Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szczenięta rasy owczarek niemiecki.

Re: Hodowla Fide Canem - czeskie użytki

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 23 paź 2012, o 08:52

A gdzie się podziały te małe słodkie kuleczki? :-D Jakieś strasznie duże psy Pani tu pokazuje.

A tak na poważnie, wspaniale rosną.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 23 paź 2012, o 09:50

Życzymy wszystkiego najlepszego Akaiemu w nowym domku :-) .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 paź 2012, o 12:28

Ogromny szacunek za wytrwałość, również w tych trudniejszych chwilach. Dla takich Hodowców powinni ordery narodowe wręczać za zasłużenie się dla rasy. Na pewno właściciele doceniają ten trud włożony we wszystko co było związane ze szczylusiami.
Wierzę, że każdy psiak znalazł swojego "człowieka" tego jednego jedynego.
Życze zatem, aby psiaki w nowych domkach czuły się spełnione i aby wszelkie zmartwienia już więcej nie nadchodziły.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 23 paź 2012, o 12:33

Przeczytałam cały wątek i jestem pod wrażeniem odpowiedzialności i determinacji w hodowli i wychowaniu maluchów.
Życzę powodzenia. Może kiedyś, w dalszej przyszłości sama pokuszę się o szczylka z tej hodowli.
Oby więcej było takich hodowców z prawdziwego zdarzenia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 paź 2012, o 14:30

matinee napisał(a):
Powinnam się cieszyć, a tymczasem prawie to odchorowałam :-(( (...) No i jeszcze wiem, że się chyba nie nadaję na hodowcę… :głupol:
(...) właściwie cały czas mam poczucie, że go zdradziłam, choć od początku wiedziałam, że pójdzie „do ludzi”.

Dobrze rozumiem te rozterki...
Pozwolę sobie zacytować tekst ze strony tytułowej hodowli:
"Relacja człowieka z psem pracującym jest relacją bardzo specyficzną. W policji, służbie celnej, ratownictwie – człowiek jest zawsze przewodnikiem psa; równocześnie jednak jest jego partnerem – a pies jest partnerem człowieka. Są w pracy z psem służbowym takie momenty, kiedy – pozostając nadal przewodnikiem – człowiek musi zdać się całkowicie na zmysły psa, nieskończenie doskonalsze od ludzkich. Kiedy wykonanie zadania wymaga zanurzenia się w świat dla nas niedostępny, w którym nasz partner porusza się swobodnie i sprawnie, my zaś pozostajemy na brzegu, nie-czujący, głusi i ślepi, pokornie licząc, że on zrozumiał o co nam chodzi i zadanie wykona. I pies to robi, oczekując w zamian jedynie chwili radosnej wspólnej zabawy.

Są dziedziny, w których człowiek nigdy nie dorówna psu. Jeśli chcemy, by współpraca przyniosła owoce, pozostaje tylko – zaufać.

Fide canem. "

Zaufać psu... Właśnie zaufać i nie zawieść pokładanego w nas zaufania.

Życzę tego wszystkim psom i wszystkim ich właścicielom.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 24 paź 2012, o 19:24

Śledziłam ten wątek nie będąc jeszcze forumowiczem. Użytek to moje niespełnione marzenie. Żałuję, że nie mogę być przewodnikiem takiego psa :-((
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez matinee » 3 sty 2013, o 19:51

Od dwóch miesięcy zbieram się, żeby zakończyć wątek pierwszego miotu Ursy - naszych kochanych Andrusów. Różne zdarzenia spowodowały, że mogę to zrobić dopiero teraz.

Wszystkie moje szczeniaki mają dobre, kochające domy. Dwójka z nich: Ambaras (Tales) i Avalanche (Igma) szkolą się na ratowników, wykazując się dużymi zdolnościami, zwłaszcza w pracy węchowej. Ambaras alias Grubcio zwany obecnie Talesem jest wielki i bardzo kochany :-P . Ava, czyli Igma wyrosła na zgrabną smukłą burą suczkę. Adelina odniosła pierwszy sukces wystawowy, czarnula jest śliczną, wesołą, bardzo dobrze ułożoną sunią. Affinity jest duża, jasnowilczasta (blondyna!) i niezwykle dynamiczna :diabeł: , więc jest intensywnie szkolona w podstawowym posłuszeństwie - wiem o niej najmniej, ale jedno na pewno: właścicielka sobie z nią radzi. Amir, o pięknej sierści i poważnym wejrzeniu, zaliczył psie przedszkole, wiosną planowany jest dalszy trening; żyje w przyjaźni ze starszym kolegą. Akai jest szkolony intensywnie w podstawowym posłuszeństwie, bardzo pojętny, zapatrzony w swojego przewodnika, który, jak pisze, uwielbia z nim pracować; Kaj ma już za sobą pierwszą udaną próbę obrony swego pana przed atakiem obcego psa :ok: . Z najmniejszego szczeniaka w miocie wyrósł na potężnego psa, kto wie czy nie największego. Alamo został z nami - jest pięknym, ciemnowilczastym, harmonijnie zbudowanym psem o bardzo męskiej głowie i wciąż dzieciuchowatym spojrzeniu; bardzo ciekaw świata, życzliwie nastawiony do wszystkich ale wyraża tę życzliwość tak żywiołowo i obcesowo, że musi być pacyfikowany :nołobuzie: zaliczył psie przedszkole, teraz ma przerwę w intensywnym szkoleniu z powodu kłopotów zdrowotnych, o których napiszę już w jego (i Ursy) wątku.

Jestem szczęśliwa mogąc z czystym sumieniem stwierdzić, że moje wysiłki znalezienia szczylkom dobrych przewodników, po wielu perypetiach, powiodły się w pełni. Wszystko wskazuje na to, że psiaki są szczęśliwe, a właściciele zadowoleni. Wszystkiego najlepszego, fidekanki, w nowo rozpoczętym roku i wszystkich następnych!

A wszystkim forumowiczom, którzy śledzili losy moich szczeniaków, wspierali mnie w kłopotach, pisali przemiłe posty - bardzo bardzo dziękuję :dzięki: . To wspaniałe miejsce, i chociaż czasem długo nie dawałam znaku życia (jestem zwierzęciem bardziej leśnym niż internetowym), to często tu zaglądałam, bodaj na chwilę wytchnienia w nawale zajęć. I zawsze znalazłam życzliwość, ciepło, humor, osobiste doświadczenia i dobre rady fachowców. Dziękuję! Cieszę się, że jestem z wami. Teraz będziemy się odzywać w naszym, Ursowo-Alamowym wątku, gdzie mam do nadrobienia historię choroby Alama, która aktualnie całkowicie nas absorbuje.

A poniżej - moje wciąż jeszcze szczeniole, choć już mocno podrośnięte...

Obrazek

Obrazek
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 3 sty 2013, o 20:18

Tak szybko z klusków przyklejonych do matczynego cyca
Obrazek
wyrosły takie cuda :ok:
Obrazek

Grażynko, bardzo się cieszę, że Twoje starania, czas poświęcony szczeniakom i praca z nimi nie poszły na marne. Twoje zadowolenie z sukcesów "małych" jest na pewno ogromną nagrodą.
Oby wszystkie szczeniaki wychodziły spod takich skrzydeł jak Twoje. :-)
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 sty 2013, o 20:51

To my dziękujemy za pokazanie od wewnątrz życia w hodowli. Ważne jest pokazanie jak wiele pracy stoi przed hodowcą przy miocie i to tak licznym. Aby nikt nie uważał, że hodowla to taki pikuś, a ciężka harówka z zarywaniem nocy włącznie. Jakie to szczęście obserwować psy od samego jego urodzenia, poprzez rozwój, porównywanie szczeniąt, dorastanie i cała zmiana. A także ta duma, gdy psy sprawdzają się w tym do czego zostały powołane do życia. Jest to także ogromny obowiązek, pełen stresu, aby pieski znalazły dobre domy. :brawo:

I dzięki temu wiemy, ze hodowla to nie tylko zarabianie pieniędzy jak to wiele osób twierdzi. Bo pieniądze nie oddadzą tego serca włożonego w szczeniaki ;)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 3 sty 2013, o 21:27

Po przeczytaniu tego wątku będzie mi bardzo trudno znaleźć hodowcę, od którego będę chciała kupić psa. Obawiam się, że to może nawet być niemożliwe... . Kiedy następny miot i czy będzie zgoda na wywiezienie małego za ocean? :lool:
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje