Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szczenięta rasy owczarek niemiecki.

Re: Hodowla Fide Canem - czeskie użytki

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 25 sie 2012, o 08:45

Rośnie jak na drożdżach, śliczna sunia. Miło patrzeć jak dorasta i czytać jak się rozwija.
Powodzenia na wystawie :ok:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 25 sie 2012, o 08:47

Piękna panienka rośnie :ok:
Cudowna jest :zakochany:
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 sie 2012, o 11:00

Przepraszam za offa - ale czy mogłabym poprosić na priv o namiary na ten domek, jeśli jest możliwość wynajęcia na jakiś czas poza sezonem - oczywiście pobyt z psem, bardzo życzliwym dla ludzi.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez matinee » 25 sie 2012, o 16:33

marti855 napisał(a):Adelinka chodzi już do psiego przedszkola, jak na razie była na dwóch zajęciach. Wczoraj byliśmy w związku załatwić formalności z wyrobieniem rodowodu małej. 15 września w Chorzowie odbywa się krajowa wystawa psów rasowych, zastanawiamy się nad wystawieniem naszej Ady w klasie baby.

Bardzo zachęcam! Zasadniczo nie cierpię wystaw, ale zdaniem sędziego który robił mi przegląd miotu Adelinka jest absolutnie prześliczna, cudownie zbudowana - myślę więc, że ma szanse przełamać nienajlepszą passę użytków :ok:
(nawiasem mówiąc pan sędzia, sympatyczny wielce, oglądając moje szczenięta powiedział, że jest miło zaskoczony: "w niczym nie ustępują exterierom!" Ha!! :roftl: )

A moi chłopcy przeżyli wczoraj potężną burzę :przerażenie: Początkowo nie zwracali na nią uwagi, ale jak gruchnęło gdzieś blisko, aż się chałupa zatrzęsła, to Akai otworzył jedno oko (właśnie spał), a Alamo, który był na otwartej werandzie wpadł do domu zaaferowany, szczeknął i wrócił do drzwi, strasznie podekscytowany: patrzył to na nas, to na zewnątrz jakby pytał "a cóż to u licha tak hałasuje? Chwilę później, kiedy żywioły się nieco uspokoiły, oba stanęły na werandzie opierając się przednimi łapkami o balustradę i wystawiając mordki węszyły zawzięcie - widać burzowe powietrze pachnie inaczej i właśnie się tego uczyły. Dzisiaj natomiast poznały konia, który przyjechał do lasu w celach roboczych; wyczuły go na spacerze z daleka i pognały pędem, ale jakieś 15 m przed nim usiadły i węszyły, aż im nosy pulsowały. I siedziałyby tak nie wiem jak długo, nie chciały wcale odejść - kontemplowały NOWE. Uczą się chłopaki życia :-)

Obrazek
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 25 sie 2012, o 18:13

o ja cie...ale piekne klapouszki! :ok: Beda fajne wilczaste- tez mialam zamiar kupic wilczastego, ale jak pojechalismy do hodowli -jednak Akkbar podbil nasze serca (ehh te czeskie psy, jak ja je kocham) :serce:
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 9 wrz 2012, o 18:03

Co słychać u chłopaków? Zmężnieli bardzo? Akai znalazł już może nowy domek?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez marti855 » 17 wrz 2012, o 20:56

Niestety naszej Adzie nie udało się przełamać złej passy użytków . Otrzymała tylko ocenę obiecującą. Nie jesteśmy tym może zszokowani , lecz na pewno w głębi serca liczyliśmy na więcej. W końcu dla każdego właściciela jago pies wydaje się najpiękniejszy i najmądrzejszy.
Mam wrażenie, że na wystawach preferuje się tylko eksteriery, natomiast użytki traktuje się trochę po macoszemu. Jestem świadoma tego, iż Adelinka ma inną budowę ciała niż eksteriery, ale czy oznacza to, że jest od nich gorsza ? Wzorzec jest jaki jest , ale czy właśnie tak powinien wyglądać owczarek niemiecki ? Trudno powiedzieć, czy będziemy ją jeszcze wystawiać, bo szczerze mówiąc ,nie wiem, czy ma to jakiś sens…. Mimo wszystko jesteśmy z Adelinki bardzo dumni i na pewno będziemy z nią jeszcze pracować.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z wystawy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu Adelin po usłyszeniu oceny...Jej mina mówi sama za siebie :nea: :nea:

Obrazek

Ada ze swoim 2,5 miesięcznym kolegą :-)
marti855
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 wrz 2012, o 21:15

Owszem, na wystawach preferowane są eksteriery. Chociaż moim zdaniem ta moda nie prowadzi do niczego dobrego - problemy z aparatem ruchu muszą towarzyszyć nienaturalnej sylwetce. Pozostaje nam cieszyć się sprawnością fizyczną psa z linii użytkowych, pasją pracy z człowiekiem i czekać, aż sędziowie zmienią po raz któryś zdanie na temat tego, jak powinien wyglądać najbardziej wszechstronny pies użytkowy, czyli owczarek niemiecki.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 18 wrz 2012, o 06:47

No cóż Marto - do ostatnich miejsc na wystawach trzeba się niestety w przypadku użytka po prostu przyzwyczaić. Też byłam rozgoryczona gdy wszystkie (nawet te, które powinny być zdyskwalifikowane) eksteriery dostawały oceny doskonałe, a moja spełniająca w 100% wzorzec suka - ocenę bardzo dobrą. Teraz po prostu się tylko bardzo cieszę, że te wystawowe cyrki mamy już za sobą.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 18 wrz 2012, o 07:16

Owczarek użytkowy ze swoją budową jak dla mnie wpisuje się w 100% we wzorzec i opisowy i malunkowy. Ja nie wiem dlaczego sędziowie wysoko oceniają psy, które mają wielkie garby, niskie zady i plączą im się nogi jak idą.

Wzór owczarka
Obrazek

A tu wyniki SV od poczatku i zdjęcia psów
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... sults.html
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje