Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 01 cze 2015, 22:52

Maciek napisał(a):
Jeanette napisał(a):Co kieruje ludźmi, którzy kupując szczeniaka wspierają hodowcę trzymającego 30 psów w boksach? Napiszcie, bo nie rozumiem.


najpierw zobacz potem krytykuj te psiaki też mają wybieg i z niego korzystają :on:na pewno inaczej chowa się dwa trzy psy niż 20 psów.


Czy więc nie lepiej jest chować/hodować trzy psy niż 20?
A co do wybiegu - w schronisku, w którym czasem wyprowadzam psy też jest wybieg. Wierz mi, te psy kochaja spacery jak nic innego... Dla mnie hodowla kojcowa to to samo, co schronisko. Nic dobrego.
Aha, nie krytykuję tej konkretnej hodowli, bo ani w niej nie byłam, ani się nie wybieram. Chodzi mi o samą zasadę. Tym bardziej, że tyle się mówi o owczarach jako psach ściśle współpracujących z człowiekiem, a mam wrażenie (może to nieprawda - oby!), że większośc hodowli ON to hodowle kojcowe.
Jeanette
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 paź 2013, 21:20

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 04 cze 2015, 04:37

Nie wyobrażam sobie by milośnik rasy hodował psy w kojcach.
A cały ten wątek wygląda mi na reklamę hodowli.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez Martina2406 » 26 cze 2015, 21:52

Ojej moze przesadzilam z tym, ze ponad 30psow.. Pan mowil, ze pieski dziennie są wypuszczane, oczywiście nie wszystkie naraz, bo mogloby zle sie to skonczyc. Nie mam ochoty dyskutowac z wami, jak nawet tam nie byliscie. ;)
Moj piesek ma juz ponad rok i jedyny minus to taki, ze ma jakąś alergie jeszcze nie wiadomo na co, co oczywiscie nie jest winą hodowcy.
Pozdrawiam. ;)
Martina2406
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lusia
Imię: Martina
Wiek: 22
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 06 wrz 2014, 12:05

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 cze 2015, 12:40

Wypuszczanie psów na wybieg to nie to samo, co praca z nimi.
Całkowcie zgadzam się z Jeanette, że trzymanie psów w klatkach bez zajęcia, dając im tylko wybieg, podobne jest do warunków przyzwoitego azylu. Z azylu bierze się psy za darmo.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez Martina2406 » 27 cze 2015, 14:16

Skad Wy mozecie wiedziec jak oni zajmuja sie tymi psami? Najlepiej wyciagac wnioski kierujac sie tylko wyobraznia. haha. temat do zamkniecia bo jak dla mnie BEKA. : )
Martina2406
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lusia
Imię: Martina
Wiek: 22
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 06 wrz 2014, 12:05

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez IzMaj » 29 lip 2015, 14:06

Witajcie. Pytanie do właścicieli psów zakupionych w hodowli z harexu. Jak zachowują sie wasze pieski, czy są zdrowe i prawidłowo rosną. Ja kupiłam sunie w styczniu tego roku. Okazało sie że miała problemy z macicą i jajnikami. Jest juz po sterylizacji. Ma chore serce i tarczyce. Do tego jest nieposłuszna. Bardzo cieżko ją wyszkolić. A robie to z pomocą specjalisty. No i jest strasznie mała. Ma 8 miesięcy i zauważyłam że juz nie rośnie. Jak to u Was wygląda. Proszę o odpowiedz, Pozdrawiam.
IzMaj
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: iza
Wiek: 33
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 29 lip 2015, 14:00

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez stiopa » 29 lip 2015, 20:58

Witam.Wyslalem wiadomosc na priv
stiopa
Avatar użytkownika
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: szczepan
Wiek: 35
Lokalizacja: świdnica
Dołączył(a): 05 sty 2015, 16:55

Re: Hodowla "Z Harexu"

Nieprzeczytany postprzez gabi_841 » 06 maja 2017, 13:35

Witam,
mimo, iż od ostatniego posta w tym temacie minęło sporo czasu chciałam dopisać coś a propos Hodowli z Harexu. We wrześniu 2015r. zakupiłam ww. hodowli owczarka niemieckiego długowłosego. Oczywiście sprzedawca zrobił na mnie bardzo podobne wrażenie jak na innych kupujących tj. miły, oddany, kochający, bla bla bla. Moja psinka również do pierwszego roku życia chowała się dobrze. Od razu przyznaję, że nigdy nie miałam odpowiedniej wiedzy ani też doświadczenia, które podpowiedziałoby mi, że taka ilość psów w hodowli od razu ją dyskwalifikuje. Powinnam była od razu stamtąd uciec. Pierwszy problem jaki pojawił się z pieskiem to klapnięte uszy. Po rozmowie ze sprzedawcą próbowaliśmy podklejać je według jego wskazówek niestety jedyne co się podniosło to psu ciśnienie krwi z nerwów. Po kilku próbach dałam sobie spokój tym bardziej, że kłapouchy wyglądał całkiem słodko. Kilka dni przed ukończeniem roku pojawił się kolejny poważny jak się potem okazało problem. Piesek zachorował na ostrą niewydolność trzustki. Bardzo schudł, zgubił swoją piękną długą sierść - wyglądał jak siedem nieszczęść. Po kontakcie ze sprzedawcą usłyszałam, że to jednostkowy przypadek ponieważ jego psy cieszą się bardzo dobrym zdrowiem. Co więcej w poprzednich miotach nigdy taka choroba nie występowała. Przyznał, że czasem jego pieski są jakieś takie wychudzone ale na zimę zawsze nabierają ciałka i ładnie jedzą. Leczenie psiny trwało od momentu zdiagnozowania choroby 1,5 roku. 25 kwietnia 2017r. Ares po przeżyciu niecałych 3 lat odszedł na drugą stronę tęczy. Bardzo cierpiał i był bardzo schorowany do kompletu doszły jeszcze problemy ze stawami oraz problemy behawioralne. Nie twierdzę, że wszystkie psy Hodowli z Harexu są chore i że sprzedawca źle o nie dba. Ale jeżeli pojawia się problem może trzeba jakoś zareagować a nie od razu twierdzić, że to niemożliwe bo moje psy są okazami zdrowia. Otóż nie są, niektóre z nich bardzo cierpią a przy tym ich właściciele, którzy niewiele są w stanie zrobić. Jeżeli ktoś z Was szuka pieska to proszę zastanówcie się nad ofertą tego konkretnego sprzedawcy. Może brak zainteresowania jego hodowlą da mu do myślenia. Szkoda, że nadal najważniejsze są pieniądze a nie cierpienie zwierząt.
gabi_841
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Ania
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dołączył(a): 06 maja 2017, 13:17

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post