Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez edyciak » 21 lip 2013, 12:12

Ja mam owczarka z hodowli zrzeszonej w Związku Owczarka Niemieckiego Długowłosego :)Tam tez znajdziesz ludzi z pasją :)
edyciak
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa , Rashni
Imię: Edyta
Wiek: 43
Lokalizacja: Podbeskidzie
Dołączył(a): 23 kwi 2013, 22:43

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 lip 2013, 12:53

Ok, a jakieś konkrety jeśli chodzi o prace z psem, zawody, wyszkolenie, czy polecacie raczej "towarzysko"?
Ciężko jest przebić się "towarzyskimi" owczarami spoza ZKwP jeśli w tym związku też kilka takich znajdziemy i też z pasja...

Pasja to za mało. Wiecie, nie chcę napisać że nigdy nie kupię psa spoza ZKwP, bo "nigdy nie mow nigdy".
ALE - problem w tym, że po za ZKwP'owskie Hodowle niczym mnie do siebie nie przyciągają. Taka prawda... Nie ma to jak hodowle z aspiracjami do psiego sportu/pracy :).

Dzięki "moim" Hodowcom trafiłam na wiele wspaniałych Placów Szkoleniowych i nie żałuję ani jednego odmrozonego paluszka, siniaką, czy zbitego nosa. :lool:.
Trochę mi hmmm... Przykro, jak widze owczarki, którym mówi się "nie wolno, co robisz, tak nie wolno"... Ekhem...
Mam nadzieje że z Nazgulem wykaże się kiedyś na zawodach i pokażemy co potrafimy :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez edyciak » 21 lip 2013, 13:17

Psy są wyszkolone , mam pomoc od właścicieli na wystawach , nie zosałam z tym psem sama zawsze mogę liczyć na pomoc . Na szkolenie też bedziemy oczywiście chodzić , tu również mogę liczyć na hodowcę :)Dla mnie to ważne , ponieważ dotąd miałam psa z rodowodem ale nie miałam czasu i aspiracji :(Natomiast teraz chcę czegoś więcej :)I chciałam jeszcze zauwazyć , że wiele osób które mają z dobrych hodowli z poza ZK jest zadowolonych z psów no ale Ci co mają ZK to i tak jadą po tych hodowlach . I to akurat jest dla mnie nie zrozumiałe , bo chyba powinno nam zależeć żeby w każdej hodowli miały dobre warunki a przyszli właściciele zadowoleni i szczęsliwi że posiadają wymarzone psy :)Też szukałam hodowli w ZK , ale po obejrzeniu kilku dałam sobie spokój , pewnie gdybym dłużej szukała to bym znalazła ale po obejrzeniu kilkukrotnym i wypiciu kilku kaw ;)wybrałam tam i nie żałuję .
edyciak
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa , Rashni
Imię: Edyta
Wiek: 43
Lokalizacja: Podbeskidzie
Dołączył(a): 23 kwi 2013, 22:43

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 lip 2013, 13:44

Nie chodzi tutaj o "jechanie". Napisałam w poście wyżej "nigdy nie mów nigdy". Bo mi nie chodzi o jechanie, a o obiektywne spojrzenie na sprawę.
Nie ukrywajmy, że w Polsce mamy drastycznie niski poziom jeśli chodzi o Hodowle Owczarków Niemieckich. A osoby, które są zrzeszone po za ZKwP, po prostu jeszcze niczym wybitnym nie zasłynęły aby się wywyższyć ponad ZKwP. A tutaj mają tak wspaniałe pole do popisu i nie wykorzystują tego!!!
Prędzej przed wprowadzeniem przepisów o zakazie rozmnażania psów bez rodowodów znalazłabym więcej Hodowli "bez rodowodu", które miały świetne policyjne psy, niż....

Marzy mi się taki związek Użytkowego Owczarka Niemieckiego. Wszelkie prawa do nazwy już zastrzegam :P.
A w Związku: psy do pracy, do służby, do sportu... psy nie do zajechania, o mocnej psychice, chętne do współpracy, nie za wielkie, nie za "grube", zdrowe, że oczywiście o odpowiednim kątowaniu nie wspomnę... Kilka takich owczareczków mogłabym już do takiego związku z Naszego Forum zapisać :-).
A w Związku jak to w Związku... nie wszystkie psy muszą dostać uprawnienia hodowlane, więc owczareczki o charakterze mocno pracującym ale z jakiegoś względu "z góry" skreślone ze Stephanitzowych wymagań hodowlanki, byłyby mile widziane :-). I Związek rósł by w siłę, a Hodowcy wreszcie by się starali rozmnażać i przewidywać skojarzenia wyjątkowych par... :)Wiadomo, że czasami na coś można przymknąć oko, ale musiałoby to być mocno uzasadnione. I... no cud miód... chyba zakładam Związek :lool:.

Aha i pkt 1 Związkowego Regulaminu: zakaz używania kagańców :lool:.

P.S. - wczoraj Nazgula obszczekał jakiś mały szczyluś, jak na moje z 4-5 miesięcy... właściciel odwalił minę z kategorii "ale mam pięknego psa, zupełnie takiego jak ten którego mijamy - ej, przestań szczekać, jak Ty się zachowujesz, Ty owczarek jesteś, wyssałeś podporządkowanie z mlekiem matki!". :roftl::roftl::roftl:Już zrobiłam krok w tył żeby powiedzieć gdzie jest dobre szkolenie dla Właścicieli, ale....... jakoś mi tak mowę odjęło... Stwierdziłam że mnie nikt "ze spacerowiczów" nigdy nie pomógł, więc co i ja się będę wcinać...
A dla mnie Szkolenie psa to nie jest bułka z masłem - to bułka z masłem, dżemem, a czasami gratis z musztardą, więc niech tej musztardki Właściciel zasmakuje tak jak i ja posmakowałam ;-). No chyba że się pojawi na forum... to już inna para kaloszy. :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 21 lip 2013, 20:46

Regulamin hodowli w PKPR nie jest zły.
Zwrócić uwagę trzeba czy rodzice mają badania HD(dysplazja biodrowa),ED(dysplazja łokciowa),DNA(potwierdzenie że szczeniak jest szczeniakiem konkretnych rodziców),wyszkolenie(w ZK zniesione IPO1 dla suk co jest moim zdaniem głupotą-a spowodowane pewnie tym,że psy słabe nie zdawały)
Wystawy-konkurs piękności.U większości sędziów przechodzi agresywne zachowanie,za które pies powinien zostać zdyskwalifikowany.Od kilku lat jestem na wystawach (dwóch w roku) u nas i psy startujące z zębami do sędziego mimo wszystko dostają DOSK.,bo są ładne i wzorcowe.
Nikt nie pomyśli,że te zachowania mogą powielać szczeniaki.
No i warunki hodowli.Czy hodowcy szkolą,mają czas na "przebywanie "z psem czy tylko trzyma w kojcach.
W każdej organizacji ludzie się dobrze znają i dlatego nie wszystkie wystawy,testy psychiczne czy próby pracy odbywają się obiektywnie.
Kupiłabym psa bez wyszkolenia na papierze,ale czynnie biorącego udział w zawodach jakiejkolwiek dyscypliny.
Wtedy mam pewność ,że rodzic mojego szczeniaka lubi współpracę z człowiekiem,lubi pracować i jest za każdym razem oceniany obiektywnie wśród innych ras.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 34
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 14 lis 2013, 10:21

Jestem bardzo zaskoczona treścią ogłoszenia hodowli na Allegro
http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-dl ... 90604.html

Uważam, że wprowadza się w błąd allegrowiczów opisem:
"Suczka będzie po przeglądzie miotu, zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana z książeczką zdrowia, rodowodem Polskiego Związku Kynologicznego-PKPR oraz wyprawką. "

Nie istnieje coś takiego jak Polski Związek Kynologiczny-PKPR. Taki zapis hodowcy jest nieuczciwy. :negatyw:
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 14 lis 2013, 11:11

A jednak istnieje http://www.pkpr.pl/
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 20
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 lis 2013, 11:28

Bo Polski Związek Kynologiczny to zupełnie coś innego niż Związek Kynologiczny w Polsce. Coś jak FCI i F.C.I.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 14 lis 2013, 11:52

AnnaJagna napisał(a):Bo Polski Związek Kynologiczny to zupełnie coś innego niż Związek Kynologiczny w Polsce. Coś jak FCI i F.C.I.

nie ma takiego

-- 14 lis 2013, o 11:54 --

Nyks napisał(a):A jednak istnieje http://www.pkpr.pl/

Też się nie zgadzam, że istnieje coś takiego jak Polski Związek Kynologiczny - PKPR
Jeżeli już to jest Polski Klub Psa Rasowego - Polski Związek Kynologiczny, a to dla czytających ogromna różnica

Żonglowanie opisami jest, oczywiście moim zdaniem, niestosowne i nieuczciwe. Pod numerem KRS 0000057279 - wpisany jest Polski Klub Psa Rasowego, a nie Polski Związek Kynologiczny - PKPR, czy też PKPR - Polski Związek Kynologiczny.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 lis 2013, 12:00

Chyba rozumiem. Czy chodzi o to, że Polski Związek Kynologiczny nie istnieje, ale Polski Związek Kynologiczny PKPR czy PKPR - Polski Związek Kynologiczny owszem. Ech, no takie sztuczki...
Edycja, bo doczytałam dopiero teraz. Jeśli faktycznie mijają się z prawdą, z zarejestrowaną nazwą, to nieładnie... nieuczciwie, zgadzam się.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Lenox jak na prawdziwego wilka przystało
    1 ... 19, 20, 21przez boloniusz87 » 14 wrz 2012, 22:33
    207 Odpowiedzi
    2771 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    30 wrz 2012, 20:01
    Owczarki niemieckie
  • Z Iławskiej Krainy - pomoc w wyborze hodowli
    1, 2przez Perun » 14 maja 2013, 15:51
    15 Odpowiedzi
    879 Wyświetlone
    Ostatni post przez Perun Zobacz najnowszy post
    28 maja 2013, 17:00
    Hodowle
  • Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight
    1 ... 7, 8, 9przez yaris » 12 maja 2012, 20:13
    87 Odpowiedzi
    9021 Wyświetlone
    Ostatni post przez Joan Zobacz najnowszy post
    29 paź 2013, 18:43
    Hodowle
  • Hodowla De-Bes
    1, 2przez Lucky_Luke » 24 lut 2011, 19:20
    11 Odpowiedzi
    1654 Wyświetlone
    Ostatni post przez Haga Zobacz najnowszy post
    15 kwi 2011, 09:12
    Hodowle
  • hodowla w kuj-pom
    przez kojjjak » 13 maja 2015, 10:02
    2 Odpowiedzi
    291 Wyświetlone
    Ostatni post przez MarzenaG Zobacz najnowszy post
    15 maja 2015, 05:29
    Hodowle