Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 cze 2012, 19:34

Juliuszka napisał(a):
Joan napisał(a):W umowie sprzedaży nie ma czegoś takiego, jak ograniczenie własności sprzedanej rzeczy(...)


O to to to!
Wspaniale, że już wiesz :)

Jednak wkleję, dla jasności ;):

Cyt.Juliusz(...)
Teraz poważnie:

Cyt. Joan od Wolanda - (...)U nas, niestety, prawo działa nierychliwie i mimo, że według warunków umowy, które zostały podpisane przez obie strony, suka przestała być własnością tej pani, nie ma sposobu, żeby natychmiast zabrać zwierzęta.
(...)

Cyt. Joan od Wolanda - (...)wejście z Policją po swoją własność, raczej wymaga wyroku sądowego... (...)

Cyt. Joan od Wolanda - (...)
Według umowy, w przypadku niedotrzymania warunków, własność suki przechodzi z powrotem na hodowcę. Czyli prawnie, jest ona w tej chwili własnością Scrato. (...)


Cyt. Juliusz
Od samego początku twierdziłaś, że suka przestała być własnością osoby, która ją kupiła i na powrót stała się własnością hodowczyni.
Na jakiej podstawie?
Chodzi mi wyłącznie o to, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd, a to - najwyraźniej - ma tu właśnie miejsce.

koniec cytatów

Cytaty pochodzą z forum owczarkowego, którego nazwy się tutaj nie wymienia.



Czy ja gdzieś użyłam zwrotu "umowa sprzedaży"? Skoro rzecz ( niestety tak jest traktowany pies) nie została sprzedana a przekazana pod pewnymi warunkami, to pisałam zgodnie z rzeczywistością. Dla jasności, dodam , że umowa nie była spisana notarialnie i w tym tkwił pewien szkopuł. Natomiast, nawet to nie przyspieszyłoby rozpoznania sprawy, więc było wiadomo, że szczeniaki są nie do odzyskania.

A i owszem, zamiast pisać "przestała być własnością" powinnam była pisać : "nie ma już prawa rozporządzać rzeczą"... ale jakoś źle brzmiało w kontekście psa...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 10 cze 2012, 20:03

Joan napisał(a):(...)
Owczarek niemiecki długowłosy czarny
UWAGA !!!
Dotyczy ogłoszenia :
OWCZAREK NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY CZARNY
Kutno Dodane przez Beata 12:08, 03 Lis 2011 - kliknij
Nie polecamy Państwu "wspaniałych, długowłosych szczeniaków o całkowicie czarnym umaszczeniu linii eksterierowej"

Dnia 19 października 2011 przyszły na świat szczenięta po Nadii ze Scrato z Nysy, niespełna siedemnastomiesiecznej suce, kupionej z mojej hodowli z zastrzeżeniem uzyskania uprawnień hodowlanych w przypadku użycia do hodowli. (...)

Osoba, która kupiła ode mnie Nadię podpisała umowę, w której jest zaznaczone, że nie ma prawa być użyta do hodowli, jeśli nie uzyska uprawnień hodowlanych, badań, oraz nie osiągnie wieku odpowiedniego do rozrodu. Warunki te nie zostały dotrzymane, wobec tego Nadia jest w tej chwili moja własnością, łącznie z nieszczęsnym przychówkiem.

(...)

Hodowla Scrato z Nysy


To jest, Joan, fragment postu zamieszczonego przez Ciebie na tym forum.

Stronami w umowie sprzedaży są sprzedający i kupujący.

Każdy absurd ma jakieś granice...
Juliuszka
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 14 lut 2011, 09:58

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 cze 2012, 20:16

Zamieściłam tekst pisany przez hodowcę, nie przeze mnie. Ja tu nie jestem od udzielania porad i nawet jak coś doradzam, to każdy postąpi jak uważa. Nie przypisuj mi więc cudzych "niedokładności". Ja się staram wyrażać precyzyjnie, a Ty się staraj precyzyjnie odczytywać, może wtedy się porozumiemy. Ja hodowli nie miałam, nie mam i nikomu psa nie sprzedałam.

Absurdem jest to, że przypisujesz mi cudze działania.

Natomiast zawarta umowa , nie była umową sprzedaży i w niej warunki zawarte są wiążące, a nie błędy z ogłoszenia na Allegro.
Ostatnio edytowano 10 cze 2012, 20:25 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 10 cze 2012, 20:23

Ależ Joan!
Przypadkowy forumowicz, na "dzień dobry" odnosi jedno wrażenie: Tyś jest hodowczyni Scrato/Moonlight :)
Co oczywiście prawdą nie jest, jednak Twoje zaangażowanie w temat polskich "OS"ów siłą rzeczy nasuwa pewne wnioski.

Owszem, zamieściłaś, a angażując się w temat i NIE prostując, jak to ładnie ujęłaś "cudzych niedokładności", podpisałaś się pod nimi.
Jest to kolejna niekonsekwencja w Twoim wydaniu. Mnie już to nie zaskakuje, przywykłam.

Swoja drogą niesamowite, że lepiej od hodowczyni Scrato/Moonlight wiesz, jakie ona umowy z nabywcami szczeniąt zawiera... ;)
Juliuszka
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 14 lut 2011, 09:58

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 cze 2012, 20:36

Zgodnie ze sztuką, cytat jest podpisany przez autora.
Wybacz, ale to nie moja wina, że podpis "Hodowla Scrato z Nysy" jawi Ci się jako mój podpis, a "umowa" jest dla Ciebie akurat "umową sprzedaży".

Trudno mi jest prostować to, co widzisz oczami wyobraźni...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 10 cze 2012, 20:52

Z Twoją wyobraźnią, Joan, żadna inna mierzyć się nie może :)
Juliuszka
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 14 lut 2011, 09:58

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 10 cze 2012, 20:56

Juliuszka napisał(a):Tomku - z całamy szacunkiem: tematem wątku jest konkretna hodowla, dlaczego więc "nie-do-ruszania" są sprawy z nią związane?

Przy okazji - próbuję wysłać do Ciebie wiadomość, bezskutecznie.

Witam i mam pytanie o co chodzi??? konkretna hodowla brawo :hi::hi::hi:super jedziemy na maksa zaczynamy kłotnie i co ???do czego to doprowadzilo na innym forum?? do niczego :mur:teraz tutaj czytam i za glowe sie lapię czy musimy sobie do oczu skakać???? czy nie widac ze te same osoby z innego forum znowu zaczynaja dyskusje ktora do niczego nas nie doprowadzi :pomocy:Tomek prosze zamknij ten wątek :dzięki:
nie jestem zwolennikiem nikogo personalnie z tej dyskusji bo nie podoba mi sie forma oraz merytoryka wypowiedzi bo do niczego nie prowadzi długo trzeba czekac aby to zrozumieć :-)o co chodzi ???konkretna hodowla a moj pies jest z hodowli Wilcze Serce i co ???mam zacząc pytania i wątpliwosći odnosnie tej hodowli bo na innym forum ktos zamknal watek ???NIE bo mam to w nosie :-)mam psa ktorego uwielbiam ,jechalem po niego sporo kilometrow i nie zamienilbym go na innego mimo dysplazji,mimo operacji na lewą łapę itd i mam wieszac na nich złe slowa --nie bo mam psa ktorego uwielbiam ,kocham itd mimo mojego wieku moge tak napisac ze Hikari jest dla mnie naj i jesli miałbym kupić psa z hodowli to kupie w hodowli Wilcze Serce mimo opini ze jest ... i o to mi chodzi dajmy sobie spokoj z opiniami bo prawo i przepisy sa takie jakie sa i mysle ze mozemy sobie darowac osobiste podjazdy :diabeł:prosze na tym forum odpusmy sobie te osobiste wycieczki i na luz ..jest tyle do zrobienia w innych tematach :-)zapraszam na Stowarzyszenia strony i jest tyle do pokazania, napisania i zaprezentowania super hodowli,szkoleniowcow itd
i mam nadzieje ze juz o bedzie koniec dyskusji na tym wątku na temat Skrato dziekuje
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 cze 2012, 21:07

Hiku27, zauważ, że w tym wątku ( jak i w wątku na "zaprzyjaźnionym forum"), jakieś zastrzeżenia mają ci, co akurat z tej hodowli psa nie mają, albo nie mogą mieć.
Ja też uważam, że temat jest wyczerpany i ostatni komplement zostawiam bez komentarza. :-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 10 cze 2012, 21:11

Wojtku - sęk w tym, że tu nie chodzi o same psy, a o dorabianie do nich ideologii, o marketing, o wprowadzanie ludzi w błąd i wreszcie - o filozofię Kalego. Takie praktyki - w moim odczuciu - warto poruszać na forach dot. rasy.
Juliuszka
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 14 lut 2011, 09:58

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 cze 2012, 21:17

Wojtek, a nie uważasz że Joan sama nakręca tą karuzelę? Co to w ogóle była za bajeczka pod moim adresem - no nic innego jak skierowanie toku rozmowy na inny tor... Dopowiem że nie doczytałam bajeczki do końca bo Andersen to to nie był :roftl:.
Mnie też dziwi, dlaczego raz była jakaś aukcja na alledrogo, a później została usunięta...??!!??!! Dlaczego?!

No i taka mała reklama - owczarkowe forum - to najlepsze - jest tylko jedno :-PInnych się nie czyta :-P

Wątek to se można zamknąć, tylko niech cholera na tym świecie wreszcie zapanuje szacunek do zwierząt na czterech łapach i niech skończy się rozmnażanie psiaków bez rodowodu ZKwP i będzie porządek grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :nea:
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post