Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Hodowla Kalupus FCI - ostrzeżenie

Nieprzeczytany postprzez Hordaz » 28 kwi 2012, 16:46

Witam wszystkich forumowiczów owczarka niemieckiego chciałbym opisać w kilku zdaniach
moją przygodę zakupu i chęci posiadania zdrowego owczarka niemieckiego pt. Frycowe.

Pierwszy raz zobaczyłem moją suczkę Żarę (tak ma na imię ) na stronie hodowli owczarka niemieckiego KALUPUS FCI w Gościeńczycach, dział szczeniaki piękne czarne jak węgiel szczenię. W rozmowie telefonicznej okazało się, że Żara ma 4,5 miesiąca pochodzi z zaprzyjaźnionej hodowli Lengi pana Igora Lengvarský ze Słowacji (Sędzia Międzynarodowy)
i jest super materiałem hodowlanym do przyszłej hodowli owczarka niemieckiego z linii użytkowej. Początkowo suczka miała reprezentować hodowlę KALUPUS FCI, tylko zbliżające się mioty w hodowli przyczyniły się do wystawienia suczki na sprzedaż ( te słowa doświadczonej hodowczyni Pani Magda Barjak. uśpiły moją czujność, że coś może być nie tak z Żarką. Zbliżająca się wystawa w Rzeszowie miała być najszczęśliwszą wystawą w tym sezonie w końcu zobaczę swoją Psinę.
Na wystawę wybrałem się z córką wielka miłośniczką psów, przyjechaliśmy trochę wcześniej więc czekaliśmy na parkingu na przyjazd Pani Magdy Barjak z hodowli owczarka niemieckiego KALUPUS FCI. Po niedługiej chwili przyjechali radość wielka, sprzedaż szybka, smycz z psem do reki, pieniądze zapłacone (nie małe 2400zł). Parę kroków od samochodu pies kuleje na prawa przednia łapę odpowiedź Pani Magdy była błyskawiczna to przez posypaną sól na drodze, ja szczęśliwy z zakupu psa nie protestowałem i tak właśnie nabyłem chorego psa. Kulawizna raz ustępowała innym razem się nasilała i tak przez dwa miesiące kiedy to powiedziałem dość umówiłem się na spotkanie z lekarzem weterynarii, który zalecił prześwietlenie stawów łokciowych. Chcąc mieć pewność co do stanu zdrowia mojego psa (pas do sportów) zapisałem się w kolejkę do Dr chirurgii i Pracowni rentgenowskiej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Doktor przebadał i skierował na serie zdjęć po godzinie oczekiwań są wyniki DYSPLAZJA STAWU ŁOKCIOWEGO. Dla mnie szok.
Koniec marzeń o wystawianiu, hodowli i IPO ale w zamian są problemy zdrowotne psa.
Pierwsze co przychodzi do głowy zadzwonić do sprzedającego czyli hodowli KALUPUS FCI na pewno pomoże poradzi , jednak nie pomoże oświdczyła, że była tylko pośrednikiem to nie jest pies z jej hodowli i wysyła sms nr. Tel hodowcy Lengi pana Igora Lengvarský.
Hodowca uprzedzony że będę dzwonił powiedział że jest mu bardzo przykro, ale on sprzedał szczeniaka hodowli KALUPUS FCI jak miał 8 – 9 tygodni więc nie czuje się odpowiedzialny.
Po dłużej rozmowie doszliśmy do wstępnego jak się okazało kompromisu. Pan Igor
zaproponował nowego szczeniaka z nowego miotu za niewielkie pieniądze, tylko trzeba czekać aż szczeniaki podrosną 2 tygodnie. Po upływie tego czasu telefonuje żeby umówić się na odbiór nowego szczeniaka co się okazuje w rozmowie telefonicznej że ta suma jest niewielka ale chyba tylko dla tego pana. Propozycja hodowli Lengi jest następująca
Cena szczeniaka to 350 euro dobroduch opuścił do 300euro potem do 250euro, druga propozycja to suczka 5-miesieczna za jedyne 500euro, ale i była dobra rada żeby zmniejszyć koszty sprzedać chorego psa najlepiej na Ukrainę.
Sumując koszty zabawy w posiadanie pas rodowodowego za okres 2,5 miesiąca(do dnia dzisiejszego 28.04.2012- 2.5 miesiąca nie został przysłany rodowód przez hodowcę)
Pies 2400zł
Karma 30kg – 300zł
Przeswitlenie i wizyta w klinice dojazd -300zł
Witaminy – 100zł
Koszt wyjazdu po zakup psa 100zł

Suma 3200zł
Emocje bez cenne.
Pozdrawiam Mirosław Bałuc
Hordaz
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Rita
Imię: Mirek
Wiek: 37
Lokalizacja: Biłgoraj
Dołączył(a): 07 lut 2012, 14:37

Re: Ostrzeżenie - hodowla Kalupus FCI

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 kwi 2012, 17:46

Jest mi bardzo przykro z powodu nieszczęścia które Cię spotkało, zachowanie hodowcy jest karygodne. Musisz jednak przyznać, że sam postąpiłeś lekkomyślnie, psa nie kupuje się na parkingu i nigdy pod wpływem emocji "na szybko". Kochaj tą sunię, operuj łokieć jeśli się da, a od nieuczciwego hodowcy żądaj finansowego zadośćuczynienia jeśli nie polubownie to na drodze sądowej.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowla Kalupus FCI - ostrzeżenie

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 28 kwi 2012, 18:35

biedna mała:(
zrób tak jak radzi Tomek. nie ma co się z nimi cackać. i czemu akurat na Ukrainę mówili, żeby ją sprzedać?
beatrx
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 23
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Hodowla Kalupus FCI - ostrzeżenie

Nieprzeczytany postprzez holi » 31 maja 2012, 20:01

Skąd ja to znam co ci mogę doradzić to opiekuj się swoim psem i po sądach się nie włócz.Ja założyłem sprawę trwa już 1,5 roku i końca nie widać.
www.uwagaszenberg.yoyo.pl
holi
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 25 lut 2011, 21:53

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post