańskie święto. Młodzież coraz bardziej proamerykańska pójdzie z duchem czasu i corocznie będą organizowane party Halloween'owe, domy będą wyglądały jak z taniego horroru klasy D, coraz głośniej i coraz więcej. Przyjdzie taki dzień, że jedynie starsi ludzie będą wiedzieć, że kiedyś był to Dzień Zaduszny.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Re: HALLOWEEN

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 10 lis 2012, o 23:02

Bejti napisał(a):A zdjęcia są ze Stanów ? Amerykanie jak zwykle muszą przesadzić :)

Tak. Brajdak bał się robić zdjęcia tym żywym biegającym z piłą łańcuchową w masce hokeisty :mur:
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje