Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szczenięta rasy owczarek niemiecki.

Re: Hodowla Fide Canem - czeskie użytki

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 sty 2013, o 21:29

AnnaJagna, obawiam się, że drugiego takiego hodowcy nie znajdziesz :-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 3 sty 2013, o 21:36

Ech, szkoda gadać... .
Wczoraj odwiedziłam jedną hodowlę u mnie w mieście i ręce mi opadły.
Na poważnie myślę o zakupie psa w Polsce, ale wiezienie takiego malucha przez ocean.... nie wiem, czy to dobre rozwiązanie... .
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 sty 2013, o 21:45

Gdyby nie pojawienie się Grażyny na naszym forum, myślałabym, że istnienie takich hodowców to wytwór wyobraźni, fikcja literacka i pobożne życzenie. A okazuję się, że JEST, wyjątek potwierdzający regułę. :-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 4 sty 2013, o 07:13

Trzeba szukać i nie tracic nadziei - hodowcy-pasjonaci są. Znajoma mi hodowczyni goldenow miala na wybiegu w ogrodzie minibasen z pileczkami dla szczeniaków i maleńki "tor" przeszkód - kładkę, tunel i namiot, nawet zaplacila sąsiadowi-rolnikowi 50 zl za to, aby każdy z jej szczeniakow, trzymany na rękach, mogł powąchać pysk kobyly sąsiada, aby nie jazgolil jako dorosly na takie duże zwierzątko, hodowczyni groenendaeli też miała na placu zabawowym dla szczeniaków minibasen, rozmaite zabawki, służy pomocą szkoleniową nabywcom szczeniąt, organizuje zloty "rodzinne" - szukajcie a znajdziecie!!!
Grażynko, mam nadzieję, że nie masz za złe, że w Twoim wątku przytaczam dobre przykłady z innych ras.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 4 sty 2013, o 08:40

Zofia napisał(a):Trzeba szukać i nie tracic nadziei - hodowcy-pasjonaci są.

Też mi się tak wydaje :-) .
My sami przy miocie Dony zabieraliśmy szczylki praktycznie wszędzie, żeby poznawały świat (nawet do pracy brałam 6 szczeniaków w skrzynce :lool: ). Przychodzili do nas znajomi, żeby szczeniaki zapoznały się z innymi ludźmi. Skrobaliśmy im wołowinkę i mieliliśmy ryby. Bawiliśmy się ze szczeniakami codziennie. Z nowymi właścicielami utrzymywaliśmy długo, długo kontakt, jeździliśmy do nich z wizytami razem z Doną. A potem opłakiwaliśmy odejścia za TM.

Grażyno - stanowisz chlubny przykład prawdziwego hodowcy. Oby takich więcej :ok: . I oby potencjalni nabywcy rozsądnie wybierali hodowle.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 4 sty 2013, o 08:45

Ja też muszę napisać, że to cudowny wątek. Ursa wydała na świat słodkie szczeniaczki, które wyrastają na piękne psy. Avalance na tej zbiorówce ma genialne spojrzonko.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez matinee » 4 sty 2013, o 10:40

Zofia napisał(a):Grażynko, mam nadzieję, że nie masz za złe, że w Twoim wątku przytaczam dobre przykłady z innych ras.

Zofia

Zosiu, dobrych przykładów nigdy dosyć! :yahoo: I każde miejsce dla nich dobre, także mój skromny wątek Dobrze, że propagujesz informacje o nich, bo zbyt często skupiamy się na zjawiskach negatywnych, nie zauważając pozytywów. Dzięki za powiew optymizmu! :brawo:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 sty 2013, o 17:41

Wielki ukłon dla takich hodowców! Przykro tylko, że efekty ich pracy na wystawach są traktowane po macoszemu :mur:
Jak widzę takie urocze czarnuszki, to nie wiem czy umiałabym racjonalnie podejść do wyboru właściwego szczeniaka - są przepiękne! A przecież wygląd to nie wszystko...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 4 sty 2013, o 17:44

Pani Grażyno, czy myśli Pani kiedyś nad kolejnymi miotami?

..Chciałabym za parę lat (co najmniej 5ciu), móc bawić się z użytkiem obroną i posłuszeństwem, a Pani jest hodowcą, u którego można brać bez obaw szczenię...
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez matinee » 5 sty 2013, o 14:23

AnnaJagna napisał(a): Kiedy następny miot i czy będzie zgoda na wywiezienie małego za ocean? :lool:

Nesa napisał(a):Pani Grażyno, czy myśli Pani kiedyś nad kolejnymi miotami?

Wiem na pewno, że w tym roku kalendarzowym nie będę kryła Ursy. Potrzebuję czasu aby wyszkolić Alama, przez chorobę łapy ma przerwę w treningach i będziemy mieć wiosną/latem wiele do nadrabiania. Ursie też się należy codzienna porcja treningu, więc na małe absolutnie nie będzie czasu. Ale w przyszłym roku na wiosnę, kto wie...To było tak wspaniałe doświadczenie, że chętnie je powtórzę, ale pod jednym warunkiem sine qua non: muszę mieć wcześniej, jeszcze przed kryciem, poważne zamówienia na co najmniej 6 szczeniąt od sprawdzonych przeze mnie przyszłych przewodników. Nie chcę powtórki przykrych sytuacji, które przytrafiły mi się z Avalanche (zanim wielce szczęśliwie trafiła do Anity :-) ) oraz z Kajem, z którym zbyt późne rozstanie przyprawiło o stres i mnie, i jego (choć znaleziony z takim trudem wspaniały przewodnik wynagrodził mu to chyba po wielekroć). A więc - szczeniaki , jeśli będą, to tylko na zamówienie.
Muszę przyznać, że mam wiele zapytań o psiaki i nawet kilka osób deklarowało chęć zamówienia. Ale od dzisiaj do przyszłej wiosny masę czasu, więc nie wiadomo, co się zdarzy.

A wywiezienie za ocean? Proszę bardzo, czemu nie :lool: Ojciec Ursy, Picasso Traho, jest obecnie w Stanach i pełni tam z powodzeniem rolę reproduktora, więc wnuk może do niego dołączyć. Wywiezienie - OK, wysłanie - nie. Miałam chętnego na Kaja, z GB, korespondowaliśmy intensywnie do momentu, gdy padło pytanie "can you ship him?" "NO" - i to był koniec dialogu. Wiem, że są firmy, które robią to profesjonalnie, ale nie wyobrażam sobie wysłania żywego szczenięcia w postaci przesyłki, samego, bez opieki - to musi być ogromny stres. A poza tym - wizyta przyszłego właściciela po szczenię to zawsze była taka ostateczna weryfikacja, okazja do dłuższej rozmowy, obserwacji, czy między szczeniakiem a przewodnikiem "zagrało".... "ship" to można torebkę lub kapcie, a nie żywe stworzenie :stop: .
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Pochwały: 76

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje