Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez yaris » 21 maja 2012, o 19:47

scrato napisał/a:

Otóz sprawa się wyjaśniła.
"yoshi", vel "yaris", vel "Hera997", vel "justyna klucznik" to ta sama osoba, która zamieściła kłamliwy post na wielu forach a na żadnym się nie przedstawiła. Administrator forum ""forum którego nie podlinkowujemy"" zidentyfikował IP komputera użytkowniczki "Hera997" i "justyna klucznik", która okazała sie osobą usilującą bezskutecznie zakupić szczenie z mojej hodowli. Jako "justyna klucznik"zamieściła kłamliwy post, jednoczesnie przyznajac się do korespondencji mailowej ze mną.
Tak więc niech będzie wszystkim jasne że wrogą reakcję i oczernianie mojej hodowli spowodowała niemożność posiadania psa ze Scrato/Moonlight

Hahahha przedstaw nam tu proszę ten kłamliwy post :roftl:
Hahahahahahhaha dobre dla Ciebie pytanie o szczeniaki to `usiłowanie bezskutecznie zakupienie szczenięcia ` :roftl: :roftl: :roftl:

Ciekawe ,ile rzeczy jeszcze wyjdzie na jaw w tej hodofli `bez skazy` :lool:

Ciekawe czy się dowiemy ,dlaczego siostry z miotu S są innej rasy.
Dlaczego siostry z miotu U mają inne przydomki i są innej rasy?
Czy znowu napiszą `z tym pytaniem do PKPR` :lol: :?

Jak ty dobrze Jaon potrafisz odwracać kota ogonem ,rewelacyjnie mydlisz ludziom oczy :negatyw:
Nie ważne czy sprawa krycia Aronem i Casarem jest sprzed roku ,czy sprzed 5 lat .
Ważne ,że to wyszło i pokazało co ta `wspaniała` hodofla robi...
yaris
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 21 maja 2012, o 20:17

Ja bym nie chciała czytac tutaj kolejnej sprzeczki,wyzwisk,szykanów - jakkolwiek prawdziwe czy nie.
Rzygac się chce czytając te wywody na konkurencyjnym forum.
Chceta - wklejajta sobie cytaty,fikcje,fakty ale te "haha" "hihi" czy inne to darujmy sobie.

Btw - w Pl działa prawo na zasadzie domniemania niewinności,więc darujmy sobie jeszcze epitety ,można chyba nawet burzliwą dyskusję prowadzić z kulturą,bez chamówy.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez PaulinaSzajba » 21 maja 2012, o 23:49

Nie ma sie co dziwić buntowi ludzi .. w okolicach Łodzi sa 2 psy powiązane ze scrato z ktorymi miałam styczność .. 1 suczka z hodowli z rodowodem wypisanym przez hodowczynie , kupiona za duża kase jako pies z rodowodem uprawniającym do wystaw itd... suczka miekkie ucho ... drugi psiak ktorego ojcem jest pies znajdujacy sie w scrato - dysplazja ... jesli chodzi o uszy , czy dysplazję - być moze zbieg okolicznosci . Natomiast jesli chodzi o wypisywanie ''rodowodów'' - to jest to fakt - wiem widziałam trzymałam w dłoni.. no niesety jest to przykre ale jest faktem . Scrato jest znana hodowlą i nie rozumiem czemu hodowcy podejmuja takie dzialania hodujac fajne psiaki bo min.. znany tu Jo-fi albo Malta sa bardzo fajnymi exterierowo psami. Ja sama Osobiście kiedyś byłam zainteresowana nawet pokryciem suki Wolandem ...

ps.dwa lata temu (ok2) na wystawie ZONDu pojawił sie równiez psiak którego nie dopuszczono do wystawy bo mial rodowód wypisany z hodowli scrato . .

Na jednym z forum sama rozpoczełam temat Scrato i rodowodów itd i nie zrobiłam tego złosliwie zwyczajnie w tamtym czasie chciałam dowiedziec sie wiecej na ten temat - mój post został wykasowany na drugi dzien nie bylo po nim sladu dodam ze Scrato czynnie uczestniczyła w owym forum niesety nie pamietam jego adresu.
PaulinaSzajba
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 22 maja 2012, o 02:09

PaulinaSzajba napisał(a):Nie ma sie co dziwić buntowi ludzi .. w okolicach Łodzi sa 2 psy powiązane ze scrato z ktorymi miałam styczność .. 1 suczka z hodowli z rodowodem wypisanym przez hodowczynie , kupiona za duża kase jako pies z rodowodem uprawniającym do wystaw itd... suczka miekkie ucho ... drugi psiak ktorego ojcem jest pies znajdujacy sie w scrato - dysplazja ... jesli chodzi o uszy , czy dysplazję - być moze zbieg okolicznosci . Natomiast jesli chodzi o wypisywanie ''rodowodów'' - to jest to fakt - wiem widziałam trzymałam w dłoni.. no niesety jest to przykre ale jest faktem . Scrato jest znana hodowlą i nie rozumiem czemu hodowcy podejmuja takie dzialania hodujac fajne psiaki bo min.. znany tu Jo-fi albo Malta sa bardzo fajnymi exterierowo psami. Ja sama Osobiście kiedyś byłam zainteresowana nawet pokryciem suki Wolandem ...

ps.dwa lata temu (ok2) na wystawie ZONDu pojawił sie równiez psiak którego nie dopuszczono do wystawy bo mial rodowód wypisany z hodowli scrato . .

Na jednym z forum sama rozpoczełam temat Scrato i rodowodów itd i nie zrobiłam tego złosliwie zwyczajnie w tamtym czasie chciałam dowiedziec sie wiecej na ten temat - mój post został wykasowany na drugi dzien nie bylo po nim sladu dodam ze Scrato czynnie uczestniczyła w owym forum niesety nie pamietam jego adresu.

Tak, to Ty chciałaś pokryć swoją sukę Wolandem kiedyś, ( rozmowa była w grudniu 2010 roku ) i teraz, dokładnie 25 kwietnia 2012 (mogę zrobić screen z FB). Ja na wiadomość nie odpisałam, bo mam w archiwum rozmów dialog z Tobą przez GG. Na moje pytania odnośnie suki i hodowli, oraz uwagę, że po Cymesie zdarzała się dysplazja, odpowiedziałaś że cyt.: "Opinia na temat suki nie ma znaczenia, ponieważ wiem, co hoduje" ...
No to sorry... ale nie mamy o czym rozmawiać.

BTW, Twój "troskliwy ton", to przypadkiem nie z obawy, że Woland będzie krył w konkurencyjnej hodowli?

Reszty nawet nie chce mi się komentować.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 22 maja 2012, o 07:13

Joan napisał(a):(...)

BTW, Twój "troskliwy ton", to przypadkiem nie z obawy, że Woland będzie krył w konkurencyjnej hodowli?

Reszty nawet nie chce mi się komentować.

I stało się jasne, dlaczego Joan tak walczy o "dobre imię" psów ze Scrato/Moonlight.

Zgadzam się - reszta, w świetle powyższego, nie wymaga komentarza ;)
.the greater the pressure, the greater the power that builds beneath it.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez PaulinaSzajba » 22 maja 2012, o 11:51

jak to konkurencyjnej hodowli ? nie rozumiem ? Czy ja konkuruje z kimś ? w czym ?? moze w tym co Ty w przekrzykiwaniu się na forum ? - wybacz nie nie bede stawiała Tobie w tym czoła bo zdecydownie wysza liga jestes w tym sporcie^^

kazdy odpowiedzial by tak dowiadujac się o krycie psem którego włascicielka chce zdjęcie suki nie po to by zadecydowac czy pokryje czy nie tylko po to ''zeby móc powiedziec kilka sów o suce '' no to chwila moment ? - czy ja zglaszam sie po zasięgnięcie opini na temat swojej suki czy reproduktora ? Screen po coż ? wyrażnie przecież napisałam ze chciałam nim pokryć suke i Joan apropo konkurencji nie pusz się tak bo Jofi nie jest wybitnym psem jeśli chodzi o czarne to np. sp Gero z kiwatowego dworku czy Gero Biały kieł albo mniej znany Fargo Są psami kilka klas lepszymi przedewszytkim GENETYCZNIE jak i exterierem ale no niesety nie sa tak rozreklamowane bo widocznie własciciele cenią sobie cos innego .. Jofi przekazuje miekkie ucho, szeroko rozstawione i do niego nie wszytkie suki mozna dobrac. wiesz Joan WIEM CO HODUJĘ no taka jest prawda . Nie produkuje psów .. tylko hoduję i jestem dumna bo mam psy nie naj-wybitniejsze, nie naj-piiekniejsze ale ZDROWE poprawne exterierowo i dobre charakterowo a dla mnie to już ogromny sukces w tym temacie .
PaulinaSzajba
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 22 maja 2012, o 13:11

PaulinaSzajba napisał(a):(...)
Jofi przekazuje miekkie ucho, szeroko rozstawione i do niego nie wszytkie suki mozna dobrac. wiesz Joan WIEM CO HODUJĘ no taka jest prawda . Nie produkuje psów .. tylko hoduję i jestem dumna bo mam psy nie naj-wybitniejsze, nie naj-piiekniejsze ale ZDROWE poprawne exterierowo i dobre charakterowo a dla mnie to już ogromny sukces w tym temacie .

Skoro wiesz, co Woland ( to jest jego imię rodowodowe) przekazuje, to znajdź te psy po Wolandzie z miękkim uchem.

Zasilasz grono robiących i powtarzających ploty "jedna baba drugiej babie" u fryzjera...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 22 maja 2012, o 15:11

PaulinaSzajba,
mam dla Ciebie konkurencyjną propozycję :): znajdź przodków Wolanda od strony matki. To będzie równie, jeśli nie bardziej, interesujące.

Uprzedzę Joan - informacje, czy też ich brak, na pedigreedatabase.com nie świadczą o niczym konkretnym. Natomiast prawdą jest, że właścicielkę już dawno proszono o uzupełnienie luk w rodowodzie Wolanda. Biorąc pod uwagę jak bardzo jest aktywna na forach internetowych, dziwi, że na to nie znalazła czasu. Przypuszcza się, że nadal ich szuka... ;)
.the greater the pressure, the greater the power that builds beneath it.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez hulan » 22 maja 2012, o 19:38

o widze tu takze ten sam temat. a przyznac musze, ze to wszystko to niezla szopka :negatyw:
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dora
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez yaris » 24 maja 2012, o 17:31

Cytat:

Moje ultimatum dobiegło do końca a moja prośba została przez hodofcę Scrato z Nysy i Moonlight "olana". Oczywiście rodowodów do wglądu nie ma! Oto do czego doprowadza hodofca:

Cytat:

marcinpow napisał/a:
dzisiejszy meil od zarządu PKPR z lista pozwole sobie wkleić:
101 owczarek staroniemiecki baby psy Ramos Lancaster Scrato z Nysy
102 owczarek staroniemiecki szczeniąt psy RAS JIL SANDER Scrato z Nysy
103 owczarek staroniemiecki szczeniąt psy Raster Bill Blass Scrato z Nysy
104 owczarek staroniemiecki otwarta psy Travis Scrato z Nysy
105 owczarek staroniemiecki młodzieży suki BILLIE JEAN NIRVANA Avalon of Empire
106 owczarek staroniemiecki otwarta suki Janya Herbu Czarny Wilk

--
Joanna Kosińska
Polski Klub Psa Rasowego
http://pkpr.pl

--------------------------------------------------------------------------------

APEL

W związku z nieprawidłowościami w Hodowlach Scrato z Nysy i Moonlight, które wyszły na jaw w tym tygodniu zwracam się z prośbą do Organizatorów Światowej Wystawy w Łowiczu o zawieszenie wszystkich psów z tych hodowli jak i pochodzących z nich a będących w rękach nowych właścicieli podczas Światowej Wystawy w Łowiczu. Jednocześnie zwracam się z prośbą o ponowne zweryfikowanie rodowodów ze szczególnym uwzględnieniem suk z hodowli Scrato. Powodem mojego apelu jest nie transparentność hodowcy i zaistnienia podejrzeń, że w hodowli Scrato z Nysy nie ma Suki Hodowlanej w rasie Altdeutscher Schäferhund (w Polsce potocznie nazywając Owczarek Staroniemiecki). Poza tym podejrzeniem hodowca użył do krycia swoich psów nie będących "Reproduktorami" (ze względu na wiek psów) włącznie z psem CASAR vom schwarzen Ritter.

Z wielką wiarą w poniższe słowa znajdujące się na stronie naszego klubu kieruje swój apel do organizatorów jak i uczestników wystawy. Drodzy koledzy i koleżanki nie bądźmy obojętni!
Cytat:
„Działamy dla dobra psów” – motto Polskiego Klubu Psa Rasowego jest realnym odzwierciedleniem naszej działalności.

Z wyrazami szacunku,

Miłośnik_DON-a (imię i nazwisko w mailu skierowanym do Organizatora)

Źródło: http://luckydog.home.pl/v...p?p=67702#67702

I żeby nie być gołosłowną oto dowody na to, że Pani Beata Kaźmierczyk (hodofca i prezes KMOS (Klub "Miłośników Owczarka Staroniemieckiego") dopuścił się nie jednokrotnie (ARON z Kojca Wilków) użyć do krycia swoich psów nie będących "Reproduktorami" (ze względu na wiek psa). O ARONIE już wiemy ale o tym, że użyto CASAR vom schwarzen Ritter (Altdeutscher Schäferhund) to woła o pomstę do nieba!!!
Na stronie 18 tego wątku mamy rodowód "naszego" biednego CASARA a w nim data urodzenia Wurftag - 21.06.2008 a tutaj mamy ogłoszenie:
http://archiwumallegro.pl...-824357911.html
gdzie czytamy, że szczenięta przyszły na świat 29.10.2009 Od tej daty należy odjąć około 9 tygodni na ciąże co daje nam, że krycie odbyło się w sierpniu czyli w okolicach 14 miesiąca życia CASARA !!!

TO BE CONTINUED

Jestem w 100% za . Matka szczeniąt z miotu R jest owczarkiem niemieckim długowłosym ,jest na to bardzo dużo dowodów ;-)
A jak można `hodować owczarki staroniemieckie` nie mając suki hodowlanej? :-?
Gratuluje kolejnego krycia psem bez uprawnień :evil:

Cytat:
[QUOTE=moonlight] [QUOTE=Juliusz] [QUOTE=Joan od Wolanda](...)Joan - wytłumacz nam jak to możliwe, że w jednym miocie są i DON i OS? Przykład: Soffie Scrato z Nysy (DON) i Shila Scrato z Nysy (OS).

Shila jak i Soffie jest DON-em, nikt im rodowodów nie zmieniał. Te dwie suki poszły tylko w inny kierunek hodowlany

Skoro Shila to DON to dlaczego jej potomstwo to `OS-y`?
Dlaczego jest w hodowli Scrato z Nysy a nie in the moonlight??

[QUOTE=Juliusz] [QUOTE=moonlight] [QUOTE=Juliusz] [QUOTE=Joan od Wolanda](...)Joan - wytłumacz nam jak to możliwe, że w jednym miocie są i DON i OS? Przykład: Soffie Scrato z Nysy (DON) i Shila Scrato z Nysy (OS).

Shila jak i Soffie jest DON-em, nikt im rodowodów nie zmieniał. Te dwie suki poszły tylko w inny kierunek hodowlany

...?
Hodowla Scrato - owczarki staroniemieckie (OS)
Hodowla Moonlight - długowłose owczarki niemieckie (DON).
To są informacje ze strony hodowli, zamieszczone tam przez PANIĄ
Jak więc 2 suki o przydomku hodowli OS mogą być DONami?
Wróć.
Tzn. my tu wiemy, że są, obie zawsze były i będą DONami, takie też dają potomstwo,ale jak udało się je wyhodować w hodowli - podobno - OS?
Kolejne "entliczek, pętliczek, na którego wypadnie, ten będzie OS!"

Najwyraźniej :-?
Ten jest mało kątowaty to OS a ten jest trochę bardziej kątowaty to niech będzie DON - tak pewnie rozumuje hodofczyni ... :evil:

[QUOTE=Karuso]nie wiem czy właściciele cokolwiek rozumieją bo szczerze to ciężko cokolwiek tu zrozumieć, watek jest rozmydlony, sama przestałam już weryfikować zawarte tu dane gdyż szkoda czasu, moje motto to i tak "omijać kluby" (...)

Karuso - wątek jest rozmydlony głównie przez Joan od Wolanda ,jak widać specjalizuje się w `odwracaniu kota ogonem` LOL

[QUOTE=yoda] Znalzałam coś dziwnego...

Hodowla In the Moonlight jest umieszczona w bazie hodowli PFKHmm

Z dopiskiem Nowa Hodowla

To gdzie Państwo własciwie jesteście zarejestrowani? W PKPR czy PFK? Bo w dwóch na raz się nie da, a ciągle jest wzmianka o PKPR, że to ich wina i tak dalej...
Nic już nie rozumiem :(

[QUOTE=moonlight]A czego tu nie rozumieć ? Ze znowu jakis "szwindel" Uśmiech
Od maja tego roku hodowla DON jest zarejestrowana w PFK. Ciekawe dlaczego, nie ?

Yoda - znając życie hodofla in the Moonlight przeniosła się do PFK ,bo PKPR w końcu zobaczył jakie się w tej hodofli przekręty robi. Hipotetycznie rzecz biorąc .

[QUOTE=robak]Ja to rozumiem tak: Hodowla wyłącznie nastawiona na zysk i tyle. Sprowadzają nowy materiał hodowlany, bo ten co mają za bardzo otrzaskany i wątpliwej jakości.

Żadych szkoleń,badania na minimalnym poziomie...a tłumaczenia jakie to te OS mądre z założenia, to chyba dla przedszkolaków na poczekaniu wymyślane,choć są i starsi co się na to łapią.

Wiarygodna hodowla i nastawiona na prawdziwą dbałość o rasę to taka,która spełnia wymagania hodowlane danej organizacji (czyli nie używa młokosów do rozrodu).
Jeżeli przeprowadza selekcję , to nie hodowca bo tak mu się podoba, tylko specjaliści od danej rasy (chyba, że tam jest nim każdy).
Charaktery psów sprawdzają szkoleniowcy, bo od tego są.

Skakanie z klubu do klubu też dobrze o hodowli nie świadczy.
I jeszcze na własnym podwórku stowarzyszenie założone.Cóż za prestiż psa z taki rodowodem posiadać :) U la la marzenie poprostu :)

Oczywiście ,że na zysk ,na pierwszym miejscu kasa a na bardzo dalekim psy ..
Takie mądre ,że mówią piszą i czytają :lol:
To jest tzw zacieranie śladów :lol:
Założenie stowarzyszenia dla jednej czy dwóch hodowli :lol:

[QUOTE=pawlos]pani Beata w PFK nauczy pisać się porządne ,, rodowody,, Oklaski mnie za wykrywanie takich przypadków wyrzucono z PFK Bomba

No tak, lepiej wyrzucić ze stowarzyszenia kliku czy kilkunastu członków ,byle tylko nikt się prawdy nie dowiedział .Żałosne.
A wykrył Pan oś chociaż?

[QUOTE=Joan od Wolanda] [QUOTE=Juliusz]
Tzn. my tu wiemy, że są, obie zawsze były i będą DONami, takie też dają potomstwo,ale jak udało się je wyhodować w hodowli - podobno - OS?

Przydomek, to przydomek, a rodowód to rodowód. Nie wiedziałaś o tym?

No tak przecież przydomek to przydomek ,i mogą 2 siostry być innej rasy Zażenowany Joan żałosne jest to o piszesz :mur: ,nie wiedziałaś o tym ? :lol:

[QUOTE=HONIA]z tego wszystkiego JA rozumiem że ta CHODOFLA podlega pod paragrafy .
HODOWLA = DZIALALNOSC (podatki i jakies tam pierdoly) sprzedajac rzecz , towar niezgodny z opisem jest karane i taką działelnosc mozna ukarac zawiesic albo w najgorszym przypadku zlikwidowac - czy tak ? Hmm

Niezgodny z opisem forumowego eksperta, bo nawet nie klienta.
Świetnie. Opiszę koleżanki Fiata, że nie jest zgodny z parametrami Mercedesa (albo odwrotnie)... niech likwidują.

Od Ciebie Joan i tak nikt nic nie kupi ,więc nawet się nie wysilaj :lol:

marzena
Junior Admin

Wysłany: Dzisiaj 13:36 Odpowiedz z cytatem
Cieszę się Kasiu, że nie ma pewności, co do dysplazji łokciowej Hadesa. Mnie nie zależy na tym, żeby udowodnić, że ją ma. Pisząc o jego chorobie nie opierałam się na żadnych gdybaniach, tylko na tym, co napisałaś sama :!:
Nie będę też się upierać, ani żądać zaświadczenia od uprawnionego weta, ani nie będę iść w zaparte i poddawać tego w wątpliwość, co także polecam Tobie.
Hades jest fajnym psem i niech będzie jak najzdrowszy.

Jeszcze co do kryć psami bez uprawnień w Scrato, które w tym wątku poruszamy.
I nie jest to nagonka, bo są to fakty.
Tym razem chodzi o psa CASAR vom schwarzen Ritter, który urodził się 21.06.2008, szczenięta po nim urodziły się 29.10.2009.
http://archiwumallegro.pl...-824357911.html
To kolejne krycie psem w wieku 14 miesięcy, czyli bez uprawnień hodowlanych, po wystawach w klasie młodzieży.

To kolejny gol do własnej bramki.

To że przy zgłaszaniu miotu Casar był już reproduktorem z wszelkimi uprawnieniami, to nieistotny szczegół. Casar zarejestrowany był w PKPR do wczoraj, a tym bardziej był psem PKPR-owskim w momencie krycia.

Pies w chwili krycia powinien mieć do tego uprawnienia :evil:

[QUOTE=Joan od Wolanda](...)
Na zgłoszeniu miotu ze Scrato, po KMOS-owskiej suce, były wszystkie wymagane uprawnienia, a nawet więcej i Casar był wtedy psem hodowlanym.
(...)

Pies w chwili krycia miał ok.14 miesięcy ,czyli nie miał do tego uprawnień ,powtórzę kolejny raz pes w chwili krycia musi mieć uprawnienia a nie już po ...

[QUOTE=Miłośnik_DON-a] Przysięgłam, że nie podejmę już tutaj dyskusji w tym temacie ale co niektórzy nadal wydają się obojętni na to co robiła hodofczyni i tylko z tego powodu zajmę głos raz jeszcze.

To jest niewybaczalne!!! Kolejna haniebna praktyka hodofli Scrato z Nysy i jej właścicielki a zarazem prezesa KMOS, krycia za młodym psem? To już jest szokujące - pies krył w wieku około 10 miesięcy!!!

Chodzi o psa KARAT Scrato (Strato - dlaczego? Ktoś może to wytłumaczyć?) z Nysy urodzonego w maju 2008 i skojarzonego z Jenny Dea Sfora z Gór Złotych. Krycie odbyło się na początku marca 2009 a miot przyszedł na świat początek maja 2009 gdzie po 14 tygodniach (09.08.2009) jeden z ich właścicieli (Irmina) cieszy się szczeniakiem z tego skojarzenia. Przeczytać o tym można tutaj na forum:
http://www.bialyowczarek....miecki,656.html

marcinpow:
`Dyskusje prowadz dalej bo ludzie są obojetni ale może co poniektórzy przemyśla zakup po takich psach.
dlaczego??? KASA,KASA,KASA raz DON, raz OS do wyboru ;-) `

Również jestem za tym abyś prowadziła ,nie wszystkie brudy są znalezione.

Krycie 10 miesięcznym psem GRATULUJE !!!!!!!!
I TE WSZYSTKIE KRYCIA PSAMI BEZ UPRAWNIEŃ BYŁY ROBIONE Z PREMEDYTACJĄ JAK PISZE PONIŻEJ HODOFCZYNI :

moonlight:
`Ja nie pozjadałam wszystkich rozumów i nie zdarzyło mi się krycie przypadkowe !`

Dziękujemy za szczerość :lol:

Cytat:
[QUOTE=Fiona]Joan zrobila krecią robotę ..a teraz dostała ZAKAZ wypowiadania się w temacie (...)

I bardzo dobrze w końcu nit nie będzie tu mydlić :-D
yaris
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje