Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 03 maja 2012, 14:26

No właśnie tak myślałam. Zbiło mnie z tropu to, że szczeniaki dostały rodowody. Dyskusja rozbiła się o wiek matki i biodra ojca. A to jeden wielki przekręt skoro szczeniaki mają metryczki. Uczciwe na to patrząc szczeniaki NIE są rodowodowe. W sumie nawet na jakiej podstawie dostały papiery? Bo się komuś zrobiło żal młodziutkiej hodowczyni która nie potrafiła dopilnowac psów? Bezsensu. Hodowla jest spalona, to pewne.
I właśnie przez takie akcje nie kupię psa w Polsce.
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 03 maja 2012, 14:33

Nie ma co przesadzać, w Polsce też są dobre hodowle i uczciwi hodowcy.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Nieprzeczytany postprzez Joan » 03 maja 2012, 14:59

To ja może przekleję moje posty z innego forum:

Oryginalna wypowiedź napisana przez Karuso Karuso napisał(a):


-nowy właściciel- nowy rodowód-nowy wpis?


Wszystko możliwe.
Skoro w PKPR, przewodnicząca Komisji Etyki Hodowlanej, będąca sędzią stażystą, (być może, po płatnym kursie w Międzyborowie), pisze w swoim artykule w "Kynologii online" cytuję: "Po zjednoczeniu się Niemiec zaczęto odbudowywać linię enerdowska, ale jeszcze i dziś w pokoleniach F3 i F4 można spotkać się z suką z zaznaczeniami z socjalistycznych Niemiec." LOL :roftl:

http://kyno.pl/Artykuly/owczarek.html

(piąty akapit od góry)

- z owczarków długowłosych linii DDR i po użytkach (Altdeutscher), robi się w PKPR oddzielną rasę;

- wedle "widzimisię" przerabia się rodowody po kilka razy:

http://luckydog.home.pl/viewtopic.php?t ... &start=195

(siódmy post od góry);

-w jednym przypadku, brak KRSu (czyli rejestracji Stowarzyszenia Zwykłego w Rejestrze Sądowym) wyklucza psa z uczestnictwa w wystawach PKPR ( są na dwóch forach całe wątki na ten temat), w innym, ten sam brak KRSu, pozwala na nostryfikację (???) rodowodu:

http://luckydog.home.pl/viewtopic.php?t=780&start=360 (pierwszy post od góry)

Również, jak wynika z powyższego wątku, nie jest przeciwwskazaniem do wydania rodowodów miotowi, ani wiek młodocianej suki, ani brak uprawnień, ale rodowodów miałyby nie dostać szczenięta po FCI-owskim psie z linii DDR-owskiej, który z racji swojego pochodzenia wystawiany był w Niemczech w Klubie DASVeV. Koligacja PKPR-owskiej suki z tym psem, posiadającym wszelkie uprawnienia i odpowiedni wiek, to dopiero "dramat hodowlany", według przewodniczącej Komisji Etyki Hodowlanej PKPR, o czym zawiadamia na wyrost w swoich mailach. Również krzyżówka owczarka linii wschodnioniemieckiej z zachodnioniemiecką powoduje "nieczystość rasy" i takiego psa należy "poświęcić" nie wykorzystując go w hodowli, co niektórzy słyszeli na własne uszy...

Jak widać, PKPR i jego autorytety hodowlane mocno sobie lekceważą przestrogi i wskazania genetyków, nie wspominając o opatrznym rozumieniu ustaw prawnych, których własna interpretacja ( zakładam, że tylko interpretacja, a nie świadome wprowadzanie w błąd) spowodowała pretensje i roszczenia wobec osób trzecich. Do tej pory żadna z osób należących do PKPR nie sprostowała oszczerczych treści znajdujących się w sieci.

W tym kontekście, stopień HD Haco Wilcze Serce, jest sprawą drugorzędną, choć nawet ( a może szczególnie) wobec ostatniego zaświadczenia, całe "mataczenie", usuwanie postów, podpieranie się nieistniejącymi opiniami, dalej jest niezrozumiałe. Istotny jest mechanizm całej "polityki" PKPR, nie tylko hodowlanej.

Nie bez powodu członkowie PKPR masowo zmieniają szeregi...

yoda napisał(a):


Opis został zamieszczony, aby uciąć wreszcie spekulacje. Opis został wykonany na polecenie Komisji Etyki Hodowlanej i został zamieszczony prze ze mnie, tzn z pomocą Kynologa:)

Radzę poczytać i zaprzestać pomówień, opisu dokonał jak widać Dr Siembieda!

Prosiliście o dowód, że Haco jest HDA, dostaliście. Temat Haco uważam za zamknięty!

Zamiast jątrzyć, zróbcie coś pożytecznego, swoją energię wykorzystajcie do celów społecznych, co? A swoje frustracje z powodu nieudanych czarnych reproduktorów leczcie, a nie wyżywajcie się na innych, bo Was ten jad zaleje.

ŻEGNAM!



"yoda", na stronie 14 zacytowałam wypowiedzi osób zasiadających w zarządach oddziałów PKPR, które w sposób kategoryczny potwierdzają kłamstwo, bo według nich, oceny ( poświadczenia do rodowodu) HD Haco Wilcze Serce dokonał prof. Nowicki, który temu zaprzeczył. To nie są pomówienia tylko fakt, zupełnie niezależny od rzeczywistego stopnia HD tego psa. I tego faktu, nie zmieni dziesięć następnych opinii autorytetów z całego świata.
Wszystkie zarzuty, jakie padły w tym temacie, to nie pomówienia, tylko fakty. Jeśli będziesz miała jeszcze coś do powiedzenia, to proszę, wyrażaj się precyzyjnie.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 03 maja 2012, 16:53

Tomek napisał(a):Nie ma co przesadzać, w Polsce też są dobre hodowle i uczciwi hodowcy.


Szczerze w to wierzę ;-)Z resztą kilka osób bardzo pozytywnie wypowiada się na temat hodowców od których kupili psy (ot np. Hodowla Wierny Druh) ale jak sobie pomyślę o tej ogromnej, spaczonej machinie związkowej która się za tym kryje to ciarki mnie przechodzą.

To jest oczywiście tylko mój pogląd na sprawę, nie ma na celu urażania kogokolwiek, ot dyskusja:-)


Nie można oczywiście wrzucac wszystkich hodowców do jednego worka, ale ja i tak kupię ONka za granicą bo... chciałabym czeskiego/słowackiego użytka :roftl:
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Nieprzeczytany postprzez matinee » 04 maja 2012, 19:49

madzik999 napisał(a): Nie można oczywiście wrzucac wszystkich hodowców do jednego worka, ale ja i tak kupię ONka za granicą bo... chciałabym czeskiego/słowackiego użytka :roftl:


Madzik999, lada chwila czeskie użytki będą dostępne w Polsce :lool:- zapraszam na moją stronę. I nie wrzucaj mnie do tego worka, proszę :roftl::roftl::roftl:

Po prześledzeniu tego wątku mam taką refleksję; rzeczywiście to niegłupi pomysł, by zdjęcia RTG udostępniać na stronie internetowej. Teraz dostaje się je w postaci elektronicznej na płytce, więc nie powinno być kłopotu. Pewnie tak zrobię :-)
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Hodowca
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 9
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post