Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez yaris » 6 cze 2012, o 21:48

Główna dyskusja na temat hodofli Scrato z Nysy/in the Moonlight toczyła się na forum "forum którego nie podlinkowujemy" ,ale niestety Jaon od Wolanda tak zamydliła wątek ,że każdy miał tego dość i został owy wątek zamknięty ,oczywiście pozostało wiele nie wyjaśnionych pytań ,więc zadam je tu :-)
Tu jest odpowiedź co na to hodowcy z hodowli von Haus Tchorz ,że ich psy stały się OS-ami:

Oryginalna wypowiedź napisana przez Karuso Karuso napisał(a):

po pierwsze - chyba trzeba przenieść dyskusję na właściwy wątek
po drugie - mioty scrato/moonlight sa z Kingiem, Aronem albo Casarem - ja nie widzę innego skojarzenia ale pewnie jestem złośliwa itp
po trzecie- dalej nie ma jasnej odpowiedzi co z tym Kingiem - jest przedstawiony jako OS

Wypowiedź pumagr:

Odpowiedz juz jest !!!
Rozmawiałam dzisiaj z Olą oboje z Mirkiem są zbulwersowani tym co zrobiła pani hodowczyni ze Skreto !!! Kupując psa z ich hodowli podpisała umowę w której jest zapisane że nie będzie używała psa do hodowli poza Związkiem Kynologicznym w Polsce ani rejestrowała go w innej organizacji niż ZK ! Oczywiście pies jest DONEM i pani która kupiła KINGA zdaniem hodowców von Haus Tchorz swoim postepowaniem marnuje ich pracę hodowlaną. ( z czym się zgadzam w 100% )Ola i Mirek zastanawiają się czy nie wyciagnąć konsekwiencji nie dotrzymaia umowy przez panią Beate w sadzie

Oryginalna wypowiedź napisana przez pumagr pumagr napisał(a):

Własnie niedawno dostałam od Oli punkt 7 umowy : Nabywca zobowiązuje się nie dopuszczać psa/suki do rozrodu , do momentu zakwalifikowania zwierzęcia jako psa reproduktora/ suki hodowlanej. Po uzyskaniu takiej kwalifikacji nabywca zobowiązuje się przestrzegania regulaminu hodowli Związku Kynologicznego w Polsce
I to by było na tyle Zażenowany I wszystko jest jasne jak słonce Uśmiech

Wypowiedź Joan od Wolanda:
Po pierwsze, Związkiem Kynologicznym w Polsce jest również PKPR, PFK, ZOND i KMOS. ZKwP nie ma monopolu, jak chcieliby niektórzy uważać.
Po drugie, King kupowany był w listopadzie 2010r. i jak wiadomo, punkt 7 tej umowy mógł w tamtym czasie dotyczyć wyłącznie psów krótkowłosych. King kupowany był jako pet.
Po trzecie, King uzyskał kwalifikacje reproduktora.

Jeśli wszystko jasne, zapraszam do Sądu. Uśmiech

Oryginalna wypowiedź napisana przez Hera997 Hera997 napisał(a):

Oryginalna wypowiedź napisana przez Joan od Wolanda Joan od Wolanda napisał(a):

(...), a te krycia nigdy nie są w bliskim pokrewieństwie. (...)

Wypowiedź Hera997 :

Ciekawe ,spójrzmy na rodowody miotu po Pandrze i Aronie
Pandra Wilcze Serce- O: Ch. PL Ajax Wilczy Szaniec , M :Ch. PL Barbara King Avax
Aron z Kojca Wilków - O: Zw.Św. Natan Wilcze Serce (ojciec jest synem Ajax Wilczy Szaniec) , M: Bella.
nie jest to bliskie pokrewieństwo ?

Joan odpowiesz mi w końcu na to??

pumagr - dziękujemy za odpowiedź ,nie dziwię się hodowca z hodowli von Haus Tchorz ,nie po to podpisuję się umowę aby łamać jej warunki

Pytanie zadawałam 5lub więcej razy Joan udawała ,że go nie widzi ,więc może teraz zauważy ;-)
Wypowiedź Karuso:

czy potencjalny nabywca ma szukać i dywagować ile hodowli jest zarejestrowanych w organizacji z której chce psa, w której chce psa wystawiać, itp Zszokowany
dlaczego nie ma jasnej odpowiedzi - ILE jest hodowli zrzeszoych w KMOS (skoro ma zyczenie być związkiem kynologicznym)
ile hodowli jest zarejestrowanych w Klubie Miłośnika Owczarka Niemieckiego w Polsce KMOS??

a teraz popatrzmy ile jest w pkpr, pfk, zkwp i w innych...

Pytanie było zadawane naście razy oczywiście odpowiedzi brak...

Wypowiedź Hera997:
Może dowiemy się dlaczego siostry z miotu U mają inne przydomki i są innej rasy?
Tylko nie pisz ` z tym pytaniem do PKPR` ,bo to już zaczyna się robić nudne.
Tak samo siostry z miotu S ,dlaczego są innej rasy?

Czekamy więc ;-)
yaris
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 6 cze 2012, o 22:03

Też jestem ciekawy ile hodowli jest zarejestrowanych w KMOS. Wujek Google milczy.

Co do suczek z jednego miotu które otrzymały różne przydomki, to przecież w żadnej normalnej hodowli czy związku kynologicznym tak się nie da :D więc jest to ewidentny przekręt mający na celu dywersyfikację "zasobów", w wiadomym celu.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 6 cze 2012, o 22:27

Witam i mam tylko jedno pytanie do admina czy musimy teraz od nowa zaczynac dyskusje na temat Skrato na naszym forum ???? czy to cos zmieni i da odpowiedz na wiele pytań??? jezeli tak i zmieni to w mysl prawa :-) to dyskutujmy :-) ale jesli nic nie mozemy zrobić tylko od nowa zaczynać nieskończoną polemikę to jaki tego cel??? aby znowu to ciągnąc na naszym forum :stop:
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 6 cze 2012, o 22:34

Dalsza dyskusja nie ma większego sensu, bo chyba każdy zdążył już sobie wyrobić zdanie o tej hodowli ale miło byłoby uzyskać odpowiedzi na te dwa pytania. Albo przynajmniej na jedno: czy KMOS to klub jednej hodowli? I jaki jest sens istnienia takiego tworu? O kurka, to jednak dwa pytania. :lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez dariex » 6 cze 2012, o 23:14

W KMOS są już co najmniej dwie hodowle - Scrato i Czarny Wilk.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Joan » 6 cze 2012, o 23:43

Tomek napisał(a):
Co do suczek z jednego miotu które otrzymały różne przydomki, to przecież w żadnej normalnej hodowli czy związku kynologicznym tak się nie da :D więc jest to ewidentny przekręt mający na celu dywersyfikację "zasobów", w wiadomym celu.

Tomek napisał(a):Dalsza dyskusja nie ma większego sensu, bo chyba każdy zdążył już sobie wyrobić zdanie o tej hodowli ale miło byłoby uzyskać odpowiedzi na te dwa pytania. Albo przynajmniej na jedno: czy KMOS to klub jednej hodowli? I jaki jest sens istnienia takiego tworu? O kurka, to jednak dwa pytania. :lool:

Chciałam zapytać, na jakiej podstawie wyciąga się tutaj wnioski. Na podstawie skompilowanego z przekłamanych cytatów, wpisu osoby, która nie miała się nawet odwagi przedstawić?
Wszystko, co było do wyjaśnienia zostało wyjaśnione na „zaprzyjaźnionym” forum. Fragmenty zostały tu skopiowane przeze mnie. Dalej udzielać się w tym temacie nie mam ochoty, bo trudno się odnosić do gdybań, zacytowanych pomyłek i przekłamań, i tysiąc razy odpowiadać na to samo pytanie.
Reszty chętni będą mogli dowiedzieć się z wyroku sądowego. Jest kilku pozwanych, a dopisanie następnego nicku nie będzie problemem.

Proszę o podanie, czy adres Marka, Admina na emeryturze, jest właściwy, bo nie wiem, kto faktycznie zawiaduje tym forum.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 7 cze 2012, o 06:08

dariex napisał(a):W KMOS są już co najmniej dwie hodowle - Scrato i Czarny Wilk.

To zmienia postać rzeczy. Cofam moje drugie pytanie.

Joan, wnioski wyciąga każdy sam na podstawie toczącej się dyskusji. Jestem zaznajomiony z wątkiem na "zaprzyjaźnionym" forum, nie na wszystkie pytania uzyskano odpowiedzi.

Adres e-mail działa doskonale, e-mail dotarł, zaraz na niego odpowiem. Od momentu zmiany domeny z niemiecki-owczarek.pl na owczarkopedia.pl jestem jedynym prawnym właścicielem forum, więc w sprawach administracyjnych proszę się kontaktować ze mną.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 cze 2012, o 07:09

Ja już dawno zgubilam wątek w tym temacie. Ale kilka zdań mnie rozbawiło, np. Przypałowe stwierdzenie że Związek Kynologiczny w Polsce to nie Związek Kynologiczny w Polsce hihihihi. Ehhhhh tonacy brzytwy się chwyta ale sąd głupi nie jest :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 7 cze 2012, o 09:37

Po pierwsze, Związkiem Kynologicznym w Polsce jest również PKPR, PFK, ZOND i KMOS. ZKwP nie ma monopolu, jak chcieliby niektórzy uważać.

To jest chyba żarcik jakiś ... :głupol:
"Związek Kynologiczny w Polsce" jest nazwą własną i określa ten jeden, konkretny związek, a nie jakikolwiek związek kynologiczny w Polsce. Litości ...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 7 cze 2012, o 10:42

yaris napisał(a):Hodowla Scrato z Nysy hodowla In the Moonlight - CZYLI NIEZŁY GALIMATIAS :mur:

Wiecie co? Niezły galimatias to ja mam teraz w głowie od natłoku tych zarzutów, wyjaśnień, cytatów, co nie zmienia faktu, że takie "dyskusje" są potrzebne! Każdy kto przeczyta tą "literaturę" wyrobi sobie odpowiednie zdanie o prawidłowościach lub nieprawidłowościach (panujących w świecie związków i hodowli) i na pewno ostrożniej podejdzie do wyboru hodowli, w której będzie chciał zakupić szczeniaka.
Szczęśliwie nie zamierzam stać się posiadaczką kolejnego psa a jeśli już to (a po tym co poczytałam) utwierdziłam się w przekonaniu - na 100% będzie to znów jakaś bezdomna "sierota"
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje