Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Historie z Brazylii

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 lut 2013, o 16:50

Taki zakładam wątek, w którym chciałabym opowiadać Wam różne dziwne, śmieszne lub absurdalne historie z mojej Brazylki. Mojej, czyli tej, którą widzę i przeżywam każdego dnia.

Dzisiaj będzie o psie stróżu.

W dzisiejszym porannym wydaniu wiadomości, których zwykle nie oglądam, bo się potem wszystkiego boję, pokazano nagranie z kamery ochrony umieszczonej na jednej z ulic w dzielnicy domów jednorodzinnych. Na nagraniu widać samochód z przyczepą, podjeżdżający pod jeden z domów. Z samochodu wysiada dwóch mężczyzn, którzy otwierają bramę i wchodzą do domu. Za jakąś chwilę wychodzą, niosąc różne sprzęty AGD. Chodzenie tam i z powrotem trwa kilka minut. W międzyczasie przez bramę wychodzi pies. Przypomina rottka a może dobka - trudno powiedzieć. Jeden z panów włamywaczy spokojnie podchodzi do psa, chwyta go za obrożę, odprowadza do domu, zamyka bramę, po czym razem z kolegą odjeżdża z pełną sprzętów przyczepą.

Z jednej strony przykro mi się zrobiło, że kogoś tak okradziono, a z drugiej uśmiechnęłam się do siebie, że ten ktoś ma takiego fajnego, przyjacielskiego psa, bo miał on (ten pies) duże szanse zginąć przy tym włamaniu otruty, dźgnięty lub postrzelony. A może włamywacze znali właściciela i psa? Może oswajali psa wcześniej podając mu smakołyki przez ogrodzenie?
Nie wiem, czy ktokolwiek po obejrzeniu tego video zastanowi się nad celowością posiadania psa do pilnowania dobytku. Być może będzie jeszcze więcej osób proponujących głupie "szkolenia" psa właśnie w tym celu. Piszę głupie, bo widziałam kilka filmików i zrobiło mi się szkoda i psów, i ich opiekunów.
Dodam jeszcze, że w bogatszych dzielnicach bardziej popularne od psów są ogrodzenia elektryczne, które są połączone z firmą ochroniarską, która w razie próby ich przecięcia powinna natychmiast wysłać panów z odpowiednim wyposażeniem na miejsce próby włamania. Ten dom z filmiku takiego ogrodzenia nie miał, nie miał też alarmu. Okradziony zapowiedział, że to się zmieni. Byleby nie wyrzucił psa... .
Ostatnio edytowano 4 lut 2014, o 23:36 przez AnnaJagna, łącznie edytowano 2 razy
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Re: Historie z Brazylii

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 lut 2013, o 17:58

Tiaaaaa :lool: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 20 lut 2013, o 23:11

Pewnie zdarzają Wam się podobne przypadki.
Wracam chodnikiem do do domu. Z bramy po drugiej stronie ulicy wybiega mały kundelek-pudelek. Dobiega do nas na sztywnych łapach i z ogonem do góry. Myślę sobie: będzie draka. Właścicielka psa pojawia się na horyzoncie, a ja postanawiam użyć argumentu pt. choroba skóry, żeby piesek szybko zniknął nam spod nóg na rękach spanikowanej pani.
Okazuje się, że choroba skóry nie robi na pani żadnego wrażenia, nawet nie drgnie wpatrzona w psy. Pieska odstraszam ja, po czym słyszę: A mój to jest agresywny, bardzo agresywny.
Czyli co, na walkę psów czekała?
Na szczęście, moja mała się cywilizuje i ładnie wysiedziała. Uff.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 lut 2013, o 06:41

No to z Brazylii bliżej do nas!!! Moja sąsiadka, wlaścicielka 3-kilogramowej kundelki, zawsze upewnia mnie, że wprawdzie jej puszczana luzem suczka jest agresywna, ale nie pogryzie mojej :lool:

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 21 lut 2013, o 08:36

Zofia napisał(a):No to z Brazylii bliżej do nas!!! Moja sąsiadka, wlaścicielka 3-kilogramowej kundelki, zawsze upewnia mnie, że wprawdzie jej puszczana luzem suczka jest agresywna, ale nie pogryzie mojej :lool:

Zofia Mrzewińska

Może jest "agresywna inaczej" :roftl: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 21 lut 2013, o 11:53

I nie przejdzie sąsiadce przez myśl, że Raszka może być głodna? :lool:
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 lut 2013, o 12:05

Raszka byla aniołem do psów, poki sama nie zostala pogryziona. Gdybym teraz dopuścila do bliskiego spotkania, moglaby zapomnieć, że nie wolno jedzenia zbierać z ziemi...

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

ZGADYWANKA - Historie z Brazylii

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 18 mar 2013, o 16:03

Wczoraj i dzisiaj miałyśmy bliskie spotkanie z małpkami i w związku z tym zgadywanki.

1. Gdzie jest małpka?
Obrazek

2. Ile małpek jest na zdjęciu? (podchwytliwe :lool: )
Obrazek

Bryza policzyła Obrazek

W nagrodę pokażę i opiszę skąd wiem, ile jest małpek na zdjęciu.
Podpowiedź: Małpka po portugalsku nazywa się SAGUI
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 21 mar 2013, o 00:51

Małpkę na pierwszym zdjęciu znalazłam. Na drugim widzę dwie, a skoro pytanie jest podchwytliwe, to pewnie jest ich więcej. :nea:
Ślepa jestem! :mur:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 mar 2013, o 07:56

Dokładnie tak jak pisze Aneta... na pierwszym zdjęciu siedzi na dolnym czarnym przewodzie.
Na drugim zdjęciu... może spadła że te dwie pozostałe tak tyłeczki pokazują? :) Zepchęły trzecią - bestie jedne :roftl: .
Małpki... jak to egzotycznie brzmi. Szczęściara!!! :yahoo:
Aneta, to na kiedy rezerwujemy sobie przelot w jedną stronę do Brazylii? :roftl: Słooońńńcceeeeeeeeee, ciepełko.......... zero śniegu...... aż się rozmarzyłam i oczami wyobraźni widzę siebie wylegującą się na plaży, a Nazgula z patyckiem wylatującego z wody z "miejscówką" do odpoczynku w cieniu... pod palmą? :rolleyes3:Macie tam palmy? Ouuuuu :-(( :rolleyes3:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje