Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 08 sty 2014, 08:14

vega_bw napisał(a):Kasiu, na Twoją gromadkę mogła bym patrzeć godzinami.
Twoje stado mnie zaczarowało :)
Nie mogłam się na Was na zlocie napatrzeć.
Trzymam kciukasy,żeby się wszystko zawsze układało.


To tak jak ja :lool:
Tak, zlot fajna rzecz ale ze wszystkimi się nie dało na całości być - nie dałabym rady zapanować nad całym stadem przy takiej ilości obcych samców bo dziewczyny moje bardzo ugodowe. Ale byliśmy. :yahoo:
Czarnewilki
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia
Wiek: 46
Lokalizacja: Łowyń k/ Międzychodu województwo wielkopolskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2011, 08:13

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez francc » 08 sty 2014, 17:11

Czarnewilki napisał(a):W sumie cieszę się że wieści czy to przez łącza czy pocztą pantoflową o mojej nowo powstałej hodowli się niosą :yahoo:. Fakt, nie narodziły się jeszcze szczenięta z naszym przydomkiem, pierwszych spodziewamy się maj/czerwiec tego roku. Sprecyzuję tylko francc Twoją pierwszą wypowiedź. Hodowla "Czarne Wilki" jest hodowlą owczarków niemieckich długowłosych a hodowla "Black Wolves" , owczarków staroniemieckich. Naszą historię mogłabym przekleić ze wstępu na naszej stronie, sądzę jednak że jeśli ktoś chętny sam zajrzy i poczyta ;-)Adres: http://www.czarnewilki.pl
Póki co Hodowcą nie śmiem się nazywać bo dopiero raczkuję. W kwestii przydatności do pracy sądzę Myszko, że każdy znajdzie w naszym gronie tego, czego szuka ze względu na dużą rozmaitość psów i suczek, a pisząc rozmaitość mam na myśli umaszczenie, charakter i właśnie chęć do pracy. Każdy pies jest inny, każdy ma inne predyspozycje i zamiłowania. Tak jak różne są potrzeby ludzi szukających towarzysza. Zarówno psy jak i suczki dobierane były starannie, nie przypadkowo a na niektóre czekałam i czekałam i czekałam aż się urodzą. Niekiedy rok i więcej. Tak więc życzcie mi powodzenia za które NIE dziękuję a ja ze swojej strony będę realizować założony plan zgodnie z tym co na stronie hodowli zostało napisane.

vega_bw - :dzięki:


jaka jest różnica pomiedzy owczarkiem niemieckim długowłosym ,staroniemieckim i owczarkiem niemieckim krótkowłosym ? na stronie napisała Pani ,że nietrudno dostrzec różnicę w ich usposobieniu, predyspozycjach fizycznych i intelektualnych na korzyść owczarków staroniemieckich.

Pozdrawiam
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 36
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 08 sty 2014, 17:41

francc napisał(a): jaka jest różnica pomiedzy owczarkiem niemieckim długowłosym ,staroniemieckim i owczarkiem niemieckim krótkowłosym ? na stronie napisała Pani ,że nietrudno dostrzec różnicę w ich usposobieniu, predyspozycjach fizycznych i intelektualnych na korzyść owczarków staroniemieckich.

Pozdrawiam


Mam na imię Kasia :-)
Między owczarkiem niemieckim krótkowłosym a długowłosym, oprócz włosa oczywiście ;-)różnica jest niewielka - długowłose często są większe, masywniejsze. Wystarczy pobiegać trochę po hodowlach długowłosych - sam dostrzeżesz różnicę. A staroniemieckie oprócz prostej linii grzbietu (brak kątowania) mają o wiele stabilniejszy charakter, nie szczekają bez powodu, nie są agresywne, bardzo chętnie współpracują z człowiekiem w każdej dziedzinie - od domownika wychowującego dzieci do psów poszukujących zaginionych w gruzach, pracujących w ratownictwie itp. Owczarek staroniemiecki jest psem "uniwersalnym". Każdy może zdecydować czy go szkolić czy nie i w jakim konkretnie kierunku. Nie pracujący na co dzień pies przy rodzinie też nie będzie dostawał głupawki - to nie użytek.
Polecam poczytać o owczarku staroniemieckim na stronach hodowli Scrato, jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś ;-). To hodowla istniejąca już od ładnych kilku lat :ok:
Czarnewilki
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia
Wiek: 46
Lokalizacja: Łowyń k/ Międzychodu województwo wielkopolskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2011, 08:13

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 08 sty 2014, 20:14

"francc"- bywasz na różnych forach, byłeś tu: http://www.forum.pfk.org.pl/viewtopic.php?f=19&t=175 byłeś i tu: http://forumpkpr.pl/viewtopic.php?t=731 , a prawdopodobnie byłeś i na sąsiednim forum owczarkowym i wciąż zadajesz te same pytanie, na które ja Ci odpowiadałam wyczerpująco i nikt więcej Ci nic innego nie powie (chyba że trafisz na przedruk z błędami), Również adres na stronę KMOS znasz: http://www.kmos.pl/stronastartowa.html , które od zarania dziejów hoduje ten typ owczarka. Na stronie Hodowli Herbu Czarny Wilk jest tekst z błędami, bo podpisany był, że udostępniłam, a ja nie udostępniałam tylko byłam autorką, więc teraz przerobiono i są w nim merytoryczne błędy (więc możesz go pominąć). Dla lepszego rozeznania możesz wpaść i tu, bo tu nikt odpowiedzi nie przeinacza, ani nie zadaje pytań : http://altdeutscher.weebly.com/


P.S. Periodyk PKPR "Kynologia", na temat owczarka staroniemieckiego zamieścił w 2011 roku tekst zawierający nieprawdziwe dane i wprowadzający czytelników w błąd.
Ostatnio edytowano 09 sty 2014, 04:56 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez francc » 08 sty 2014, 21:44

Czarnewilki napisał(a):
francc napisał(a): jaka jest różnica pomiedzy owczarkiem niemieckim długowłosym ,staroniemieckim i owczarkiem niemieckim krótkowłosym ? na stronie napisała Pani ,że nietrudno dostrzec różnicę w ich usposobieniu, predyspozycjach fizycznych i intelektualnych na korzyść owczarków staroniemieckich.

Pozdrawiam


Mam na imię Kasia :-)
Między owczarkiem niemieckim krótkowłosym a długowłosym, oprócz włosa oczywiście ;-)różnica jest niewielka - długowłose często są większe, masywniejsze. Wystarczy pobiegać trochę po hodowlach długowłosych - sam dostrzeżesz różnicę. A staroniemieckie oprócz prostej linii grzbietu (brak kątowania) mają o wiele stabilniejszy charakter, nie szczekają bez powodu, nie są agresywne, bardzo chętnie współpracują z człowiekiem w każdej dziedzinie - od domownika wychowującego dzieci do psów poszukujących zaginionych w gruzach, pracujących w ratownictwie itp. Owczarek staroniemiecki jest psem "uniwersalnym". Każdy może zdecydować czy go szkolić czy nie i w jakim konkretnie kierunku. Nie pracujący na co dzień pies przy rodzinie też nie będzie dostawał głupawki - to nie użytek.
Polecam poczytać o owczarku staroniemieckim na stronach hodowli Scrato, jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś ;-). To hodowla istniejąca już od ładnych kilku lat :ok:


dziękuję ślicznie za odpowiedz :)
szkoda , że owczarki straoniemieckie są tak mało popularne
nie wiele osób w ogóle wie( przynajmniej w naszym kraju) , że istnieje taka odmiana owczarka niemieckiego.
Pozdrawiam :)
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 36
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 09 sty 2014, 05:09

Sorry, pomyliłam Cię z "pabblo", który w identycznej manierze, nie czytając poprzednich postów, zadawał te same pytania i wędrował z forum na forum.
W związku z tym przepraszam, że Cię tak "zjechałam", ale na tym forum już w pewnym temacie zastosowałeś podobną taktykę, którą nawet skrytykował Tomek. Więc przepraszam i odsyłam Cię do źródeł, czyli Klubu Miłośników Owczarka Staroniemieckiego, tam znajdziesz wzorzec i w szczegółach będziesz mógł porównać z ON i DON.

Co do popularności owczarka staroniemieckiego, to zawsze był popularny, bo nie każdy lubi owczarki ze spadzistym zadem. Tyle, że rzadziej był pokazywany na wystawach ze względu na preferencje większości sędziów, a swoją użytkowość prezentował też poza wszelkimi sportowymi zawodami organizowanymi przez ZKwP (powiedziałabym "w zaciszu służb"). Jest bardzo popularny w kraju rasy, czyli w Niemczech.

Czarnewilki napisał(a):(...) Nie pracujący na co dzień pies przy rodzinie też nie będzie dostawał głupawki - to nie użytek.
(...)

Jak to nie? A znasz jakiegoś nieużytkowego owczarka pochodzącego z dawnego DDR? Tam wszystkie owczarki były użytkowe (nie wystawowe), choć wiadomo, że potomstwo jednego ojca i jednej matki też różni się od siebie. Wszyscy mylą temperament z nerwowością. Użytek (szczególnie długowłosy), to pies twardy (którego nie zrażają przeciwności); zrównoważony, który nie reaguje paniką na nowopoznane zjawiska i nie cierpi na lęki separacyjne, bo potrafi być samodzielny. Nerwus może być psem sportowym, ale użytkowym nie będzie. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy demonizują użytki. Prawdziwy użytek (bo zdarzają się też wybrakowane) nie dostaje głupawki, ale, rzecz jasna, może się nudzić. Z tym, że użytkowi łatwo jest zorganizować zajęcia nawet przy rodzinie, bo jest po prostu chętny i pojętny, co nie znaczy, że będzie biegał dookoła stołu bez celu przez okrągłą dobę.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 09 sty 2014, 18:27

Asia tak, w zasadzie wszystkie DDR-owce to psy pracujące. Miałam na myśli to, że nie jest to pies, który non stop wymaga zajęcia, męczy, jędzi i nie umie się sam sobą zająć czy tez pobawić w grupie tylko czeka na polecenie "co mam zrobić teraz"? Te użytki, które ja znam niestety takie właśnie są ...
Czarnewilki
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia
Wiek: 46
Lokalizacja: Łowyń k/ Międzychodu województwo wielkopolskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2011, 08:13

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 09 sty 2014, 20:10

To zależy od systemu nerwowego, a trzeba przyznać, że większość psów IPO-wskich ma ten system nerwowy wrażliwy.

Szczerze powiedziawszy mnie też zastanawiało to nie raz, dlaczego użytki są z reguły mało socjalne wobec innych psów - czy to pokoleniowa hodowla kojcowa odegrała swoją rolę? Oczywiście, nie wszystkie użytki są trzymane w kojcach i nie wszystkie są wrogo nastawione do innych psów.
Kiedyś (20-30 lat temu), na szkoleniu ZKwP, na przerwach psy miały "czas wolny" i mogły swobodnie wchodzić w interakcje z innymi psami i nie pamiętam jakichś drastycznych problemów, obecnie natomiast, od przedszkola, przewodnik ma za zadanie odwracać uwagę szczeniaka od drugiego psa, od konia, od innych zjawisk, a pies, najlepiej, żeby wcale nie zwracał uwagi na otoczenie, tylko wpatrywał się fiksacyjnie we właściciela. Nie jestem pewna do końca, czy to najlepsza opcja. Nie wiem, nie mam zdania, bo nie wymagam tego od moich psów. Fakt, że przy kilku psach , nie ma możliwości zajmować się tak każdym. Nawet przy jednym ciężko.
Eduś - stuprocentowy użytek zachodnio-wschodni, też się sam sobą potrafi zająć - tylko lepiej jest widzieć co robi - to w końcu młody pies. :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez francc » 18 sty 2014, 22:32

Witam
czytałem to co jest napisane o owczarkach staroniemieckich chciałem poprostu przeczytać wypowiedz hodowczyni jakie jej zdaniem są różnice miedzy tymi odmianami owczarków za co dziekuje :)
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 36
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Hodowla Czarne Wilki

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 29 kwi 2015, 15:39

Pod koniec maja w hodowli "Czarne Wilki" przyjdą na świat dzieci naszej Karmelki i Mefisto :ok:
Spodziewam się szczeniąt o mocnej budowie, z czarnym płaszczem i prawdopodobnie czarnymi maskami na pycholkach :-)
Oboje rodzice mają proste grzbiety, są przebadani pod kątem dysplazji łokciowej i biodrowej.

Obrazek
Czarnewilki
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia
Wiek: 46
Lokalizacja: Łowyń k/ Międzychodu województwo wielkopolskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2011, 08:13

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post