Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 14 lis 2013, 22:19

Ech łatwo jest komuś coś zarzucić ale przeprosić to jakoś nie po drodze co niektórym. I to mnie zawsze dziwi Człowiek obracający się w świecie kynologicznym, niezamknięty tylko na jedną organizację, będzie doskonale wiedział że Bożenie daleko do nabierania ludzi.
A tak wogóle to Wy naprawdę myślicie że jak owczarek z FCI to zaraz wszyscy chcą kupić?
Ja osobiście nie lubię PKPR-U ale nie dlatego że hodowlanie są źli, ale władze mi nie odpowiadają. Jak to mówią Z kozami nie poszło to....
Niemniej przeprosić Bożenę nie ma kto.
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 36
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, 22:25

Szymonie, a Ty w zasadzie to ujawnij nam się, bo nic o Tobie prócz "podpatrywania nas" nie wiem. :lool:

Jeśli chodzi o zwracanie honoru, toż to zrobiła już AnnaJagna - zobacz na poprzedniej stronie. I co tu dużo pisać. Skoro załatwili sobie coś w sądzie, no to niech i tak będzie. Ale to tylko mało znaczący papierek. Najbardziej znaczące byłyby te, odnośnie wyszkolenia swoich psów i osiągania sukcesów w pracy i na zawodach - przynajmniej dla mnie - dla osoby, dla której najważniejsza w tej rasie jest współpraca z człowiekiem.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 14 lis 2013, 22:46

Szymon napisał(a):Niemniej przeprosić Bożenę nie ma kto.

Bo oczywiście wszyscy siedzą na forum 24 na dobę i non stop zaglądają do tematu...

Faktycznie, zajrzałam do aktualności, ma Pani rację. Zawracam honor. Ale, jak napisała AnnaJagna KRS online może wprowadzić w błąd.
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 19
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 15 lis 2013, 09:09

Pani Bozeno
24 godziny na dobę to ja nie siedzę przed komputerem, bo chyba trochę szkoda czasu. Nie mniej nie unikam odpowiedzi i ponaglanie mnie jest niestosowne.
Póki w KRS widnieje wpis Polski Klub Psa Rasowego, to dla mnie będzie to PKPR i tyle. Stronę PKPR znam, bo kiedyś interesowałam się zakupem psa i prawie dałam się "wrobić w rodowód PKPR" (ale o tym w innym temacie obszernie pisałam). W aktualnościach jest i owszem wpis, że jest nowa nazwa "Polski Klub Psa Rasowego - Polski Związek Kynologiczny", ale póki co w rejestrze sądowym to nie widnieje. Nie mniej przy takiej nazwie stosowanie skrótów typu Polski Związek Kynologiczny - PKPR, Polski Związek Kynologiczny jest "sugerujące" i wprowadzające w błąd. W jakim celu, jeżeli tyle lat PKPR funkcjonował ze swoją nazwą?. Nie uważam, że powinien być tylko ZKwP, o czym też już pisałam. Konkurencja jest jak najbardziej wskazana, we wszystkim, ale wszędzie uczciwa konkurencja, a nie gra słowna. W naszym przypadku konkurencja polegająca na ulepszaniu ras, nie tylko owczarka niemieckiego. Na podwyższaniu poziomu hodowli. Zanim wpis zrobiłam w pracy pokazałam Pani ogłoszenie (bez żadnego komentarza) wielu osobom. Mającym i niemającym psy z rodowodem. Każda z tych osób była przekonana, że ten szczeniak to będzie z rodowodem Związku Kynologicznego... w Polsce, w skrócie ZKwP. Zatem mój wpis był obiektywny.
Do Pani hodowli nic nie mam, bo po prostu nie znam. Zwróciłam uwagę na treść ogłoszenia.
Jeżeli chodzi o odbieganie od tematu i jego zmianę na krótko i długowłochy, to myślę, że mod mógłby wyłączyć ten wątek i ewentualnie założyć nowy temat.
Pozdrawiam

Trochę czasu minęło od porannej mojej odpowiedzi, to jeszcze dołożę sformułowania na facebooku. Jest tam w tej chwili "głośna dyskusja" nt. zmian w Regulaminie Hodowli, który ma obowiązywać od początku roku. Nie biorę w niej udziału ani nie znam nawet jednej osoby biorącej w niej udział.Jedna z wypowiedzi cyt.
"Ari-Sao ZDworu Abakusa Kennel Mi się wydaje , że jest to ważne aby dwie strony potwierdzały fakt krycia ,.... ponieważ nie wiem czy wiecie... , ale już były przypadki w PZK, że właściciel Psa nic nie wiedział o tym że jego reproduktor rzekomo pokrył sukę, właścicielka suki przyszła z kartą krycia zgłosiła miot , który odebrano ... i po kilku miesiącach- przypadkiem właściciel psa zgłosił się do związku , że jego pies nie jest ojcem tych szczeniąt .... i co wtedy ... nic już nie można zrobić , bo szczenięta z metrykami poszły w świat. -jedynie dochodzić na drodze cywilnej , której przebieg wszyscy znamy ."
Dyskusja jest tu https://www.facebook.com/groups/1449692 ... ion=stream

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, 12:07 przez gochadrozdek, łącznie edytowano 1 raz
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 15 lis 2013, 12:06

Pozwolę sobie wrócić do tematu. Chciałabym się odnieść do poniższej wypowiedzi:
Aga i N napisał(a):... Skoro załatwili sobie coś w sądzie, no to niech i tak będzie. Ale to tylko mało znaczący papierek.

Widzę niekonsekwencję. Albo szanujemy decyzje naszych sądów albo nie. Przecież wyrok skazujący dla zwyrodnialca maltretującego psy to też "tylko papierek". Jeśli zaczniemy sobie wybierać, co nam się podoba i a co nie, i na tej podstawie podporządkowywać się decyzjom naszych organów, to wesoło nie będzie. NIGDY. Nie chciałabym, żeby dało się w sądach "sobie coś załatwiać". To brzmi jak oskarżenie o łapówkę, albo o kumoterstwo. Na pewno nie miałaś tego na myśli, Aga. Załatwić sprawę, wnieść wniosek, wygrać proces to co innego.
A do Pani Bożeny, chyba byłoby lepszym posunięciem, marketingowym również, wstrzymanie się z używaniem nowej nazwy aż do momentu akrualizacji KRS, bo faktycznie ktoś może wysnuć negatywne wnioski na temat organizacji.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 lis 2013, 13:10

Wypowiedzi dotyczące użytkowości owczarków długowłosych przeniesiono
on-don-a-uzytkowosc-i-wzorzec-rasy-t4056.html
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Bozena » 15 lis 2013, 18:39

Nyks, Szymon dziękuję Wam :-)

Miła Pani Gochodrozdek :-)o motywację zmiany nazwy stowarzyszenia proszę zapytać członków Zarządu Głównego, którzy takową decyzję podjęli, nie znam ich motywacji i nie mnie je oceniać. Jestem zwykłym członkiem i hodowcą, postępującym uczciwie, zarówno wobec Związku jak i nabywców szczeniąt. Obliguje mnie to więc do podawania w treści ogłoszenia PRAWDZIWEJ nazwy organizacji, bez względu na to, komu, jak i z jakiego powodu ( niewiedzy, zarozumiałości, ignorancji, pychy, kompleksu, zazdrości itp...)się ona kojarzy. Nie mogę umieszczać treści ogłoszenia nieaktualnych a tym samym kłamliwych danych, baz względu na to jakie niektórzy mają skojarzenia, oraz bez względu na opieszałość aktualizującego wpisy w KRSie.
Dokładnie taką nazwę stowarzyszenia, jaka widnieje w moim ogłoszeniu, posiadają szczenięta w swoich rodowodach, więc umieszczanie innej nazwy było by oszustwem i narażało by mnie na możliwość pretensji ze strony nabywców szczeniąt. Ponadto dodam że przed zmianą nazwy,we wszystkich moich ogłoszeniach widniała nazwa organizacji Polski Klub Psa Rasowego, co nie miało wpływu na ceny i sprzedaż szczeniąt ;-)
Odnośnie sprawy kryć i ich oszustwa, nękają cały świat kynologiczny od dawien dawna. Chyba nie muszę przypominać sławnych afer w SV, po wprowadzeniu wymogu badań DNA. Pod tym względem Polski Związek Kynologiczny-PKPR jest organizacją dużo bardziej wiarogodną i rzetelną niż ZKwP, ponieważ wprowadzono jako wymóg hodowlany, badania DNA obowiązkowe dla wszystkich. Nie jednokrotnie jednak zdarza się że hodowcy z ZKwP kryją suki z PZK-PKPR lub innych organizacji, a później nie przyznają się do kryć. Jednak te sprawy są bardzo proste do wyjaśnienia, gdyż tak jak wspomniałam wszystkie psy w PZK-PKPR posiadają badania DNA. Sytuacje o której wspominasz ( nie znam wątku, ale wnioskuję, że chodzi o pokrycie suki PZK-PKPR przez psa z ZKwP i wyparcie się faktu krycia przez właściciela reproduktora) można bardzo prosto rozwiązać, przeprowadzając badania DNA szczeniąt i ich ojca (wypraktykowane w SV) . Takie rozwiązanie natychmiast wskaże czy wina leży po stronie hodowcy z PZK-PKPR czy właściciela reproduktora z ZKwP. Ponadto pragnę dodać iż KAŻDE krycie w PZK-PKPR jest potwierdzane przez właściciela reproduktora i suki na karcie krycia, która MUSI być dołączona do zamówienia rodowodów dla szczeniąt. Nieuczciwi lub niedbali hodowcy, jak pokazuje historia, mogą znaleźć się w każdej organizacji, czy to SV, czy FCI, czy być może także w PZK-PKPR , co nie znaczy że każdy hodowca z tej organizacji jest taki sam.

Abstrahując od tematu miła Pani Gochodrozdek, nie ponaglałam Pani z wypowiedzią i nie wyznaczałam żadnych ram czasowych, ponieważ jest dla mnie oczywiste, że osoby posiadające psy, mają dużo powinności i obowiązków wobec zwierząt i nie mają czasu „siedzieć” przez całą dobę na forum :-)
Bozena
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Bożena
Wiek: 51
Lokalizacja: opolskie
Dołączył(a): 24 sty 2012, 13:39

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 15 lis 2013, 19:31

Bozena napisał(a): Nieuczciwi lub niedbali hodowcy, jak pokazuje historia, mogą znaleźć się w każdej organizacji, czy to SV, czy FCI, czy być może także w PZK-PKPR , co nie znaczy że każdy hodowca z tej organizacji jest taki sam.


A tu się z Panią całkowicie w 100% zgadzam. A i zgadzam się co do badań DNA, jak najbardziej. Tyle, że badań, gdzie baza danych nie będzie tylko krajowa. Mam nadzieję, że i w ZKwP również będzie obowiązkowa.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 15 lis 2013, 20:52

Bozena napisał(a):Nyks, Szymon dziękuję Wam :-)

Miła Pani Gochodrozdek :-)o motywację zmiany nazwy stowarzyszenia proszę zapytać członków Zarządu Głównego, którzy takową decyzję podjęli, nie znam ich motywacji i nie mnie je oceniać. Jestem zwykłym członkiem i hodowcą, postępującym uczciwie, zarówno wobec Związku jak i nabywców szczeniąt. Obliguje mnie to więc do podawania w treści ogłoszenia PRAWDZIWEJ nazwy organizacji, bez względu na to, komu, jak i z jakiego powodu ( niewiedzy, zarozumiałości, ignorancji, pychy, kompleksu, zazdrości itp...)się ona kojarzy. Nie mogę umieszczać treści ogłoszenia nieaktualnych a tym samym kłamliwych danych, baz względu na to jakie niektórzy mają skojarzenia, oraz bez względu na opieszałość aktualizującego wpisy w KRSie.
Dokładnie taką nazwę stowarzyszenia, jaka widnieje w moim ogłoszeniu, posiadają szczenięta w swoich rodowodach, więc umieszczanie innej nazwy było by oszustwem i narażało by mnie na możliwość pretensji ze strony nabywców szczeniąt.(...)

Racja, nie pomyślałam o tym.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez bodyguard » 15 lis 2013, 23:14

gochadrozdek napisał(a):
Bozena napisał(a): Nieuczciwi lub niedbali hodowcy, jak pokazuje historia, mogą znaleźć się w każdej organizacji, czy to SV, czy FCI, czy być może także w PZK-PKPR , co nie znaczy że każdy hodowca z tej organizacji jest taki sam.


A tu się z Panią całkowicie w 100% zgadzam. A i zgadzam się co do badań DNA, jak najbardziej. Tyle, że badań, gdzie baza danych nie będzie tylko krajowa. Mam nadzieję, że i w ZKwP również będzie obowiązkowa.


A baza SV to przepraszam jaka jest ???nie krajowa ?
Jest krajowa niemiecka , do tego tylko wewnętrzna SV , u nas nasze psy te z PKPR i PFK dostają certyfikat do łapy , i w każdym miejscu świata można sprawdzić , każda organizacja może posiłkować się wynikiem , a SV nie udostępnia profili nikomu ! nikt profilu do ręki nie dostaje !

2 lata temu chciałam kupić owczarka z SV gdzie miał w rodowodzie rodziców z DNA , ponieważ miał być zarejestrowany w PFK , gdzie też mamy bazę DNA , Państwowy Instytut ZOOtechniki z Krakowa wystosował zapytanie czy jest możliwość przesłania profilu do instytutu , co pozwoliłoby aby pies figurorał jako już piesek z potwierdzonym DNA i jego potomstwo też , niestety nie ma takiej możliwości .
A jakże proste by było gdyby ten pies z SV też otrzymał certyfikat potwierdzający pochodzenie do łapki .

a tak musiałabym zarejestrować psa w SV i tam potwierdzić , z tym że nadal nie miałabym certyfikatu , i w PFK zaczynałby od O , czyli jako pierwszy z pobranym DNA - nie uważacie że to bez sensu ? zwłaszcza że to Państwowy Instytut występuje o profil??? a nie jakaś organizacja X ?
Przecież w ten sposób jeszcze więcej psów miałoby spradzone DNA , a to chyba z korzyścią dla rasy .
bodyguard
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Pochwały: 6
Dołączył(a): 25 lut 2011, 23:26

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Lenox jak na prawdziwego wilka przystało
    1 ... 19, 20, 21przez boloniusz87 » 14 wrz 2012, 22:33
    207 Odpowiedzi
    2766 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    30 wrz 2012, 20:01
    Owczarki niemieckie
  • Z Iławskiej Krainy - pomoc w wyborze hodowli
    1, 2przez Perun » 14 maja 2013, 15:51
    15 Odpowiedzi
    846 Wyświetlone
    Ostatni post przez Perun Zobacz najnowszy post
    28 maja 2013, 17:00
    Hodowle
  • Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight
    1 ... 7, 8, 9przez yaris » 12 maja 2012, 20:13
    87 Odpowiedzi
    8917 Wyświetlone
    Ostatni post przez Joan Zobacz najnowszy post
    29 paź 2013, 18:43
    Hodowle
  • Hodowla De-Bes
    1, 2przez Lucky_Luke » 24 lut 2011, 19:20
    11 Odpowiedzi
    1637 Wyświetlone
    Ostatni post przez Haga Zobacz najnowszy post
    15 kwi 2011, 09:12
    Hodowle
  • hodowla w kuj-pom
    przez kojjjak » 13 maja 2015, 10:02
    2 Odpowiedzi
    281 Wyświetlone
    Ostatni post przez MarzenaG Zobacz najnowszy post
    15 maja 2015, 05:29
    Hodowle