Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 16 lis 2013, 12:57

bodyguard napisał(a): A tak musiałabym zarejestrować psa w SV i tam potwierdzić , z tym że nadal nie miałabym certyfikatu , i w PFK zaczynałby od O , czyli jako pierwszy z pobranym DNA - nie uważacie że to bez sensu ? zwłaszcza że to Państwowy Instytut występuje o profil??? a nie jakaś organizacja X ?
Przecież w ten sposób jeszcze więcej psów miałoby sprawdzone DNA , a to chyba z korzyścią dla rasy .


SV ma bazę międzynarodową. Dane do nich przesyłane są z całego świata. Oczywiście za stosowną opłatą.
Bodyguard ktoś Cię musiał wprowadzić w błąd. Bo sprowadzając psa z Niemiec, to nie Ty się rejestrujesz w SV, tylko niemalże z urzędu jest się tam rejestrowanym przez hodowcę jako właściciel psa. Otrzymujesz rodowód eksportowy, gdzie są już Twoje dane, jest wpis do SV. Taki rodowód tylko się nostryfikuje w swojej organizacji. Coraz częściej szczenięta mają już w swoich rodowodach potwierdzone DNA lub można poprosić o zrobienie tego hodowcę szczeniaka. Jedyny tylko problem może być gdyby się chciało sprzedać takiego szczeniaka. Jeżeli umowa sprzedaży nie trafi do SV, to dla nich i w bazie właścicielem będzie zawsze osoba widniejąca w rodowodzie.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez bodyguard » 16 lis 2013, 17:52

ależ nikt mnie nie wprowadził w błąd , nie do końca zrozumiałaś sens mojej wypowiedzi . Gdyby SV przesłało profile rodziców to nie musiałabym , ja jako ja zapisywać się do SV aby potwierdzić pochodzenie pieska , skoro nie zamierzam być jego członkiem, gdyby psy otrzymywały takie certyfikaty jak u nas też byłoby bez problemu ponieważ , na ich podstawie mogłabym potwierdzić pochodzenie u nas . Jeśli chodzi o międzynarodowość bazy , w odniesieniu do materiału biologicznego to nasza też jest międzynarodowa , z tym że u nas wyniki są ogólnodostępne ( każdy dostaje profil DNA do ręki ) i sprzedając np. psa do Kanady , dając kopie DNA rodziców , nabywca może tam na miejscu w przyszłości potwierdzić pochodzenie szczyla jeśli ma taką potrzebę , nie musi się zapisywać do PFK .
bodyguard
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Pochwały: 6
Dołączył(a): 25 lut 2011, 23:26

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 17 lis 2013, 00:56

A to faktycznie nie zrozumiałam tej wypowiedzi. Teraz wiem o co Ci chodzi. :-)
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez francc » 19 sty 2014, 11:50

w internecie hodowla ma bardzo dobre opinie pewnie w Polskim Klubie Psa Rasowego jest sporo dobrych hodowli przeglądając zdjecia na stronie hodowli wydaje mi się , że owczarki z hodowli z krainy wilka nie mają spadzistego tyłu wydaje mi się , że mają raczej prosty grzbiet co mi osobiscie się bardzo podba
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 32
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 19 sty 2014, 20:14

Ech francc
Gdzie Ty w hodowli zKRAJNY WILKA widzisz na zdjęciach proste plecy?? Chyba tylko na tych na których pies leży:) Obejrzałem wszystkie zdjęcia próbując odnaleźć proste plecy i stwierdzam że prostych pleców w tej hodowli brak No ratuję ciebie tylko to że napisałeś "wydaję mi się"
A żeby nie było-hodowla dobra, wzorcowa, szkoda że w PKPR (osobiste zdanie) ale prostych pleców tam nie ma:)
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 36
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez francc » 19 sty 2014, 21:32

wydaje mi się ,że naprzykład te pieseki mają proste plecy

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 32
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 19 sty 2014, 22:01

Hejże francc Ale jesteś nieprecyzyjny, Napisałeś że przeglądając zdjęcia na STRONIE hodowli i że mają A teraz wlepiasz mi Negre-oczywiście że nie ma prostych pleców:) oraz Calistę która nie jest w hodowli Właścicielka hodowli zostawiła za to sobie siostrę Calisty czyli Contre-nie ma prostych pleców a nie została u niej Calista-ma proste plecy. To świadczy o tym że hodowca preferuję psy bez prostych pleców.

Po co Ty zadajesz te pytania?
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 36
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez francc » 19 sty 2014, 23:13

ok dzięki wydawało mi sie ze jednak preferuje owczarki z prostymi
z ciekawości zadaje są tutaj ludzie mjacy do czynienia , znający te hodowle wiec pytam :)

Pozdrawiam
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 32
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Lenox jak na prawdziwego wilka przystało
    1 ... 19, 20, 21przez boloniusz87 » 14 wrz 2012, 22:33
    207 Odpowiedzi
    2766 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    30 wrz 2012, 20:01
    Owczarki niemieckie
  • Z Iławskiej Krainy - pomoc w wyborze hodowli
    1, 2przez Perun » 14 maja 2013, 15:51
    15 Odpowiedzi
    846 Wyświetlone
    Ostatni post przez Perun Zobacz najnowszy post
    28 maja 2013, 17:00
    Hodowle
  • Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight
    1 ... 7, 8, 9przez yaris » 12 maja 2012, 20:13
    87 Odpowiedzi
    8917 Wyświetlone
    Ostatni post przez Joan Zobacz najnowszy post
    29 paź 2013, 18:43
    Hodowle
  • Hodowla De-Bes
    1, 2przez Lucky_Luke » 24 lut 2011, 19:20
    11 Odpowiedzi
    1637 Wyświetlone
    Ostatni post przez Haga Zobacz najnowszy post
    15 kwi 2011, 09:12
    Hodowle
  • hodowla w kuj-pom
    przez kojjjak » 13 maja 2015, 10:02
    2 Odpowiedzi
    281 Wyświetlone
    Ostatni post przez MarzenaG Zobacz najnowszy post
    15 maja 2015, 05:29
    Hodowle